şükela:  tümü | bugün
  • hiçbir neden yokken mutsuz olan insan başlığını görünce aklıma gelen duygu durumum.

bir yıl öncesine kadar sıçayım böyle hayata, ne işim var burada diye düşünen bir insandım. şimdi ise garip bir mutlulukla devam ediyorum hayatıma. tabii ki hiçbir neden yokken mutluluk gelmiyor insana. neden şart.

neden şart ama bu nedeni de kendine yaratman gerekiyor. mesela benim nedenim para pul vs değil. tek nedenim var o da mutlu olmayı istemek.

bu tek nedenimi destekleyen de üç önemli kuralım var bayağıdır:

1) hayatımdaki negatif insanları çıkararak yaşamıma devam ediyorum.

2) kimse için beklentiye girmiyorum. çünkü beklentiye girersem hayal kırıklığı yaşarım.

3) kötü olayları kendime dert etmiyorum. kötü bir şey zaten yaşanmıştır, yaşanacaktır ve bitecektir. ekstra olarak neden kendime sıkıntı yaratıp yıpranayım? bir şekilde düzeliyor her şey.

bu arada kişisel gelişim kitaplarındaki tırt tavsiyeler gibi oldu farkındayım. o tarz kitapları okumam, gereksiz bulurum. bunları da tavsiye olarak yazmadım, haddim değil. sürekli mutsuzlukla ilgili şeyler okuyan insanlara mutlu bir entry sunmak istedim.

mutluluklar dilerim.
  • mutlu olmak için bir nedeni olmamak, mutsuz olmak anlamına gelir ki bu durumda mutlu olduğundan bahsedilemeyecek insandır.
  • benimle sohbet eden kızların haleti ruhiyesidir. ilaç gibi geliyorum onlara. isterse inkar etsinler.
  • ne güzel insandır. her şeye rağmen yaşamayı sever, doğayı sever, yaşam hakkına saygı duyar, insanları ötekileştirmez iç dünyasında mutlu olduğu için var olan bütün güzellikler onu mutlu eder hatta henüz gerçekleşmemiş olanları bile mutlu etmeye yeter. küçük şeylerden mutlu olmayı bildiği için yaşamı boyunca kendi kendine hep yetecektir. nereden mi biliyorum? kendimden. *
  • genelde koşa koşa merdiven çıkarken kendini anlamsız bir mıtluluk içinde bulan insandır