• görünürde gerçekten bir sebep yok sanılır. gelip geçicidir canım, burdur ne alaka, hem nesi ünlü ki burdur'un diye sorup geçiştirmeye çalışır, çabalar durur insan. ama hiç kimse iliklerinin, hücrelerinin en derininden bir haykırış gibi yükselen burdur'a git, oraya yerleş sesinin varlığını inkar edemez!

en iyisi sözü bir ajdar şarkısına bırakalım:

bur bur!
    burda burda dur.
    dur dur!
    burra burra! durra durra işte aşk burda.
    sen hurma ben turna, locke gibiyim locke locke.
    oooooo fok gibiyim fok fok.
  • (bkz: risk burdur)
  • 136 kere üstüste anadolu'dan geldik dinleyip, en sonunda vuku bulacak sümerezgüleşme trasformasyonu neticesinde gerçekleşebilecek olay. burdurspor'un mavi-pembe renklerine gönül vermek de katalizör etkisi yaratabilir.
  • bir burdurlu olarak desteklediğim eylem. ancak antalya'da yaşıyorum. sizleri o kadar destekliyorum ki mezarım dışında hiçbir şeyim yok burdur'da ve artık hiçbir kimsem de yok. mezar kesin. aile kabrine gömüleceğiz.
    aslında burdur eğitime önem veren bir il. bunun yanında kesinlikle organik beslenme fanları buraya taşınmalı. fakat; bir ana cadde bir de istasyon caddesi bulunmakta ki emin olun istasyon caddesi de aslinda ana cadde. çocukken yaz tatillerim bu memlekette geçti, delirirdik sevinçten. anneanne, dede, akraba, hiç susmayan 3 gün süren düğün sesleri. bembeyaz dağlar ve hiç büyümeyen çalılar. dünyanın en muhteşem ezan sesi.
    büyüdüm, şehre baktım. ölüyor. zaten adı uyuyan güzel'dir aslında. dünyanın en alemci, ehli keyf, tarlada terleyip çocuklarını okutan okuma yazma bilmeyen babaları ne ara muhafazakar oldu, bir burdurlu olarak ben bile anlamadım. ulan düğünlerde 3 dansöz oynatılırdı ben çocukken.
    şehri ayakta tutan yaşlılar toprağa karıştıkça şehir ölüyormuş demek. burdurlular ısparta ve antalya'ya yerleşti çoğunlukla. kalanlar ise burada ölmek istiyorum dedi.

memleketimde üniversite okuyan insanlar var, en çok onlara üzülüyorum.
  • yıllar önce birkaç yıl üst üste yaylalarına tatile gittiğimiz güzide şehir. yerleşmek için neden mi arıyorsun? git bir yaylalarını gez, keşif yap. dönmek istemediğini sen de göreceksin.
  • kişi burdur'a yerleşmek için sebep bulamadığı için ansızın gerçekleştirmiştir bu eylemi.
  • ilk kez gidilen bir şehirde metin özülkü etkisi ile açıklanabilir. bir zamanlar otostopçunun narratörü olan adamın da dediği gibi :
    - algılarımızın kimyası yanılgılarımızın imlasıyla bütünleşir ve apansız hareketi selamlarız.
  • burdur'a zaten sebep yokken yerleşilir. yerleşmek için sebep arasan da bulamazsın.

burdur liman ben bir gemi
    bir daha gelirsem siksinler beni

yazılmış asker tuvaleti duvarları durumu özetler niteliktedir.
hesabın var mı? giriş yap