*

şükela:  tümü | bugün
 • her seyi bir yanilsama olarak gorme durumunu tanimlayan cumle olmanin yaninda; gorunenle yetinmeyen, geride yatan gercegi arayanlarin da mottosu olabilir.

  (bkz: nothing as it seems)
  (bkz: what lies beneath)
 • insanin mutlu olmak icin kendine soyledigi bir yalan, belki de gercegin ta kendisi. gorunenlerden hosnut olunmadiginda, teselli amacli sarilinan umut. umarim dusundugum gibi degildir, umarim yaniliyorumdur, umarim bunlarin baska aciklamasi vardir paranoyalari icinde kaybolurken dost agizlardan dokulen sozler.
 • nothing is what it seems. the recruitde al pacino'nun agzindan bolca duydugumuz tema.
 • cebrail ve yanında ders verecegi zat bir gün $oyle bir geziye cıkarlar.
  ilk olarak zengin bir aileyi ziyaret ederler.ziyaret ettikleri bu ev sakinleri zengin olmalarına kar$ın bu tanrı misafirlerini en kötü yerde agırlar.hiçbir ikramda bulunmaz.sabah olup ayrılık vakti gelmeden önce cebrail duvardaki koca bir catlagi $ole elini bir gezdirerek kapatır.ve olay yerınden ayrılırlar.
  bır sonrakı yer fakir bir ailenın evidir.bu ev sakinleri fakir olmasına kar$ın onları en iyi $ekilde agırlar bakar eder.burada gecirdikleri geceden sonra sabah kalktıklarında ev sakinlerinin tek varlıgı olan ineklerinin oldugunu fark ederler.
  evdekileri oylecene bıraktıktan sonra hikayenin ders verilecek soru-cevap kısmı ba$lar.
  adam cebraile sorar; zenginler bizi cok kotu agırladı ama sen onların evini onardın, bunun yanında fakir ailenin insanları bizi cok iyi agırladı ama sen onların tek varlıgı olan ineklerinin gitmesi sırasında hiçbi$i yapmadın.nasıl olcak bu i$ der ve topu cebraile atar.
  cebrail kendinden emin bir $ekilde, bak der;
  zengin ailenin onardıgım evinin duvarında cok buyuk bır hazıne vardı.o hazıneyi bulmalarını engellemek için duvarı kapattım, fakir ailede ise azrail o gece evin hanımının canını almaya gelmi$ti onun yerıne inegin canını almasını sagladım.gordugun gibi evlat hiçbir$ey gorundugu gıbı degildir.her$eyın mantıklı bir sebebi mutlaka vardır.
 • ingilizcesi madonna'nın şarkısında* geçen cümle.
 • (bkz: look closer)