• evrimin anahtarlarından biri olan hedonik adaptasyonun sonuçlarından biri. akıl sağlığını koruma amaçlı güçlü bir önlem.

ve mesela hiççilik aromasıyla harmanlanan başka bir bakış açısının kardonladığı bambaşka bir görüş de “hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam ettim çünkü gerçekten hiçbir şey olmadı. hiçbir zaman var olmadı, hiçbir şey.” der ve kapıyı kilitler.
  • asla yapamadığım şey, bir söz söylendiyse bir kalp kırıldıysa hiçbir şey olmamış gibi hayatıma devam edemiyorum tam orada çakılı kalıyorum, bu konuda kesinlikle desteğe ihtiyacım var.
  • tercih değildir sadece yapılacak başka bir şey yoktur.
    duruma , kişiye ve olaya göre değişmesine rağmen akışa bir şekilde dahil oluyoruz.

neyse ki..
  • hayata devam edebilmenin ilk formülü.
  • imkansız olan şey. çünkü geçmişi unutmak mümkün değil.
  • nasıl yapıyorsunuz lan bunu?

gördüğüm ve duyduğum her kötülük, özensizlik, duyarsızlık, dengesizlik, ahmaklık, düşüncesizlik resmen ruhumda birikiyor. atamıyorum içimden. çıkaramıyorum aklımdan. aman sende deyip geçemiyorum. unutamıyorum.

yargıladığımdan değil.. hatta özeniyorum bile bazen....
    nasıl böyle rahat uyuyabiliyorsunuz?
  • *bilmemek mutluluk olduğu için.(tabi bu mutluluk nereye kadar onu bilemem...)
    *ahlak kavramı çöktüğü için.
    *banka kredisiyle kurulan mutlu hayatlarının zarar görmemesi için.
    *görüntüde orta sınıf olanların politik bağlamda zır cahil ve umursamaz oldukları için.
    *ülkedeki yargı kurumları kokuştuğu için.
    *örgütlü toplum olunamadığı için.
    *hiç bir şeyden hesap sorulamadığı için.
    *gelecek korkusu olduğu için.
    *malum zihniyetin yıkılmaz zannedildiği için.
  • gunumuzde insan yasaminin surekliligini ve gelismesini saglayan temel seylerin yerine getirilmesini "hicbir sey olmamis gibi yasamak" ile iliskilendiren depresif bir oneridir. hakli oldugu noktalara ragmen uyusukluk ve usengeclikten ileri gelen bir serzenistir. sevgili yap, gecer.
  • dünya başımıza yıkılsa da heyhat yaşamak zorundayız..
  • benim yaptığım eylem
    o kadar boktan olay geçirip hepsini atlatıp veya atlattım sanıyorum galiba bi yerde patlak vericek eminim, hiçbi şey olmamış gibi yaşıyorum
    e olan oldu napayım olmasaydı ahdhahfgss
    ben de böyle gamsız birine dönüşmek istemezdim
    iyi mi oldu? yoo
    kötü mü oldu? her zaman kötü ve bok gibi ama sorun teşkil etmiyor artık saldım gali..
hesabın var mı? giriş yap