şükela:  tümü | bugün
 • bir aforizmam.

  açık ve net
 • (bkz: ölüm)
  açık ve net.
 • insan beyni hayvansı içgüdülerle yoğun alt beyin ve onu saran sosyal üst beyinle oluşur. eğer alt beyni baskılayan ona sosyal bir form vermeye çalışan sosyal beyniniz gelişmemişse hareketlerinize, davranışlarınıza alt beyin hakim olacağından sıradan diğer hayvanlar gibi her şeyi cinsellik seks üzerine kurabilirsiniz. şimdi bazı dinci ulema takımının her şeyi cinsellik üzerine kurması bundan olsa gerek.
  insanı insanı yapan alt beyni saran, baskılayan form veren üst beyindir. üst beyin aynı zamanda sanat, yaratıcı yetenekler, sosyal ilişkiler kuran, matematik bağlantılar oluşturan kısımdır.
  insanlığın kurtuluşu, gelişme, çağdaşlık bu üst beynin eğitimi ve geliştirilmesi ile ilgilidir. düşünce ve mantık kararlar bu üst beyinde olur. alt beyin kararları içgüdüsel, otonomdur. alt beyni ile yaşayan kişi bir koyun gibi güdülür, yönlendirilir sömürülür. düşünmeye sorgulamaya açık değildir. sosyal üst beyni kullanan kişiler zekidir, sanatçıdır, sosyaldir özgürlüğüne düşkün yaşamı sorgulayan problemlerin üzerinde sorgulamadan karar vermeyen şimdilerde eğitimli, kültürlü dediğimiz kesimdir.
 • (bkz: hıcbır şey gerçek kadar seks değildir)

  daha bir aforızma.

  gerçekler adamın alnına koyar dıyore.