şükela:  tümü | bugün
  • basketbolda atılan şutun potaya, panyaya vs. değmemesi durumunda kullanılan klasik spiker mottosu.
  • bir murat murathanoğlu repliği.

iki sayılık ve özellikle üçlük atışlarda top kısa kalıp çemberi bulmadığında default olarak kullanır.
  • bir murat murathanoğlu repliği.

iki sayılık ve özellikle üçlük atışlarda top deliksiz tabir edilen sekilde basket oldugunda kullanilir.
  • benim nefret ettiğim replik. duyduğum anda tüylerim diken diken olur basarım küfrü spikere. her defasında sıkılmam saydırırım. benim kadar sakin birinin neden bu olaya sinirlendiğini anlayamıyordum.

gecen gün facebook'tan biri beni ekledi önce tanıyamadım. resimlerine bakınca hemen hatırladım piçi. ilk okul arkadaşım. hiç sevmezdim eskiden. bulmuş beni eklemiş. her neyse birgün yine basket maçı izliyorum top hiç bir şeye değmedi, ben küfrediyorum bir anım aklıma geldi.

ilk okuldayım, beni facebook'ta ekleyen piçte bizim sınıfta. ben zayıf çelimsiz bir şeyim o zaman. sınıfın en kısa boylusuyum. basket atışı yaptırıyor öğretmen. topu tüm gücümle fırlatıyorum fırlatıyorum potaya yetiştiremiyorum. bizim piçte sürekli her atışımda sırıtıyor. zayıfım güçsüzüm ama o dönemde inatçıyım. aldım topu konsantrasyonu sağladım, derin bir nefes aldım tüm gücümle hırsla topu potaya doğru salladım top yükseldi yükseldi gözlerimden ateş saçılıyor gururla izliyorum topu ve yine potaya yetiştiremedim. o anda piç arkadaşımın şu sözünü duydum.

hiç birşeye değmedi hehehee...

be amına koyduğum çocuğu ne laf etmişsin, ne ağırıma gitmiş. bilinç altımın yarısını kaplamış. senin yüzünden basket spikerlerinin ne anası ne bacısı kaldı. piç oğlu piç.
  • murat murathanoğlu'nun 90'larda sürekli kullandığı ve izleyen dönemde tüm basketbol spikerlerinin diline doladığı ifade. top panyaya ya da çembere değmediğinde kullanılıyor. diğer spikerlerin neden bu kadar taklitçi olduğunu ve bu kalıbı hala kullandığını anlamıyorum. "potaya değmedi" de geç işte.