şükela:  tümü | bugün
 • tarafımdan söylenen değil; beğenilmeyen, eleştirilen ve genelde ünlü olan kişilerce söylenen bir laftır bu.

  esra ceyhan gelir, ''önce kendileri aynaya baksın, hiçbir şeyi beğenmezler zaten'' der. mustafa altıoklar gelir, ''ekşi sözlük'teki sivilceli çocuklar hiçbir şeyi beğenmez onlar'' der. başkası gelir, ''hakkımda iyi şeyler yazıldığını duyunca şaşırdım'' der. bu film de böyle durmadan devam eder...

  ama sen, hayatında hiç başarılı bir projeye imza atmamış olacaksın, ''banyo'' gibi hayatımda izlediğim en kötü filmi çekeceksin, bizler beğenmeyince de kötü ve sivilceli olacağız... esra ceyhan gelecek, insanların gözünün içine baka baka pollyannacılık oynayacak, biz bunu eleştirince de aynaya bakması gereken insanlar olacağız... sen güzel bir iş yap da, sözlüğe o zaman gel. oku hakkında yazılan methiyeleri. çünkü buradaki insanların birilerini karalama ihtiyacı yok, övme ihtiyacı da yok. yazarların aklından geçen neyse, duyguları neler söylüyorsa onlar var burada...

  bu genelleme yapma ihtiyacı, popüler kişilerin öyle kişiliğine oturmuş ki, tarafımızdan yapılan en ufak bir eleştiride bile tüm sözlüğü karalıyorlar. bu durum, emin olun ki bu sitede kimsenin umrunda değil sevgili ünlüler...

  olmamış arkadaşım, ''banyo'' filmi olmamış işte. ben böyle bir film çekmiş olsam, insan içine çıkamazdım.
 • özellikle firma eleştirilerinde rastlanır.
  örneğin, bir online alışveriş sitesi:
  -tam 2 gün önce verdiğim sipariş max sipariş süresi 2 gün denmesine rağmen 2 gün 10 dakikada elime ulaştı. bu yetmezmiş gibi kargoyu getiren eleman kargoyu teslim ettikten sonra iyi günler demedi. tamam biliyoruz kargo ayrı bir firma ama insan çalıştığı kargo şirketine falan dikkat eder di mi.

  bir otobüs firması:
  -hayatımda böyle bir firma görmedim. servisleri beni kapımdan almıyor. ben nasıl senin yazıhanene geleyim. bi de bunların bi hostları var. geçen gün vücutları üzerinde suşi yemek istedim adamlar ters ters baktı. neredeyse ağızlarından bir laf çıkacaktı. yuh.

  bu böyle gider.
 • bu gün bir sözlük yazarı* tarafından, bana özel mesaj yoluyla söylenmiş olan hiçbir şeyi beğenmeyen sözlük götü lafıyla asıl söylenilmek istenendir, yani en azından ben öyle ümit ediyorum.
 • ekşi sözlük imajını zedeleyen yazarlar. aslında ifade "ekşi sözlük yazarları içerisindeki yazarlardan hiçbir şeyi beğenmeyen ekşi sözlük yazarları" iken bütün ekşi sözlük yazarlarına genellenme riskini taşımaktadır. çünkü binlerce yazarın olduğu yerde illa ki her şeye bir kulp takılacaktır. ekşi sözlük yazarlarının geneline istinaden böyle bir yakıştırma yapabilmek için bir kişiyle veya olayla ilgili başlıktaki genel kanıya bakmak gerekir. örneğin arda'nın tutup da binlerce entry den üç beş tanesine odaklanıp, ekşi sözlüğe laf atmaması gerekir. hakeza diğer ünlülerin de.
 • egolarını ekşisözlük üzerinden tatmin etmeye çalışan yazarlardır. yazdıklarını acımasız bir dille eleştirmek için açık ararlar. bazen o kadar saçmalarlar ki artık cevap vermeyi bile iki kere düşünürsün. insanlarla aynı fikirde olmayabilirsin ama saygı göstermek yerine kötülemek, hayır sen yanlışsın diye üstüne gelmek daha tatmin edici sanırım. sözlükte binlerce yazar var herkesin kafasında bin tane fikir var ve paylaşmak için buradalar. fikir alışverişi yapmak yerine kötülemek daha kolay daha zevkli onlara göre.
 • şahsen bana trolllerden daha az rahatsızlık vermektedirler.
 • an itibariyle 32352 kişi oldukları için kimin neyi beğenip neyi beğenmediğini tespit etmemiz neredeyse imkansızdır. her biri yalnızca tek bir şeyi bile beğenmese 32352 tane değişik şeyi beğenmemiş olur. yani, doğru ancak saçma bir tespittir.
 • antipopülisttirler. aynı zamanda sürü psikolojisi içinde olduklarından çoğunlukça beğenilen şeyleri de muhalif olup eleştirmezler.