şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni nesildir.

  hiçbir şeyi sallamazlar, etraflarına saygıları yoktur, dünya onların etrafında ve onlar için dönmektedir.

  yahu değer, yargı, saygı hakikaten kalmadı. babalar ve oğullar değil artık mevzu, geçin rus dönemini, artık postmodern dönemdeyiz.

  sanırım bu arkadaşlar da post hippi veya neo hippi .
 • -günümüzün çocukları lüksü seviyor. kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak lak etmeyi seviyorlar. çocuklar artık evlerinin hizmetçisi değil, tiranı. anne babaları odaya girince ayağa kalkmıyorlar. onlara itiraz ediyorlar, destek olmak yerine laklak yapıyorlar, şapır şupur yiyorlar, bacak bacak üstüne atıyorlar, öğretmenlerine zulmediyorlar.

  sokrates. bilmem kaç bin yıl önce.
 • cinsellik konusunda asmislar. en akli basinda egitimli iyi okul mezunu kiz diyorsun ama inceden inceden zengin koca ariyor. cunku zaman para zamani. parasiz hicbir sey olmuyor biliyorlar

  ask diye bir sey kalmamis mantik evliligi diye komik bir sey cikmis yani para mantigi zengin koca mantigi. hıcbir seye tahammuleri yok en ufak kavgada bosanma ayrilma

  hayati dibine kadar yasamayi cok seviyorlar bununda sebebi amerikan filmleri. arabada sevismek, parkta sevismek turlu pozisyonlar denemek ve bunlarin cocuklarida grup sex ve biseksuel iliskileri deneyecek yani ayni amerikadaki gencleri 30 sene geriden izleyen bir genclik bunlar

  sonumuz cok kotu
 • yıllar önce antik yunanda söylenenleri bilen bir yazar tarafından ifade edilmiştir. o yüzden de babalar ve oğullar örneğini vererek, konunun bu olmadığını, bundan daha vahim olduğunu ifade ettim.

  geçmişle kıyaslanmayacak "yeni bir çağda" olduğumuzu görelim. bizim de çocuklarımız olacak. yanılıyorsak, yanlışlarımızı söyleyin.
 • "neo hippi" ne demek yahu? dünya barışını, bir komün olmayı, hayattan grupça zevk almayı, insanın içsel huzurunu düşünmek nasıl olur da 'umursamazlık' diye adlandırılabilir?

  bilgi çağındayız. her şey elimizin altında. hayatın boş olduğu artık bariz belli. ne yaparsan yap sonu hüsran. "herkes köşesini kapmış, peki ben nasıl büyük adam olacağım?" diyor gençler..

  eğlenmek, haz duymak, zevk almak hep ama hep kötülendi. fakat yeni bir nesil geliyor ki salt bir zevk anlayışı olacak. günümüz gençleriyse bu nesilin sadece habercisi. bir sonraki jenerasyonu hiç kimse tutamayacak. bilgiyi, savaşmaya ya da para kazanmaya değil; herkesin haz duyabileceği şeyleri yapmaya kullanacaklar. nietzsche'nin, ahlakı yıkıp da yeniden inşaa eden o üstün kişiler olacaklar.

  bize düşünse onları desteklemek, yollarını düzlemek, arkalarında olmaktır..
 • bunların çocukları da grup sex ve biseksüel ilişkileri deneyecekmiş, sonumuz iyi değilmiş. bak sen ya? herkesin rızası olduktan, kimse seni zorlamadıktan sonra nesi rahatsız etti grup seksin, biseksüel ilişkinin? bi bıkmadınız insanların özeline karışmaktan, yaşam tarzlarına müdahale etmekten. size ne yahu, size ne?
 • hayattan grupça zevk almayı git gettolarda yaşayanlara sor. nasıl zevk aldıklarını sana anlatsınlar. felsefi bir arka plan sunuyorsun da, benim kastettiğim neslin içi boş olduğunu görmüyorsun.
 • umursadıkları bir konu vardır: instagramda like sayısı.
 • yeni nesli bu kadar kotulemeyin. onları yetiştiren ve eğitenler sizlersiniz.