• bir yerden sonra artık hiçbir şey istenmemesi ile rahata erilir.
  • hiçbir şey istediğim gibi gitmemesine rağmen içimde bitip tükenmeyen bir umut tanesi var. şimdi olmuyor ama bir gün olacak düşüncesinden sıyrılamıyorum.
  • hele ki bir de misak-ı milli sınırları içerisinde yaşıyorsanız katmerli bunalıma sokar insanı. yahu istediğin hiçbir şey mi olmaz ya da olana kadar göbek çatlatır veyahut yarım yamalak olur? bir yerden sonra çekilmez bir hâl alıyor.
  • aslında yaralayıcı olan bu değil be. bunu bile yaşayamayanlar var. arada istediği gibi giden şeyler oluyor dibe vuramıyor. öyle arafta kalıyor ki bir an aynaya bakıp mutlu oluyor kendisi hakkındaki düşünceleri olumlu bir hâl alıyor. ardından boktan kişiliğini ve yaşadıklarını , yaptıklarını ve kendisiyle ilgili bastırdığı gerçekleri dürüstlükle incelediğinde kendisinden nefret etmekten kendini alamıyor. hatta bazen bunu nefret olarak bile niteleyemiyor sadece tiksiniyor ve kendisi hakkında düşünmemesi gerektiğini hissediyor ancak çoktan kafasını kurcalayacak o adımı atmış bulunuyor. sonra sadece boktan bir halde yaşamak sayılmayacak kadar uyumsuz bir halde sadece ölmüyor. sonra döngü tekrar başlıyor.
  • fazla bir şeyde istememiştim halbuki koskoca dünyadan. geçimimi sağlayabileceğim bir iş ve 1+1 bir ev. işiyle takılı kalan o onu demiş bu bunu demiş diyip kendini bitiren tiplerden değilim. işi her zaman iş yerinde bırakıp çıktım hayatıma dahil edip suratıma sivilce içime dert etmedim. sadece şu ikisine sahip olsam bütün dünya benim olacakmış gibi ama olmuyor. umarım bir gün olabilir.
  • saatlerce duvara bakmaya sebep oluyor, işin içinden çıkamıyorum. kırıldık.
  • normal olandır. hayat dilek gerçekleştiren bir makine değil, şımarıklığı bırakmak gerek.
  • her şey yolunda gidecek diye ödüm kopuyor.
  • istenilen şeyler milyon dolarlar, lüks yatlar, katlar falan olsa yine bir nebze anlaşılabilir.

hayatta istenilen en ufak manevi şeylerin bile olmaması insana baya bir koyuyor. en son umutsuzluk ve bunalım ile baş başa kalıyorsunuz.
  • şuan benimde içimde bulunduğum durum.
    aksine böyle her gün daha kötü ne olabilir ki diyorum. ama isyan etmiyorum şikayet etmiyorum çünkü hayatta yaşadığımız her şeyin bir sebebi olduğunu düşünüyorum ve sakince geçmesini bekliyorum bu günlerinde. çünkü bir dönem gelecek o zaman da her şey istediğim gibi gidecek.
hesabın var mı? giriş yap