şükela:  tümü | bugün
  • iki gerekçe sunabilir;
    -her düşünceye saygısı vardır.
    -yazdıklarına bir daha denk gelmem heralde diye düşünür.
  • bu yazarın ta kendisi olup, tek bir gerekçe sunabiliyorum; üşeniyorum... engelle engelle nereye kadar?

trafikteki angutları, bankamatik kuyruğundaki kaynakçıları, pirince taş karıştıranı, patates püresinden kaşar yapanı engelleyebiliyor muyuz? bir şekilde beraber gidiyoruz... rastgele.
  • türkiye nin genel yapisina bakiyordur. her dusunceden kisilerin yorumlarini goruyordur burada okuduklarini disaridaki gercek hayattaki kisilerle kiyasliyordur.
  • benim bu. engellemeyi ergence buluyorum.
  • ülkem ve kurucusu hakkında hassasiyetim çok fazla, bu kadar dallamanin yer aldığı, bir sürü hakaret dolu entry girdiği ortamda, engellememek mümkün değil, ekstra large olmak lazim sanırım.
  • engellemem. asıl görmek istemediklerimi görmem gerektiğini düşünüyorum.
  • 958 kişi engelleyen bir şahıs olarak hayret ettiğim yazardır.

ilk entryde böyle yazarlar için her düşünceye saygısı vardır denmiş ama, troll entrylerinin düşünce/fikir beyanından ziyade, tamamen ilgi çekme ve hedef kitleyi gaza getirme amaçlı olduğu çok bariz, burada bir fikir yok, yöntem var ve ben buna saygı duymuyorum.
  • her düşünceye saygısı olan uyumlu yazardır.
  • engellemem, umursamam
  • benim bu.

misal, 2015'e kadar da 8 sene facebook kullandım, her görüşten arkadaşım vardı yine kimseyi engellemedim.

ha engellemedim de noldu, sonra 2015'te toptan bıraktım facebook'u.*

saygı duyduğumdan falan değil de ben sadece merak ediyorum kim ne düşünüyor diye.

sırf meraktan ama yaş ilerledikçe bence katlanılması zor şeyler arasına girmeye talip bu engellememe durumu. gelecek için o kadar iddialı konuşamayacağım, bir noktada sinirim merakımın ötesine geçecek gibi.