şükela:  tümü | bugün
 • acıdır dostlar. çok ama çok acıdır. şarkılar, şiirler, romanlar ve filmler hep acı gelir. insanların kolayca elde ettiği bir şey sana zor gelir. zaman geçer, ömür biter. şanssızlık mı desem, yoksa suçu kaderime mi atsam? yok yok bütün hepsi benim hatam mı desem bilmiyorum. fakat sonu görüyorum.
 • kesinlikle kabullendiğim durumdur. biraz önce geçen bir sohbetten alıntılıyorum;

  "insanlar çift yaratılır derler ya hani. herkesin bir ruh eşi olduğuna inanılır gerçek aşkı da odur. gerçek aşkın sizinle aynı şehirde, okulda veya iş yerinde olması sizce de fazla tesadüf değil mi?"
 • bu soru karşısında suçu kendinden başkasında aramak büyük hatadır. ruh eşin bu hayatta en az bir kez karşına çıkar, mutlaka. ama sen onun ruh eşin olup olmadığını sorgulamak için yaklaştın mı ona, yoksa parasına, güzelliğine v.b. kriterlerine bakarak denemeden vazgeçtin mi ? sorulması gereken soru budur. ben vazgeçtim sanırım, siz bir daha düşünün.
 • ben buldum da; sanırım ben onun ruh eşi değilim. bu daha acı...

  edit: mesaj kutuma bir sürü destek mesajları yağmış. eyvallah sözlük cansın...
 • hasan sonsuz çeliktaş 'ın ruh eşiyle ilgili şöyle bir söyleşisi var ;

  https://www.youtube.com/watch?v=ze5xki1j5q8
 • insanın ruh eşini bulma durumu çok fantastik bir durum gibi duruyor ,insan psikolojik yapısı kendine özgü bir yapıdır.aynı geçmişe sahip ,aynı acı ve seviçlerle büyümüş,aynı kültürde yetişmiş birini aramak gibi birşey olur .
 • anlamsız bir farkına varma durumudur.
  bir kişi de dememiş ki "ruh eşi ne be?"
  işte sizi hep bu overdose romantiklik mahvediyor canlarım. yoksa çok rasyonel insanlarsınız, biliyorum ben.
 • bir bakıma iç rahatlatıcı durum. bazı insanların asıl ihtiyaç duyduğu şey aynı şeylere ağladığı, olaylara benzer tepkiler geliştirdiği, aynı sanatsal zevke sahip olduğu kısacası kendilerinin kadın ya da erkek versiyonları değil daha upgrade ya da daha doğru bir ifadeyle şu an içlerinde varlığından bile haberdar olmadıkları bir özelliklerini doğuracak biridir. en iyi arkadaşları misali cümlelerini tamamlayan birinden ziyade aklı daha farklı çalışan ama her nasıl yapıyorsa bir şekilde onu bir yapbozun parçası gibi tamamlayan insanın özlemini çekerler çünkü bu onlar için ruhsal bir dönüşüm hatta yükseliş anlamına gelecektir. zaman geçtikçe bu ruh eşi dedikleri şeyin popüler kişisel gelişim zımbırtılarından sıkıcı bir safsata olduğunu düşünmeye başladım. en azından doğru şekilde anlaşılıp tarif edilmediği kesin.
 • essiz oldugunun farkina varmaktir. gulumse ve bunun tadini cikar, senden bir taneye daha gerek yok zaten. yani, bunu ancak aptallar ve sumsukler dert eder.

  ayrica;

  (bkz: zit kutuplarin birbirini cekmesi)
 • en umutsuz anınızda cikagelir. çok güzel gelir.
  edit: evet şu an yanımda.