• bir doktorun kardeşime verdiği tavsiyeye göre:poşetin içine derin derin nefes alıp vermek.
    denedik,genellikle işe yarıyor.
  • hıçkırıkla ve hıçkırığı geçirme yöntemleriyle ilgili bütün entryleri okumama rağmen, azimli bi hıçkırağa karşı yapabileceğim tek ve son şey olduğuna karar verdikten sonra canımdan bezmiş bir şekilde maslak’ta çalıştığım kurumsal şirketin 6.kattaki cafesine çıktım.terastan aşağı atlamaya hazırlanırken; kendimi yüzümde hafif bir meltemle, levent-etiler yayında sıralanmış gökdelenlerin renk cümbüşüne dalmış bir vaziyette buldum.kendime geldiğimde hıçkırığımdan hıç kalmamıştı.önerim o’dur ki; hıçkırığınız geçmedi mi; geçin bir istanbul manzarasının karşısına; ne gam kalsın, ne hıçkırık...
  • (bkz: çömelmek)

-ne köpeği kardeşim?? çömelmekle köpek gider mi hiç!! hıçkırıktır o..
  • diyaframı kullanarak aldığımız derin nefesi tutup bi kaç kere* yutkunmak. doğru yapıldığı takdirde kesin çözüm sağlayan bir teknik *
  • 8-10 yaşlarındaydım. saatler süren hıçkırığımın geçmesi için herşey denendi olmadı. sonra babam o zamanki en büyük banknot neyse önüme dizdi bir kaç tane. ilk hıçkırığımda 1 , ikincide 2, üçüncüde 3 tane ve bu şekilde bana ödeme yapacaktı. bir kez bile hıçkıramadım ulan!!

ama siz yine de evde denemeyin
    şans olabilir...
  • adam gibi korkutmak. oyle fare var falan degil, adam gibi, telasa dusucek insan. misal;

kisi * 1 saattir falan hickiriyorudur. hala iceri gider, cantasiyla geri gelir.
    hala - vote cantamdaki parayi sen mi aldin? (butun gozler bana doner)
    vote - yoo ben niye aliyim senin parani.
    h - oglum isteseydin verirdim ben niye aliyosun habersiz.
    v - hala valla ben almadim ya.
    h - oglum aldiysan soyle. bir sey yok bunda. paran bitmistir, almisindir.
    v - hala ne diyosun ya ben almadim var benim param.
    h - peki madem sen oyle diyorsan oyledir.
    (5 - 10 sn. sessizlik)
    h - hickirigin gecti galiba?
    (olay idrak edilir)
    v - ama hala ya boyle de yapilmaz ki.
    (yemek biter sofradan kalkarken hala yaklasir)
    h - paran biterse haberim olsun.

(bkz: bu da boyle bi animdir)
  • nefesinizi tutup 10 a kadar sayınız. nefesinizi tutuyor olduğunuz bu 10 saniyelik zaman diliminde sık sık yutkununuz. 10 saniye sonra nefesinizi bırakınız. hıçkırık kesilmemişse aynı işlemi ikinci kez tekrarlayınız. hala devam ediyorsa bu entry'i unutunuz.
  • hıçkırık tutan kişiye hırsız muamelesi yapmak bir numaralı yöntemdir.bir nevi korkutmaktır.defalarca denenmiş ve dafalarca etkili sonuç vemiştir.
  • az önce mucizevi bir sekilde kesfettigim uzre ossurmak. evet efendim bildiğiniz ossurmak. deneyin olmazsa sansiniza kusun...
  • normalde aklımızın ucundan geçmeyen; ama bir kere başlayıp da geçmek bilmeyince internette fellik fellik aradığımız çözümlerdir ki; ben de işlediğine birebir tanıklık ettiğim iki yöntemi anlatayım. mantıklarını sorgulamadan uygulayalım:
    1. hıçkırık sahibi, iki parmağı iki kulak deliğini hava almaz şekilde kapatırken ikinci bir kişi dolu bir bardak suyu kendisine hızlı bir şekilde içirir. son yudumu aldığında hıçkırık geçmiştir.
    2. iki elinizin işaret, orta ve yüzük parmaklarını kapatmış olduğunuz gözlerinizin üzerine, göz boşluğuna denk gelecek ve parmak uçlarında göz yuvarlaklarını hissedecek ve acıtmayacak kadar sert şekilde bastırarak 1-2 dakika bekleyin. (tam 2,5 saat süren bir hıçkırığı, internet araştırmalarından eriştiğimiz bu metodla geçirdik)
hesabın var mı? giriş yap