• kulağa hiç hoş gelmiyor. işi gücü kariyeri siktir et derdim onlarla değil. her şeyden vazgeçip n'olcan? mal gibi sabah kalkan akşam yatana kadar da sevgi kelebeği gibi "ay ilahi bir güç var" deyip durcan mı? içmiycen sıçmıycan mı? vücudunda heyecan gezmeyecek mi? güzel popolu kadın gördüğünde vay arkadaş demiycen mi? ne yapıcan lan? neyin hiçliği?
    bu hiçliği ortaya çıkaran her kimse zekiymiş, muhtemelen her şeye sahip olamayacağını anladığı için de zekice bok atmış bir takım şeyleri olan insanlara.
    neymiş ilahi bir şeymiş, herkes anlayamazmış. sıktınız lan, insanlar bir korkuyla bir de dinle böyle ilahi olduğu söylenen zırvalarla aldatılır. aç oku, kim kimi nasıl yönetmiş, bak şu an nasıl yönetiliyorsun? ulan hep içince giriyorum şu sözlüğe bi ayık zamanıma denk gelse daha neler diyebileceğim.
  • hocayla ilgili bu muzzam fikranin cevirisi ise su sekildedir.

it is asked to hodja nasreddin: “who you are?”
    hodja replied: “nothing”.
    when his interlocutor wore a purse-lipped expression, hodja asked: “so, who you are?”
    interlocutor said “posessor” with a full of proud, and hodja continued asking “then what?”.
    interlocutor replied: “who knows? maybe a governer”
    when hodja kept on asking “then what?”, interlocutor replied “vizier” and “grand vizier” respectively.
    hodja repeated his question. this time interlocutor could not think a higher position and replied “nothing”.
    hodja said: "you see! i am in a position which you will occupy years after”.
  • zaman tüneli, iki adam konuşmakta...

- ne olmak istersin?
    + sarayda bir hizmetçi
    - sonra?
    + saygın bir hizmetçi
    - sonra?
    + bir ihtimal vezir.
    - sonra?
    + sadrazam
    - peki daha sonra?
    + padişah !
    - sonra?
    + hiç
    - desene ulaşacağın en yüksek rütbeye ben şu anda sahibim!

tüm işsizlere ve loserlere gelsin...
  • ömür boyu kendini yontmaktır, yonta yonta hiç kalmaktır.
  • sonsuzluk makamıdır.
  • hiçliği son makam zanneder bazı cahiller der dücane ama tamda bilmiyorum.
  • ''gelen gider,
    beklenen gelmez,
    sen zamanın hülasasını kana kana iç,
    elde ne var bir hiç.
    başlarsın anlamadan bitmişsin,
    gözlerinin feri kalbinde yanmaktadır sadece,
    belki başka beden de.
    can önce can sonra canan,
    an be an
    nereye gidersin?
    şahikalara yürüyüp şahikaları aşmak istersin,
    geldiğinde zirveye içine bir bakarsın can nerde?
    can belki başka bedende,elinde kalan bir hiç.
    hırsın tutkun peşinden gidersin,
    tamahkarlık şarabından içersin,
    an'ın içinde kendini heba edersin,
    senin elinde bu can-bu canan-bu an kalır boynu bükük
    kendi ellerinle kendini incitirsin
    hiçlik makamını sen nerden bileceksin''

psikoz dönemi tanımı
    (psikoz tanısı olan saygın bir zat-ı muhteremin tanımı kendisinin yazdığı gibi yazdım)
    ...
  • (bkz: melamilik)
  • (bkz: üst uzay)

anladığım kadarıyla insanın diğer boyutlarla iletişimde en büyük başarısını gösteren kitle hiçlik mertebesine erişenler. zavallılar olaya ilahi açıdan baktıkları için keşfettiklerinin büyüklüğünü algılayamamışlar. hiçlik dediğin yer aslında üst uzay. yani mevlana üst uzayın colomb’u. keşfettiğinin üst uzay olduğunu bilememiş. dennis hyper bulunca onun adını vermişler.
hesabın var mı? giriş yap