şükela:  tümü | bugün
  • kaş'ta yer alan, buyuk tavsiyeler uzerine gittigimiz yer.

denizi guzel, isletmesi berbat otesidir.
    su istersin gelmez. menu istersin gelmez. sezlong ve semsiyelere parayi pesin alip sonra kaybolurlar.

limanagzina gidin bunun yerine. her seyi daha guzel.
  • daha bir ay öncesine kadar, girdiğim en güzel deniz olmasının yanı sıra, denize girilecek en güzel yerdi de. tam bir yıldır bilgisayarımın ekranındaki fotoğrafına bakar bakar iç geçirirdim. 2 hafta önce koşa koşa gittim yine. bir de ne göreyim? zeytin ağaçları altında enfes gözlemeler yediğim, ev yapımı, tadı hala damağımda olan ayranını içtiğim, şezlong, menü, şemsiye kültüründen uzak o cennet köşesi, bildiğimiz, alelade bir plaja dönüşmüş. tesisi kurmak için bazı bölümlerdeki zeytin ağaçlarını kesmişler. oturup ağlayacaktım neredeyse. bu arada ilk kez gidiyorsanız, şu halini görseniz bile eminim bayılırsınız. ama işte o en doğal halini bilenlerin gözünde iki damla yaş olarak kaldı hidayet'in koyu.
    ilk gittiğim gün şezlong-şemsiye parası almadılar. ama değişimden sonra haliyle normalden daha kalabalıktı. servisi extra yavaştı, menüsü kötüydü, çalışan sayısı az olduğu için koşturmaktan helak olmuş kadrosuyla tam bir fiyaskoydu. yine de hidayettir dedik, bağrımıza bastık. kalktık ertesi gün tekrar gittik. elemanın biri geldi dikildi başımıza, 'şezlong-şemsiye ücretlerini peşin alıyoruz' diye. kaş sınırları içerisinde ilk defa plaj parası verdik. bir yandan da arkadaşlarla konuşuyoruz, 'bu iş böyle devam etmez ya insanlar itiraz ederler illaki' diye. yarım saat geçti-geçmedi denizde yüzerken şöyle bir diyalog duydum: 'ay çeşme'de falan tonlarca para veriyoruz plajlara, burası ne kadar ucuzmuş.' içimden küfrede küfrede parasını peşin ödediğim şezlonguma gidip, frappemi yudumlarken, küfür dağarcığıma yenilerini ekledim.

sen hoşça kalsaydın da, yine senede bir gün görüşseydik be hidayet.
  • içine edilmiş bitirilmiş ırzına geçilmiş para hırsı daha da fazla kazanayım derken geleceğimiz elimizden alınmış bir hatıra olarak zihnimizde kalacak güzel bir anı koyu.yazık ettiniz mahvettiniz.keşke korusaydınız kaş olarak yıllarca çok kazanırdınız.düş bahçesi şimdilerde beton bahçesi plastik şezlong bahçesine döndü geçmiş olsun.
  • hidayet'in koyu olmuş blanca beach club. ilk anda şok oldum mekanı görünce. çok değil 1 sene önce buranın öncülünde tavuklarla deniz girmiş yamaca zorla şezlong yerleştirmiştik. insanlar emekli tipli ve öğrenciydi. bugün zengin tiplerle doluydu.

en sevmediğim şeylerden birisidir romantizm soslu duyar kasmak ama üzüldüm buranın hâlini görünce. belki öncesini bilmesem beğenirdim mekanı. neticede aynı nuri's beach vs gibi ama işte o noktada boğazı düğümleniyor insanın. gelirken kaputaş'ı görmüştüm orası da fena. ne bileyim abi her yer böyle olmamalı.

turizm anlayışımızda derin problemler var.

üzgünüm, çokça da suçlu hissediyorum. güle güle güzel koy. seneye oteli de bitince denizi de biter. sonra ahh ahh deriz hep birlikte. yazık bize. en çok da bana. yazık.
  • yok böyle biryer dedirten koy..
    şans eseri hemen yukardaki hamarat pansiyonda kalmamız sebebiyle bulduğumuz koy..
    mükemmel ötesi..
    deniz kaplumbağası ile yüzdük o derece..dalışçılar geliyor..
    su nefis..
    deniz anası gelir demişlerdi son gün geldi..biraz acıttı..
    ama görülmesi gerek..
    kaş merkezde deniz girilecek yerlere bin basar..
    hamarat pansiyonda ucuza kalmıştık ama illeten yaşlı amca ve teyzeden oğluna geçmiş, biraz modernleşmiş haliyle pahalı olmuş..
    hidayet koyunda demlikte çay veriyorlardı 2012 de..7 lira demlik..10 bardak içiyorduk..ne güzeldi..
  • ilk defa bu eylülde geldiğim ve bayıldığım koy. suyu mis, koyu mis, zeytin ağaçları da mis diyecektim ki bu ağaçların sadece kalanlar olduğunu öğrenimce içim cız etti:/
    yine de işletmecisi ve barmenleri pek kibar, pek hoş insanlar. şezlong ve şemsiye parasına birşey diyemeyeceğim, bir önceki gün kaputaşta mindersiz şezlonglar ve sıfır hizmet için bile para aldılar. en azından özenli ve konforlu, olması alınan parayı anlamsız kılmıyor.
    son söz: tavsiye edilir.
  • o kadar yer gezdim böyle kötü işletmecilik böyle iş bilmez garsonlar görmedim. deniz tertemiz ama işletme berbat ve amatör. garsonlar sanki geçiyormuş da uğramış gibi müşteriye ve işletmeye alakasız. sahipleri desen geçmişler kasaya resmen para bekliyorlar, ödeme yapmaya gidince " yemek var mı yemek?" diye öyle bir soruyorlar ki insan kendini beleşçi miyim lan ben diye sorguluyor.bu kadar güzel bir koya yazık etmişler...tuvaletin halinden hiç bahsetmiyorum bile hele artık akşamüstüne doğru girmeyin mümkünse..bir de yeni bir garson almışlar resmen enseye şaplak olmuş müşterilerle ...o nasıl bir uslup nasıl bir kaynaşmak anlamadım.. sanırsın biz hariç oradaki herkesle akraba...işletmeden hiç memnun kalmadım maalesef..bu da böyle bir anımdır....
  • gün geçtikçe boka saran yer. son gittiğimde siparişin veriliş ve gelişi arasındaki sürede bir kitap bitirebilirdim. yine de kaş'a gittiyseniz görmeden dönmek ayıp olur diye düşünüyorum.
  • kaş'ın en güzel koylarından biridir, blanca beach de bu koy üzerindedir.

burada yazılanların aksine işletmesi bana denk geldiği kadarıyla iyidi, deniz zaten çok güzel. ister ücretli şezlong, ister ücretsiz çim opsiyonunuz da mevcut.

detaylı bilgi için:
    http://ictenbakis.blogspot.com.tr/…ti-kas-gezi.html
  • hidayet koyundaki işletme 2015 yılında açılmıştı. geçen sene tavsiye üzerine buraya gittim ve bir çok kişinin dediği gibi denizi muhteşem ama işletme kötü demiştim. sanırım tecrübe kazanmış olacaklar ki, geçen senenin aksine bu sene işletme de deniz de iyiydi. şu anda 130 şezlong varmış ama seneye 400 şezlong'a çıkartacaklarmış. yer buna müsait ama deniz kaldırır mı bilemem :) işletme açıkçası biraz küçük geliyor sanırım çünkü eylül ayında gitmemize rağmen (bayram öncesi) yer bulamadığımız zamanlar oldu. buranın bence en büyük sıkıntısı otoparkı. geçen seneye göre biraz daha büyütmüşler ama yetmiyor. seneye ne yapacaklar bakalım...