şükela:  tümü | bugün
2904 entry daha
  • siyasal görüşlerinden dolayı eleştirmeyeceğim bir kişi. zira arendt'in kötülüğün sıradanlığı mefhumunun güncel hâllerinden biri. ister muz cumhuriyeti'nin diktatörünü destekler, ister esad'ı destekler bunlar başka konular.

    sorun doping yapmış birisinin bu ülkede türkiye basketbol federasyonu gibi son derece önemli bir kurumun başında olması. biliyorsunuz, hidayet türkoğlu doping nedeniyle nba'de 20 maç ceza almış bir oyuncu. bu konuda sicilimiz de pek güzel değil. rıza kayaalp de hem doping nedeniyle hem de ırkçılık nedeniyle ceza almış bir sporcu. 2016 rio'da türk bayrağını taşıyan ve türk sporcusunu temsil eden kişi kendisi olmuştur maalesef.

    bu minvalde hidayet türkoğlu'nun cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığından tutun da, federasyon başkanlığına kadar her şey ofsayt. isteyerek ya da istemeyerek doping kullanmış birisinin bu ülkede resmî makamlara gelebiliyor olması sorgulanması gereken bir konu. daha da ileriye gideyim, rusya'ya yapılan muamelenin bize de yapılması hiç de şaşırtıcı olmayacaktır. biliyorsunuz ki türkiye de wada tarafından yakın gözlem altında tutulan ülkelerden biri. periyodik ve sistematik olarak çeşitli branşlarda, çeşitli sporcularımızda doping bulunduğu dönemler çok da uzakta kalmadı.

    şimdi bütün bunları söylediğim için yerli ve millî olmamakla bile suçlanabilirim. neden? çünkü içimizdeki pisliği temizlemek değil, yokmuş gibi yaşamak bizim en karakteristik özelliğimiz.