şükela:  tümü | bugün
 • istanbul, bayrampaşa'da 19 mayıs günü açılacak spor kompleksidir. ismini bayrampaşa'da yaşayan milli basketbolcumuz hidayet türkoğlu'ndan almıştır. bünyesinde yüzme, basketbol, futbol ve jimnastik gibi sporlar yapılabilecek.
 • 2012 temmuz da çılması planlanan spor salonu. zamanında yerinde üç adet futbol sahası vardı, oynardık, su satardık, hey gidi günler hey!
  not: havuz olayını abartmışlar, üç adet bulunacak ve aquapark olacak.
 • geçen baktım gerçekten 19 mayıs'ta açılacağı basında var. haberler 2011 başına ait. umarım 19 mayıs 2012'de açılırda gideriz.
 • 10-15 dakika içinde ben ve arkadaşlarımı kendinden soğutan bir kompleks oldu kendisi. her tarafını gezip görme şansımız olmadı fakat kaç görevliyle diyaloğa girdiysek hepsi bildiğin hödük çıktı. gg olması diye genelleme yapmayayım, bize öyleleri denk gelmiştir diyeyim bari ama 6-7 kişiyle muhatap olup da hepsi aynı kabalığa sahip olunca insan garipsiyor ister istemez. mesela bir danışmana soruyoruz havuzu görme şansımız var mı diye, asık suratıyla "görebilirsiniz, merdivenlerden inin, kapılar açıktır, görün" diyor. iniyoruz, koridorda karşımıza çıkan kadın "ne işiniz var burada, seans var, giremezsiniz. yürümeyin oarada da galoşsuz, yerler pisleniyor" diye höthötlüyor. yürümeyin dediği yer de allahın koridoru, kendisi de galoşsuz geziyor orada. sonra danışmaya fitness salonları görüp göremeyeceğimizi soruyoruz, "ikinci katta, girip görebilirsiniz" diyor, çıkıyoruz. fitness salonunun kapısındaki görevli, kadınlar kısmını görebilirsiniz ama erkek kısmı kapalı şu an diyor, biz giriyoruz, arkadaşımız erkek kısmına bakamıyor. kadın bir de beyaz çizgiyi geçmeyin diyor. beyaz çizgi ise kadınlara ait olan fitness salonunun giriş kapısından yarım metre ötesi. lan galoş giymişiz işte ayağımıza. niye kapıdan ateş almaya gelmiş gibi bakmak zorundayız? niye içine giremiyoruz? bit pire mi dökülüyor üstümüzden?
  o zamana kadarki o 6-7 kişi haricinde, muhatap olduklarımızdan tek güler yüzlü ve hödük olmayanı kadın fitness salonundaki spor hocası kızcağızdı. güzel güzel anlattı, sorularımızı cevapladı. ben kendi adıma kaydolmaktan vaz geçtim. arkadaşım da vaz geçmişti ki spor hocasının güler yüzünü görünce tekrar bir düşündü kayıt olma işini. hayır yani ötekilerdeki anlaşmış gibi olan toptan asık suratın manası ne? sanırsın ki vergi dairesinde sabahtan akşama veri girmekten imanı gevremiş hepsinin. ulan yeni açıldı orası. siz de yeni girdiniz o işlere. ne ara milyon tane insanla muhatap olup da hayattan bezmiş gibi asılmış o suratlarınız? ayrıca bazılarınız da hiç işinin ehli görünmüyor. torpille mi girmişler oraya diye de düşünmüyor değil insan. cevap belli de gg olayı turp sıkıyor mevzuya işte. güler yüzlü spor hocası kız, seni ayrı tutuyorum, bilesin.

  hadi iyi bir şey de söyleyeyim. şu anki ve görebildiğimiz haliyle temiz görünüyor ortalık. tabi bunda yeni olmasının ve cumartesi günü sakin bir saatte görmemizin de payı vardır. fakat sonrası için temizlik konusunda garanti veremeyebilirim.

  buraya bilgi almaya gidecek olanlara sabırlar diliyorum. umuyorum ki muhatap olacakları görevliler daha düzgün kişiler olur veya bizim muhatap olduğumuz kişiler de hizmet sektöründe çalıştıklarının farkına varıp azıcık toparlamaya çalışırlar kendilerini.
 • yarı olimpik havuzu oldukça güzeldir,fazla kalbalık olmaması ve evime oldukça yakın olması nedeniyle tercih sebebidir.
 • iki defadır gidiyorum. çalışanlarındaki hödüklüğe ben de şahidim. paranla geldiğin yerde sanki mecburiyetten devlet hastanesine gelmişçesine bir duygu yaratabiliyorlar.

  artık kim okuyorsa buraları ve kim sorumluysa bilsin ki görevlerini layıkıyla yapmıyor buranın çalışanları. 10 dk geç açtılar havuzu bugünün tarihiyle. 10 dk geç çıkarım dememe rağmen "malesef" cevabını aldım. para verip hizmet satın alıyorsunuz gördüğünüz/aldığınız hizmete bakın.

  kadir topbaş gezsin burayı. aqua'sına bakım yapmıyorlar. ciddiyim. filtrelerde kırıklar var. su temiz değildi ve soğuktu. ayrıca üst kata giden merdivenlere ait korkulukların altı pas tutmuş. temizlik yapılmıyor. aqua'ya girerken ilaçlı haznede ilaç yok! konya'da açık yüzme havuzunda, yani siz okuyanların bilmediği bir havuzda bile bu sistem varken koskoca komplekste neden yok? yemin ediyorum israfın ülkesiyiz. akıl, zaman, emek, para... her şeyi israf ediyorsunuz kompleks çalışanları! yazık yazık.
 • iki aydır fitness'ının üyesi olduğum kompleks. görüp, gıcık olup üye olmamaya karar vermiştim ama evime nispeten yakın ve ucuz başka yer bulamadığım için mecburiyetten üyesi oldum.
  başlarda oldukça temizdi burası. diğer kısımlarını görmediğim için yorum yapamıyorum fakat son birkaç haftadır kadın fitness kısmının soyunma odasını abartmıyorum, pislik götürüyor. zırt pırt biten sabun ve kağıt havluları bir yana yerler kaç günde bir siliniyor, merak ediyorum. bir de buraya girmeden önce dışarıda giydiğimiz ayakkabıları çıkarıp temiz ayakkabılarımızı giyiyoruz. bu durumda bile bu kadar pis olmasının tek sebebi çok seyrek paspaslanıyor olmasıdır, başka bir şey değildir.

  şurası soyunma odasındaki soyunma kabinlerinden birinin bir hafta önce çektiğim fotoğrafı. köşedeki şeker en az 3 gündür oradaydı. yerde uçuşan toz topakları doluydu ama flaşlı çekimde görünmemişler hiç. aslında çok daha kirliydi bu yer. http://i.imgur.com/lzbzpy6.jpg?1

  şu yine birkaç gün önce bir cumartesi (ki cumartesileri hareket azdır burada) günü tuvaletin hali. http://i.imgur.com/g5htvoe.jpg

  şu ise tuvaletteki lavabo. büyütüp bakarsanız beyaz zemindeki ölmüş minik böcekleri görebilirsiniz. süngerin sürekli orada durması ve fotoğrafta olmasa da lavabonun üzerinde çoğu zaman kırmızı bir maşrapa bulunması ayrı mevzu. http://i.imgur.com/qt8xwsm.jpg

  duş kabinlerini hiç kullanmadım ama öyle bir yapmışlar ki birileri duş aldığında kabinlerin dışı yani tuvaletlerin önü göle dönüşüyor (yine abartmıyorum).

  temizlik konusu haricinde lanet ettiğim bir diğer konu da salonda çalınan müzikler. allah o fitness salonunu kullanıp da serdar ortaç'tan nefret edenlere sabır versin. karabiberim'in remix'i mekanın favori parçalarından. son günlerde ise serdar'a kim olduğunu bilmediğim bir kadının "ben de özledim" cover'ı arkadaşlık ediyor. şarkı aralarında "radyo enerji, kıbrıs'ın türkçe müzik lideri" anonsunu sıklıkla duyuyorsunuz. sonra tekrar serdar ortaç alıyor bayrağı vs. hadi spor yapan insanlar kısa süre kalıyorlar da oradaki spor hocaları (sevseler de) her aynı parçalara nasıl dayanıyorlar, anlayamıyorum. aslında kulaklığımda kendi müziklerimle pek takmayacağım bu müzikleri ama bir de bangır bangır açmasalar...

  son olarak şunu da ekleyeyim: sen, kısa sarı saçlı spor hocası hanımabla, çok suratsızsın biliyor musun? hiç sevmiyorum seni.

  yanarım yanarım bunca tiksintiye rağmen orayı kullanmak zorunda oluşuma yanarım.
 • içeride balkanlı arkadaşlar çalışmakta.
  dış görünüşlerinden anladım.
 • dün akşam itibariyle yüzmeye başladığım yer.daha önce cemal kamacı spor kompleksinde 2 yıl yüzmeye gitmiştim.ikisini karşılaştırmam gerekirse kesinlikle burasıdır derim.bi kere duşlar tek kişilik soyunma odası geniş dolaplar yeni ve kullanışlı ben akşam 8 seansına giriyorum kalabalık olmuyor.yüzme antrenörleri de güleryüzlü gerçekten işlerini yapıyorlar en azından cemal kamacıdakiler gibi eğitim saatlerini sohbet ederek geçirmiyorlar ayrıca kapalı otoparkında yer sıkıntısı da yaşamadım daha ne olsun.