şükela:  tümü | bugün
  • hido izmir marşı'na tepkisini nefes alıp vererek gösterdi!
  • her başlıkta elinize verip gönderiyoruz hala 1000 farklı yeni başlık açıyorsunuz.

izmir marşı, türk ırkının ve halifelik sahibi bir ülkenin türk ve islam düşmanı bir haçlı ordusu tarafından esir alınışından kurtarılışını, düşmanın denize döküldüğü yerden, şehitleri ve yetimleri anarak anlatır.

şehitlerine,vatanına ,milletine sahip çıkanlar bu marşı bilir ve saygı duyar. benim çocukluğumda bu yazdıklarınız ulu orta söylenmezdi, yine sizin gibi kanı bozuklar vardı mutlaka ama, utanmak da vardı.
  • izmir marşını biz ilkokulda müsamere sonlarında ya da ortaokul/lise kutlamalarda/9 eylul kurtuluş zaferinde söylerdik. kim demiş izmir marşı siyasi diye be?

cocukluktan siyasi olduğumu öğrendiğim şeys
  • gazete mi satıldı?

devir mi değişti?

hükümet mi devrildi?

her zaman ulaşabileceğiniz yalakaların piri (bkz: ertuğrul özkök) yanıbaşınızda. hiç çekinmeden her türlü argümanı savunabilir, ek olarak da sizi haklı çıkartabilir.
  • ben gördüm vallaha çok korkunçluydu yazık lan, bu kadar mı düşman olunur bu marşa, marşda adı geçen bozulmuş düşman olsa orada, o bile bu kadar mal gibi bakmaz kek gibi kalmazdı marş söylenirken.

işin üzüldüğüm tarafı siyaseten karşı olsa eğer; lan bu ne biçim marş keşke bunun yerine "sordum sarı çiçeğe" falan okusalardı diyen bir zihin yapısına sahip ve öyle bir geçmişten gelse içim acımazdı, nefret ederdim ama iğrenmezdim. ama bu arkadaşın tek derdi-tasası, aman bir falso vermeyeyim , reis bir mimiğimi bir jestimi bir şeyimi yakalar beni işten kovar gider ayda bilmem kaç yüz bin lira diye düşünmesidir. bu düşünceler de yüzünden çok net okunmaktadır. yazık lan böyle insanlara.
  • üzerinde başlık bile açılmaması gereken bir konu...
  • 1. beyefendi aynı tepkiyi dombıra için gösterebilecek mi acaba diye merak ettiren konudur.
    2. izmir marşinin siyasi olmadığı kesindir ancak artık basketbolun dahi siyasi olduğu aşikardır.
    3. tüm ülkeyi partizanlaştırıp, artık bazı kurtuluş marşlarının kendilerine ait olmaması, bazı osmanlı padişahlarının daha özellikli olması, kendilerine ait futbol takımı, kendilerine ait despot gazeteciler ve kendilerine ait medya kanalları ile ülkenin kendilerinden olmayan kısmından ayrışıp sadece kendileri birleşerek birleştirici güç olup diğer herkesi bölücü ilan etmelerinin bir göstergesi olan olay. masum bir olay değildir. partizanlığın işaretidir.
  • ızmir marsi son zamanlarda kasitli kullanilmaya baslandi nasil mi ? programda yokken birden calmak isteniyor sonra caliniyor ama tabiki programa mudahele de hosa gitmiyor. arkasindan izmir marsi calinmak istenmedi ama calindi filan haber. programda yer alsin istiyorsan once teklif etsene. senin istedigin her an calinacak mi? bizzat yasanmistir.
  • ya bak canım kardeşim sonra biz akp’liler kenetlenicez. 1 başlık açıyoruz hemen herkes eleştiriyo, akp’liyiz diye şöyle yapıyorlar, böyle yapıyorlar diyosun.

böyle bir başlık kimse açmamış, üzerine konuşulmamış ama sen gidiyorsun sanki hidayet’i temize çıkarman lazımmış gibi başlık açıyorsun.

açtığın başlık tamamen provokasyon ve milletin sinir uçlarını kaşıma amacı güdüyor. ya amacın ne yani ben onları kaşıyım, onlar beni kaşısın sonra ben kendi tarafımı da kenetleyeyim bakalım sonra ne olacak mı diyorsun?

ya gerçekten çok kötü bir kalbin var ya da gerçekten bu ufak ufak dikilen tohumların ileride bu toplum içerisinde nelere yol açabileceği konusunda bir fikrin yok?

başlık açılırsa git yaz oranın altına ama bu nedir ya!