• bir iddia. (başka kaynak)

"hidayet türkoğlu’nun yurtdışındaki banka hesabında bulunan 150 milyon euro'yu türkiye’ye getirmesi istendi.türkoğlu, parayı türkiye’ye getirmeyeceğini söyledi. bunun üzerine türkoğlu’na saray’daki odasını boşaltması talimatı verilirken tbf başkanlığı’ndan da istifa etmesi istendi."

hidayet türkoğlu dört sene önce "büyüyen ve güçlü türkiye için ben de varım" diyor ve 16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumunda evet diyeceğini söyleyerek, benzer bir video çekmesi için kenan sofuoğlu'na sesleniyordu.

yaa hidayet kardeş evet derken çok rahat konuşuyordun?

edit: iddiayı verdiğimize göre hidayet türkoğlu'nun cevabını da verelim, şöyle yazmış.
  • önce sen kendi milyarlarını türkiye'ye getir sonra ben milyonlarımı getiririm dediyse takdir edeceğim durum.

aksi halde elalemin parası beni ilgilendirmez.
  • ispat edemem ama akp ve mhp’lilerin hemen hemen hepsinin ya yurt içinde ya da yurt dışında döviz hesabı var zaten. kimse tl’ye çevirmez ve ülkeye getirmez. milliyetçilik,dincilik boş kavramlar. tek gerçek para ve menfaat.
  • diğer başlıkta yazdım, bu haberden üç çıkarım yapılır:

devlet 150 milyona muhtaç.
    üst düzey yetkililer paralarını ülke içine getirmekten korkuyor.
    her makam liyakat değil biat durumuna atanıyor, liyakat biatlılar arasında seçim sebebi.
  • eğer gerçekse sadece bankada 150 milyon euro'su olan adam ne diye gelip burada yalama peşinde koşar ki.
  • üstte bir arkadaş sormuş: ''o kadar parası varken neden burada yalama peşinde koşuyor'' diye. haklı soru. ama bizim gibi fakirler anlamaz.

istediği kadar zengin olsun, adam kendi ülkesinde daha fazla şöhrete sahip olduğu için bunun makama-mevkiye dönüşümünden büyük haz alır. belli kurumların başına gelip caka satmak, eski düşmanlarından intikam almak, üst düzey toplantılara katılmak gibi şeyler daha çekici.

mehmet öz bile durmadan türk tvlerine çıkıp duruyor, türk markaların reklamlarında yer alıyor. en son thy reklamında oynadı. paraya ihtiyacı olduğu için mi? hayır. şöhret daima tatlıdır.
  • hani güçlü bir türkiye için ben de evet diyorum diyen hidayet d'mi bu?
    doların yeşili, bayrağın kırmızısından daha tatlı geliyor demek ki.
  • yine de akıllı adammış dedirten bilgi.
  • icimin yaglari eriyor.

gercekten vatanini milletini dusunen degil tamamen kendini dusunen tiplerin birbirlerini yemesi cok hosuma gidiyor.

guclu turkiye icin vardiniz oyle mi. sen kendin bile erdogan'in ne oldugunu cok iyi bildigin icin parani getirmeye guvenememissin hidayet! ozaman neden zamaninda insanlar ona oy versin diye propagandasini yaptin? bu ikiyuzlulugun icin cikip milletten ozur dileyebilecek misin? birazcik utanma yok mu sizde? parani getirmediysen neden yapmadigini acikla birazcik delikanliysan. hemen esini cocuklarini da gondermissin abd'ye. sen despottan kac, ama vatandasa ona oy vermesini soyle.
  • haklıdır.
    1-2 milyon dolar param olsa ilk iş yurt dışında bir bankaya yatırmak olurdu.
    neme lazım.
    yok tweet attın, yok onu yaptın , bunu yaptın diye akla hayale gelmeyecek bir nedenle terörist oluverdiğin bir ülke burası.
    ülkenin kadim zenginleri bile servetlerini malta'ya, ingiltere'ye falan taşıyor kaç zamandır.
    aklı olan da yurt dışındaki parasını getirmez.
hesabın var mı? giriş yap