şükela:  tümü | bugün
 • üç siyah kadın, katherine johnson, dorothy vaughan ve mary jackson'ın 60'lı yıllarda nasa'daki çalışmalarını anlatan film. taraji p. henson, octavia spencer, janelle monae, karakterleri canlandıracak oyuncular. kevin costner, kirsten dunst, jim parsons, mahershala ali, aldis hodge ve glen powell, filmin kadrosunda yer alan diğer isimler. amerika'da 13 ocak'ta vizyona girecek.

  https://www.youtube.com/watch?v=rk8xhq6dfao
  https://www.youtube.com/watch?v=td-potfwses
 • drama ile komediyi guzel harmanlamis, ilkokul ders mufredatina giresi film (ya da gercekler).
 • tek kelimeyle şahane! bayıldım. gerçek hikayeden kurgulanan film gerek oyunculukları ile gerek duygusallığı ile göz dolduruyor. "nasa'da hepimizin çişi aynı renktir" "
 • uzun zamandır izlediğim en anlamlı film. katherine johnson, dorothy vaughan ve mary jackson her biri zamanlarının ötesinde afrika asıllı amerikalı dahiler ve gerçek başarıları / ırkçılığa karşı savaşları ve hayatın her alanında mücadeleleri.

  keşke tüm orta öğrenim öğrencilerine seyrettirme imkanı olsa bu filmi. belki idamı geri getirme hayali (!) yerine evrene açılma hayalleri kuran öğrenciler görürdük.

  izlenesi ( 8 /10 )
 • gerçek hikayeden uyarlama olması süper ama daha farklı açıdan bakıp daha ince işlenebilirdi,yani oyunculuklar güzel, hikaye zaten gerçek ve işin içinde nasa var.
  gel gör ki sıradanlıktan kurtulamamış.
  keyiflimiydi? kesinlikle. hiç sıkıldım mı? kadının tuvalete koşuşturduğu sahnelerde biraz.
  zaman kaybı mı asla! klişesi bol mu?
  çokkkça!
  ama sevdim anlatabildim mi acıbaa 0_o

  50 yıl önce amerikalıların siyahilere bakışı ve yaptıkları da her izlediğimde canımı sıkıp şok yaşatıyor o da ayrı!
 • nasa'da çalışan üç siyah kadın özelinde dönemin zihniyetini ve şartlarını gayet gerçekçi yansıtan güzel bir film olmuş.

  --- spoiler ---

  temel hakları ellerinden alınmış insanların dişlerini tırnaklarına takıp ilerlemelerini görmek; şu sahneyi ve mary'nin mahkemede all-white okulda eğitim görme hakkı kazandıktan sonra dışarı çıkıp çığlık atmasını izlemek acayip tatmin ediciydi. taraji p henson'a da bir kere daha hayran oldum.
  --- spoiler ---
 • uc oscar adayligi alan film. bence sadece octavia spencer'a degil bu filmdeki uc kadin oyuncuya birden bir adaylik gelmeliydi, muhtesemler.
 • vay arkadaş, diğer siyah hikayelerini anlatan filmlerden farklı ne vardı ki ben bu kadar etkilendim diye düşünüyorum ama nir yandan da kendimi filme kaptırmaktan alamıyorum. açtım müziklerini dinliyorum,trivialarını okumaya çalışıyorum vs. film etkileyici arkadaşlar,insanın içinde bişeyler parçalayabiliyor. bu koduğumun dünyasında neler çekmiş bu insanlık akıl kârı değil valla. bu kadar zulüme bu insanlık nasıl böyle direnmiş göz yaşartıcı. oscar alır mı film nasıl değerlendirilir bilemiyorum aday filmlerin hepsini de izleyemedim ama klişesi bol bir film olsada bıraktığı etkiyle bence başarılı bir yapım olmuş.
  daha önce de söylenmiş olabilir ama yine de söyliim ben. bunun gibi gerçekten uyarlama filmlerin en etkileyici kısmı bana höre bunların gerçek olmasıdır. bir sinema eseri olarak bakınca aktarımda,teknikte kesinlikle eksiklikleri vardı ancak filmin gerçekliğine kendini kaptırınca insan bunları göz ardı edebiliyor. bu yüzden de tesiri daha güçlü olabiliyor.filme beklentileri buna göre ayarlamanın filmden alınacak keyfi daha da arttıracağını düşünmekteyim sevgili arkadaşlar.
 • --- spoiler ---

  "here at nasa we all pee the same color."

  --- spoiler ---
 • konu etkileyici ve oldukça duygusal, oyunculuklar muhteşem. son bir yılda izlediğim en iyi filmlerden birisi olarak arşivde yerini almış olan, en iyi film oscar'ını almasını beklediğim ve hakkı olduğuna inandığım harika bir film.

hesabın var mı? giriş yap