şükela:  tümü | bugün
 • üç siyah kadın, katherine johnson, dorothy vaughan ve mary jackson'ın 60'lı yıllarda nasa'daki çalışmalarını anlatan film. taraji p. henson, octavia spencer, janelle monae, karakterleri canlandıracak oyuncular. kevin costner, kirsten dunst, jim parsons, mahershala ali, aldis hodge ve glen powell, filmin kadrosunda yer alan diğer isimler. amerika'da 13 ocak'ta vizyona girecek.

  https://www.youtube.com/watch?v=rk8xhq6dfao
  https://www.youtube.com/watch?v=td-potfwses
 • drama ile komediyi guzel harmanlamis, ilkokul ders mufredatina giresi film (ya da gercekler).
 • --- spoiler ---

  en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında oscar adaylığı / adaylıkları alması muhtemel siyahi başrolleri (?) ile kirsten dunst ve kevin costner'ın ortalama üstü performanslar sergilediği, bana kalırsa hakkı verilmeden, üstünkörü bir şekilde işlenmiş, çok çarpıcı bir hikâye. çok daha tecrübeli ellerde bir oscar canavarına dönüşebilirdi.

  hoş 12 years a slave'den sonra kendilerini bu derece gömen bir başka yapıma daha ödül verirler miydi bilemiyorum. ki artık fazlasıyla baymaya başlamış bir "formüllü" film durumu da var. şu da var ki amerika'nın dünyanın kaderini değiştiren büyük ağabeyi oynadığı bütün o hollywood filmlerindeki özdeşleşmeyi pek de başarabileceğiniz bir hikâye değil söz konusu olan. o amerikan - rus rekabetinde kim niye amerikan tarafında olsun lan? uzaya gidiyorsun sözde ama bir yandan da hâlâ daha ayrımcılığın, nazizmin dibine vuruyorsun.

  buna karşın en azından edindiği misyon ve gerçekleştirdiği iade-i itibar ile ayrılan zamanı hak ediyor.

  şu repliği de anmadan geçmeyeyim. *

  - dear lord... i don’t even know where to begin! oh! i’ll tell you where to begin! three negro women are chasing a white police office down the highway in hampton, virginia, 1961. ladies, that there is a god ordained miracle!

  --- spoiler ---
 • tek kelimeyle şahane! bayıldım. gerçek hikayeden kurgulanan film gerek oyunculukları ile gerek duygusallığı ile göz dolduruyor. "nasa'da hepimizin çişi aynı renktir" "
 • uzun zamandır izlediğim en anlamlı film. katherine johnson, dorothy vaughan ve mary jackson her biri zamanlarının ötesinde afrika asıllı amerikalı dahiler ve gerçek başarıları / ırkçılığa karşı savaşları ve hayatın her alanında mücadeleleri.

  keşke tüm orta öğrenim öğrencilerine seyrettirme imkanı olsa bu filmi. belki idamı geri getirme hayali (!) yerine evrene açılma hayalleri kuran öğrenciler görürdük.

  izlenesi ( 8 /10 )
 • gerçek hikayeden uyarlama olması süper ama daha farklı açıdan bakıp daha ince işlenebilirdi,yani oyunculuklar güzel, hikaye zaten gerçek ve işin içinde nasa var.
  gel gör ki sıradanlıktan kurtulamamış.
  keyiflimiydi? kesinlikle. hiç sıkıldım mı? kadının tuvalete koşuşturduğu sahnelerde biraz.
  zaman kaybı mı asla! klişesi bol mu?
  çokkkça!
  ama sevdim anlatabildim mi acıbaa 0_o

  50 yıl önce amerikalıların siyahilere bakışı ve yaptıkları da her izlediğimde canımı sıkıp şok yaşatıyor o da ayrı!
 • nasa'da çalışan üç siyah kadın özelinde dönemin zihniyetini ve şartlarını gayet gerçekçi yansıtan güzel bir film olmuş.

  --- spoiler ---

  temel hakları ellerinden alınmış insanların dişlerini tırnaklarına takıp ilerlemelerini görmek; şu sahneyi ve mary'nin mahkemede all-white okulda eğitim görme hakkı kazandıktan sonra dışarı çıkıp çığlık atmasını izlemek acayip tatmin ediciydi. taraji p henson'a da bir kere daha hayran oldum.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  "here at nasa we all pee the same color."

  --- spoiler ---
 • konu etkileyici ve oldukça duygusal, oyunculuklar muhteşem. son bir yılda izlediğim en iyi filmlerden birisi olarak arşivde yerini almış olan, en iyi film oscar'ını almasını beklediğim ve hakkı olduğuna inandığım harika bir film.
 • black lives always matter! ve kadınlar! evet, istersek herşeyi başarabiliriz!

  eşitliği ve her türlü ayrımcılığa karşı durmayı işleyen inanılmaz bir film. zaten taraji'nin hastasıyım, bir de kevin costner'ı görünce keyiften dört köşe harika iki saat geçirdim. oscar alır ya da almaz, umrumda değil. ortaya çıkan iş muhteşem. bu arada o çok güzel müziklerini de hans zimmer ve pharrell williams yapmış. şaşırmadım.

  ve kesinlikle öğrencilerime izleteceğim.