şükela:  tümü | bugün
  • üç siyah kadın, katherine johnson, dorothy vaughan ve mary jackson'ın 60'lı yıllarda nasa'daki çalışmalarını anlatan film. taraji p. henson, octavia spencer, janelle monae, karakterleri canlandıracak oyuncular. kevin costner, kirsten dunst, jim parsons, mahershala ali, aldis hodge ve glen powell, filmin kadrosunda yer alan diğer isimler. amerika'da 13 ocak'ta vizyona girecek.

https://www.youtube.com/watch?v=rk8xhq6dfao
    https://www.youtube.com/watch?v=td-potfwses
  • drama ile komediyi guzel harmanlamis, ilkokul ders mufredatina giresi film (ya da gercekler).
  • tek kelimeyle şahane! bayıldım. gerçek hikayeden kurgulanan film gerek oyunculukları ile gerek duygusallığı ile göz dolduruyor. "nasa'da hepimizin çişi aynı renktir" "
  • uzun zamandır izlediğim en anlamlı film. katherine johnson, dorothy vaughan ve mary jackson her biri zamanlarının ötesinde afrika asıllı amerikalı dahiler ve gerçek başarıları / ırkçılığa karşı savaşları ve hayatın her alanında mücadeleleri.

keşke tüm orta öğrenim öğrencilerine seyrettirme imkanı olsa bu filmi. belki idamı geri getirme hayali (!) yerine evrene açılma hayalleri kuran öğrenciler görürdük.

izlenesi ( 8 /10 )
  • vasat bir film ama önerim mutlaka izleyin. yani su içmek de vasat bir zevktir ama yaşamsaldır. ayırdığınız her saniyeye fazlasıyla değecek...
  • gerçek hikayeden uyarlama olması süper ama daha farklı açıdan bakıp daha ince işlenebilirdi,yani oyunculuklar güzel, hikaye zaten gerçek ve işin içinde nasa var.
    gel gör ki sıradanlıktan kurtulamamış.
    keyiflimiydi? kesinlikle. hiç sıkıldım mı? kadının tuvalete koşuşturduğu sahnelerde biraz.
    zaman kaybı mı asla! klişesi bol mu?
    çokkkça!
    ama sevdim anlatabildim mi acıbaa 0_o

50 yıl önce amerikalıların siyahilere bakışı ve yaptıkları da her izlediğimde canımı sıkıp şok yaşatıyor o da ayrı!
  • nasa'da çalışan üç siyah kadın özelinde dönemin zihniyetini ve şartlarını gayet gerçekçi yansıtan güzel bir film olmuş.

--- spoiler ---

temel hakları ellerinden alınmış insanların dişlerini tırnaklarına takıp ilerlemelerini görmek; şu sahneyi ve mary'nin mahkemede all-white okulda eğitim görme hakkı kazandıktan sonra dışarı çıkıp çığlık atmasını izlemek acayip tatmin ediciydi. taraji p henson'a da bir kere daha hayran oldum.
    --- spoiler ---
  • uzun zaman sonra muhteşem oyunculuk ve enfes konusu ile ağızda tat, akılda düşünceler bırakan filmdir. film azınlıkları hedef alan cinsiyetçilik, ırkçılık gibi bir çok konuya değinir. neden kadınlardan bilim insanı çıkmıyor diyenlere de kapak niteliğinde sahneler içermektedir. kadınlara ve siyahilere verilmeyen eğitimde ve çalışma hayatındaki fırsat eşitliğini inceden vermesi de ayrıca bi güzellik katmış filme. kısaca izlememiş olanlara tavsiye olunur. ayrıca enfes soundtrackları vardır efenim.
    --- spoiler ---
    let me ask you, if you were a white male, would you wish to be an engineer?
    mary jackson: ı wouldn't have to. ı'd already be one.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

"here at nasa we all pee the same color."

--- spoiler ---
  • konu etkileyici ve oldukça duygusal, oyunculuklar muhteşem. son bir yılda izlediğim en iyi filmlerden birisi olarak arşivde yerini almış olan, en iyi film oscar'ını almasını beklediğim ve hakkı olduğuna inandığım harika bir film.