*

şükela:  tümü | bugün
  • japon gitarist. shocking lemon grubunun gitaristi ve aynı zamanda death note'un soundtracklerininde gitar çalan insandır.
  • yoshihisa hirano ile birlikte deathe note'un efsanevileşmesindeki en güzel paylardan birine sahip olan serinin müziklerini yapan insandır.
  • sadece death note'daki işiyle değil kaiji, akagi, aoi bungaku animeleri için yaptığı müziklerle de aşmış bir müzisyendir. eğer bu adam bir animenin müziklerini yapıyorsa o anime güzeldir**. ayrıca 2007 yılında dağılan shocking lemon adlı grubun da beynidir bu abimiz. bu grubun dört tane birbirinden kaliteli albümleri**** vardır fakat sanırım visual kei tarzı saçmalıklara girişmeyip efendi efendi müzik yaptıkları için gerekli ilgiyi görmemişlerdir. animelerdeki işlerinde de görüldüğü üzere shocking lemon şarkılarında bir post-rock etkilenimi* aynı şekilde mevcuttur. yaklaşık dört yıldır hiçbir projede yer almamasının sebebinin 2012 yılında marihuana bulundurmaktan tutuklanması olduğu iddia ediliyor. sanırım şu an hapiste kendisi. japonya da garip memleket vesselam pedofilinin yasal olup marihuanaya hapis cezasının olması... (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)