şükela:  tümü | bugün
 • lise yıllarında, ders akıp giderken zone of enders çizimleriyle kendi geleceğine göz kırpmış insan. mgs'i bir film gibi kurguladı ve her şeye rağmen bu eseri linear bulanlar için mgs substance adı altında daha pragmatik bir devam/ek yarattı. oyun endüstrisinde çok prestijli bir konumu vardır.
 • metal gear solid in babası, oyunlardında zaman kavramını çok değişik kullanarak oyuncuyu "bu önce mi oldu sonra mı oldu" yada "ben ruyada mıyım, yoksa konu mu cok ucuk" gibi düşüncelere iten oyun yapımcısı japon.
 • buyuk bir heyecanla metal gear solid oynarken bir anda ekranin kararmasi ve sol ust ko$ede beyaz "hideo" yazisinin belirmesi ile beni korkutan,"ulan acaba cd de mi bir bozukluk var" diye du$unurken birden hideo kojima isminin kafama dank etmesi* uzerine "yok canim bu kadar da megaloman olamaz" du$uncesi ile kendimi avutmama imkan veren,kendini a$mi$ oyun yapimcisi.ozellikle metal gear solid 3 snake eaterdaki inanilmaz detaylar,adamin siyirmi$ oldugu konusundaki ipuclarini fazlasiyle vermektedir.zira bir orman ortami,sanirim en guzel bu $ekilde yansitilabilmektedir.
 • bir takım yeni projelerini açıklama arifesinde olan adam.

  japon famitsu dergisinde dün bir röportajı yayımlandı. oldukça ilginç bir röportaj çünkü e3 öncesi spoiler olmasın diye bir çok kısmı sansürlenmiş. fakat yine de ilginç bilgiler var.
  röportajın türkçe çevirisi için:

  http://www.konsolmaster.com/…=&genre=&searchstring=
 • e3 microsoft konferansında yeni mgs oyunu rising'in 360'a çıkacağını duyuran adam.
 • soyle bir oyun cikardim diyip acip pipisini gosterse bir muddet kurcuklayacagim anime karakteri. bi bu bi kurosawa bi de ash ketchum zaten koca caponyada.
  (bkz: vur de vuralim ol de olelim)
 • japon oyun direktörü. neyse, geçelim bunu. bilindiği üzere bu adamın merakla beklenen oyunu metal gear solid rising hala yapım aşamasında. bunun dışında bildiğimiz tek şey: bu projenin 2012 yılına ertelenmiş olması. dolayısıyla kendisini, önünde 2 yıl kadar uzun bir zaman dilimi varken böyle uzun bir sürede boş durmayacağını düşünüyor ve yeni bir oyun üzerinde çalışmasını ümit ediyorum. akıllı olsun.
 • belli ki cok ketum bir insandir. ser verip sir vermez.

  (kaynak : http://www.youtube.com/watch?v=hjfwlebfloc )
 • beyin noronlari uzerinde gunes batmayan imparator. ha bi de son gamelab 2011'de academy of the arts and interactive science tarafindan onur odulune layik gorulmustur. sanirim odule layik gorenler de bizim gibi metal gear yuzunden surekli kendisini kufur ederek ovmekten sikilmis olacaklar ki bu sefer kendisini sahici bir odulle onurlandirmislar. haberin tamamina surdan ulasabilirsiniz saniyorum.
 • ölene kadar oyun hazırlamaya devam edeceğini beyan eden insan ötesi kişilik.

  http://bezginoyuncu.blogspot.com/…yun-yapacagm.html