*

şükela:  tümü | bugün
 • fernando ruiz hierronun ta kendisi. (bkz: ara)
 • kanarya adalari'ndan biri.
 • 10 yillik planlamadan sonra gelecek sene (2010) enerji bagimlisi olmaktan kurtulacak ispanyol adasi(ymis, ben de bbc'nin yalancisiyim).

  http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/7951286.stm

  biz hala secim sandigimizda* debelenip duralim, adamlar 2025'te enerji bagimlisi olmamak icin ceyrek asir oncesinden plan yapip uygulamaya koysunlar... ne diyeyim, herkes hakettigi sekilde yonetilirmis :-)
 • 2009 ispanya yapımı bir sinema filmi. izlenmese de olur.

  imdb: http://www.imdb.com/title/tt1318025/
  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=4ym62qhmzcw
  afiş: http://www.movieposterdb.com/poster/759495f5
 • feribotla bir adaya giderken 5 yaşındaki çocuğu kaçırılan kadının hikayesinin anlatıldığı ispanya yapımı gerilim filmi. kendi imkanlarıyla "el hierro" adlı bu adada araştırma yapan kadın, orada aynı yaşlarda başka bir çocuğun daha kaçırıldığını öğrenir. tuhaf bir yerdir ada..herkes karavanda yaşamaktadır.. bu gizemli yerde çocuğunu bulmaya çalışan kadını ilginç sürprizler beklemektedir.

  hierro, gizemini son ana kadar korumasına ve sürpriz bir finalle de son noktayı koymasına rağmen vasatlıktan kurtulamayan bir film...yine de güzel çekimleri ve görüntüleri var.. notum 6/10.
 • flightplan ve shutter island'ın çiftleşmesi ile oluşmuş film.

  --- spoiler ---

  ada var, deli karakterler ve ölüler var ama iyi ki tımarhane var, yoksa bu kadın için o adada yaşayacak bir yer düşünemiyorum. karavan mı? yok artık!

  --- spoiler ---
 • volkan patlaması alarmı verilmiş adacık. haber
 • ispanya yapımı çoğu film kadar güzel olmasa da, en azından gibi güzel, gizemli film. seyretmemin de filmin kendisi kadar gizemli bir gelişme neticesinde olması filmi özel kıldı benim için. şöyle ki; memlekete doğru yola çıkmadan bir gece önce radyoda, o an için çalışma ortamımda fon müziği olmaktan öteye geçebilen bir şarkı duydum. bitince bir kez daha dinlemek istedim ve yutübe koştum. şarkıyı buldum ve hiç video izleme alışkanlığım olmadığı halde, o şarkı için anofişıl olarak hazırlanmış videoyu seyrettim bir süre. ürktüm azıcık, vazgeçtim seyretmekten. gün döndü, akşam oldu, ben otobüse bindim. firmanın yolculara uygun gördüğü filmlere göz atmaya başladım. kabuslar adası gibi beni izle diye bağıran bir film takıldı gözüme. film başlar başlamaz, bir önceki gece ürktüğüm için seyretmekten kaçtığım videodaki görüntüler akmaya başlayınca, dünkü ürküntünün yerini merak aldı ve devam ettim seyre. otobüs yolculuğunun tek sevdiğim yanı olan ve insanlara zorunlu da olsa saygılı, sessiz bir özgürlük yaşama imkanı sağlayan ortamından mıdır nedir, duygu geçirgenliği tavan yapan bu film, başka bir etki bıraktı bende. içinde aralanmayı bekleyen sır perdesi olan filmleri sevenler seyredebilir.
 • ...