şükela:  tümü | bugün
 • 10 ağustosta yayınlanacak olan bir lana del rey teklisi
  https://www.facebook.com/…756301108/?type=1&theater
 • honeymoon'dan kat kat güzel olan. ama şarkı lana'nın tarzı değil sanki. nerde o retroluk, derinlik nerde bu black eyed peas-vari elektronik tınılar. hoş lizzy haliylenki şarkılarında da elektronik detaylar vardı ama bu seferki çok yavan ve ruhsuz olmuş:/
 • lana del rey'in put me in a movie'ye selam cakan sarkisi. (bkz: lights camera action i'll do it on my own)
 • tipik bir lana şarkısı gibi hoşa giden ama insanı tribe sokan bir yandan da iç bayan şarkının ismi. spotify'den dinlemek için.
 • lana del rey'in yaptigi neredeyse her sarkiyi begenen biri olarak yine beklentilerin uzerinde gelen bir sarkidir.

  soylemeye calisirken biraz sikinti yaratacak olsa da mukemmellige yakin bir sarki oldugunu inkar edemeyiz sanirim.

  [http://http/http://www.youtube.com/watch?v=bxjw_8rponı&sns=tw http://www.youtube.com/watch?v=bxjw_8rponi&sns=tw]
 • lana, mevcut tarzina ek olarak dıger parcalarinda yer almayan, duymaya alışık olmadığımız farklı bir alt ritim dahil etmis bu parçasına ve bence bunu da çok şık başarmış . berbat da edebilirdi neyse ki böyle bir durum söz konusu degil.
  bu da diğerleri gibi baska bir popüler lana del rey parçası olarak yükselecektir. arka fondaki dalga sesleri şarkıyı daha da hissedilir hale getirmiş.
  parçanın asagida yer alan kısımdaki sözlerinin, sonradan kafanizin icinde çalacagina eminim.

  all ı wanted to do is get high by the beach
  get high baby, baby, bye, bye
 • "ultraviolence" sonrası "born to die" ve "paradise" sound'larına yakın yeni lana del rey teklisi.

  ultraviolence promosyon dönemini kapatıp "honeymoon" projesinden bahsetmeye başladığı zamanlar eski tarzına geri döneceğini belirtmesine rağmen şarkıdaki feci lizzy dönemi etkisi ile şaşırtmıştır.
 • honeymoon faciasından sonra "albüm çıkarmasa mı acaba" diye düşünürken; sabahtan beri dilime takılmış ve yeni albümle ilgili tekrar heyecanlanmama sebep olmuş şarkı.
  ya da honeymoon o kadar kötüydü ki bu vasat olsa bile harika gibi geldi kulağa bilemedim...
 • q: let's talk about the origin of high by the beach where the song came from

  lana: it started with the chorus, i was driving by the beach a lot, this was one of the last songs for the record. i liked it that the chorus, melodies, all the harmonies kind of had an andrew's sisters vibe. it was like a six-part harmony. even with the harmonies it almost sounded monotone. so it had this weird drone (?) to it. but then with the beat it kind of had this trap influence so....

  diye buyurmuş kızımız.

  neyse, honeymoondan sonra nihayet üzerindeki kefeni çıkarmış hissi uyandırdığı için bile aşık olabilirim bu şarkıya. ilk dinleyişimde sevdiğim şarkı sayısı çok azdır, lana dahil, ona rağmen ilk dinlediğimde olmuş dedim. insanların bahsettiği btd havasını alamıyorum ama bu şarkıdan. olsa olsa btd+uv harmanlaması, yani bir born to die havası yok, btd benim için off to the races, btd, million dollar man, this is what makes us girls, lolita falan. queen of the gas station'a daha yakın. lizzy grant erasından olan şarkıların adam gibi prodüksiyon görmüş hali gibi sanki daha ziyade.

  sözlerine gelince, evet o harlequin "tar black soul"ların falan yanında biraz daha sönük kalıyor belki ama, zaten çok duygusal derinliği olan bir şarkı değil, all i wanna do is get high by the beach *

  zaten lana'nın apathetic hallerini çok seven biriyim, gerçekten komik duyulsa da o klasik "beni gerçekten anlıyoo" tribine giriyorum bu kızı dinlerken.

  güzel şarkı, bana honeymoon için ümit verdi.

  ha bir de son verse'ü,
  peace by vengeance brings the end.