• 2020'ye kadar -çok şükür yarasasız- bir mağarada yetiştiğim için filmi izlemedim, kitabı da okumadım. ama zoe kravitz var, hem de 10 bölüm diyerek karantinada izlenir listemin başına yazmıştım. baştan söyleyeyim, filmle ya da kitapla kıyasını yapamayacağım. hiç bilmeden diziyi izlemeye başladım sadece.

broad city'i bitirince, bu gece 2 bölüm giriş yaparım dedim ama 7. bölümü izleme arası verdim şu an. tam ihtiyacım olan sevimlilikte, akıcı ve sevdiğim bi dizi oldu. böyle newyorkluluğu, plakları falan içimi açtı, ki zoe kravitz etkisi de iç açma konusunda yadırganamaz kesinlikle. hemen sisters ekibime de önerdim, alın atıştırın diye önerdim. müzikleri harika, keşfedecek şarkı ve müzik listesi hatta olayları müziğe bağlı yaşadıkları için aktı gitti dizi. bi de zoe kravitz'in giydiği tokalı ayakkaplardan bende de var, seviyorum. <3 ayrıca mahalle pubı, iş çıkışı birer drink, sürekli aynı barda takılmak = %100 onayladığım bi hayat tarzı. bizim bara giderken yokuş çıkılıyor, keşke öyle düz yürüsek.

official spotify listesi de bu. hemen koşarak bulup takipledim.
  • kitabi da okudum, filmi de izledimciler = eyvallah
    kitabi okumadim ama filmi izledimci, rob'a john cusack diyenler = caniniz sagolsun
    kitabi okudum, filmi izlemeye icim elvermediciler = dava kardesimsiniz (bkz: high fidelity/@joelskellington)
    ne kitabi okudum, ne filmini izledim, ozur dilerimciler = sen de gec kardes
    bunun disinda kalan butun yorumlari report ediyorum bilginize
  • fazla iyi dizi bitmesin diye idareli bir şekilde izlesem de ne yazık ki bitirmiş bulunuyorum.(bkz: zoe kravitz) hayranlıkla izledim. filme puanım çok kalp.
  • zoe kravitz’in diziye verdiği hava enfestir. dizide çalan şarkılarla izlemesi keyifli bir hal alıyor.

--- spoiler ---

rob: müzik listesi yapmak çok hassas bir sanattır. aşk mektubu yazmak gibi ama daha iyisi bir bakıma. söylemek istediklerini söylüyorsun. ama senin dilinden dökülmüyor. nasıl hissettiğini anlatmak için başka birinin şiirini kullanabiliyorsun. ve bazı kuralları var. eğlenceli olmalı. bir hikaye anlatmalı. çok belli edemezsin kendini ama çok belirsiz de olmamalı.

--- spoiler ---
  • tam bir feel good movie. yalnızca müzikleri için bile izlenebilir.
  • arkadaş tavsiyesiyle başlayıp ilk defa bitmesin diye kendimi tutarak ancak 4 güne yayabildim. keşke beynimden silinse ve tekrar izleyebilsem. dizisinden bahsediyorum. filmi de varmış onu da izleyeceğim. karakterler, mekanlar hikaye hepsi okadar güzel bir bütün oluşturmuşki içinde yer almak istetiyor. metropolün ortasında bir anda 80lere ışınlayan dükkan insanda huzuru tetikliyor. mikemmel bir atlayış
  • zoe kravitz'e aşık oldum galiba ben.... ve rob'da hep kendimi gördüm, hep kendimle özdeşleştirdim. çok hızlı bitirdim, umarım yeni sezonu çıkar.
  • iptal haberi gelen ve bu haberle çok üzen hulu dizisi. belki diğer platformlar kurtarır diziyi ne diyelim.
  • dizisini izlemek için herhangi bir neden arayışındaysanız: bu entry sizin için girilmiştir.
    iyi giden bir ilişki sonrası kötü bir ayrılık yaşadıktan sonra kendinize bir kez bile "nerede hata yapıyorum?" sorusunu yönelttiyseniz rob (bkz: zoë kravitz) ile bu sorunuza keyifle izlenebilecek 10 bölümle yanıt arayabilirsiniz.
    edit: editing
  • top 5'ime giren film
hesabın var mı? giriş yap