şükela:  tümü | bugün
 • yüksek sesle dinlensin, her yeri kaplasın, tınısına eşlik edilsin. (bkz: kurgusal insan) hatırlansın.
 • ne kadar fazla ve dikkatli dinlenilse de, album versiyonu mu yoksa pulse versiyonu mu daha iyi karar verilemeyen $arki, sonunda ikisi de dinlenen, hem de arka arkaya dinlenen enfes eser. babamiz david gilmour, sen cok ya$a.
 • aslinda ba$ka bir entry'de bunlari yazmi$tim, ama bulamadim (bkz: aramaya u$enmek). o yuzden buraya da yazmak isterim. high hopes klibinde ve album kapaginda sirtlarinda upuzun pelerinler ta$iyan insanlarin yurudugu gorunur. burada dikkat cekilmesi gereken konu, sirtlardaki pelerinlerin ihti$ami ve gorkemi ile ruzgara kar$i o devasa pelerinlerle yurumek arasinda kalmi$ insanlarin iclerinde barindirdiklari sava$tir. david gilmour babamiz, burada unlu olmanin, insanlarin sizi alip tepelerde bir yere koymalarinin getirdigi $an $ohret ile bunun insana getirdigi agirligi anlattigini soylediginde, bir kere daha yuceldi gozlerde. getirilesi ba$ka bir yorum da, insanlarin sahip olduklari olan yuksekte dalgalanan pelerinlerini daha da yuksege cikarmak istemeleri ile ilerleme yetilerini tamamen kaybetmeleridir. (bkz: yedi) (bkz: greed) (bkz: acgozluluk)

  ayrinti icin:

  at a higher altitude with flag unfurled
  we reached the dizzy heights of that dreamed of world

  encumbered forever by desire and ambition
  there's a hunger still unsatisfied
  our weary eyes still stray to the horizon
  though down this road we've been so many time
 • dinleyince "evet müzik dedikleri bu olmalı" dedirten muhteşem pink floyd parçası
 • okuduğum her kitabı bir müzikle ilişkilendirme hastalığımdan nasibini benim için lord of the rings'le özdeşleşerek almış muhteşem şarkı.insan yaratıcılığının ve dehasının ortaya çıkarabileceği en derin sanat eserlerinden biri.gereksizce uzun gitar sololarının çoğu zaman şarkının bütünlüğünden kopuk, sanatçının hüner gösterisi yapmasından başka bir işlevi olamayan birer masturbasyon aracı olduğunu düşünmeme ve bu yüzden sıcak bakmamama rağmen sonundaki oldukça uzun gitar solosuyla beni her defasında kendimden geçirmeyi başarmış (bir kez daha) muhteşem şarkı.dinleyin dinletin.
 • girişiyle insanın tüylerini kaldıran, sözleriyle bitiren, müziğiyle hayran bırakan. gelmiş geçmiş en iyi parçalardan biridir. kelimelerin kifayetsiz kalması böyle birşey olsa gerek.
 • bi kere klibini yayınladığı için kanal 6' ya saygı duymama sebep olan pink floyd şarkısı.
 • çimenlik bir arazide rüzgarın estiği ve bulutların arasından güneş sızan bir yeri hatırlatır.
  bunun nedeni duyulan çanlar, tabiki david gilmourın sesi ve sondaki gitar solosudur sanırım.
 • hayata dair, atilan her onemli adimla ozde$le$ebilecek muhte$em bir $arkidir, cunku atilan her buyuk adim, ileriye dogru, geriye donulmez bir devinimdir hayatta, david gilmour babanin da gozlemledigi gibi. her adim, biri koprunun bir ayaginda, digeri oteki ayaginda olmak uzere atilir...ve o adimdan sonrakinde, kopru coker, yanar kul olur, sirf geri donulmesin diye. geriye bakanlar goreceklerdir ki, artik yanmi$ kul olmu$ koprunun ote tarafinda kalan cimenlik, her zaman $u anda olunandan daha ye$ildir...forever and ever...
 • pink floydun son eseri gibi gorulsede grubun konserlerinde ikinci bolumde, tam tabiriyle pink floyd konserlerine fazlaca istirak etmis olanlar bilir old materials olarak adlandirilir ve eski sarkilar calinir, soylenen tek yeni sarki. daha once yapilan tum pink floyd sarkilarindan bagimsiz bir ozellik gostermektedir. grubun klasik akordlarina ek olarak dave bu parcada alisilmamis c minorlere kadar uzanmistir. bu pink floyd un ve muzik severlerin tanik oldugu en mukemmel gitar sololarindan birini yaratmistir. shakespearein the tempesti tiyatro dunyasi icin ne ise high hopes da muzik dunyasi icin ayni anlami tasir. grup elamanlarida final bolumundeki gitar solaya climax, diger bir deyisle en heyecanli bolum, doruk noktasi hatta orgazm noktasi gibi benzetmelerle isimlendirmistir. bu bolumle high hopes biter, daha sonrada pink floyd.