şükela:  tümü | bugün
 • world of warcraft'ta orgrimmar girişinde valley of strength'te bulunan, kalimdor halkının (might of kalimdor) qiraji ırkıyla savaşını yöneten komutanıdır.

  ahn qiraj kapılarının açılması eventinde silithus'ta bulunan saurfang'in "barış" zamanlarında işi orgrimmar'a yapılan ally raidlerini ally'ları rezil edecek şekilde sonlandırmasıdır zira kendisi intimidating shout, cleave, intercept, execute, mortal strike gibi sürü sepet warrior ability'lerinin yanında saurfang's rage isimli bi ability'e de sahiptir. bu ability sayesinde kendisine critleyen ölümlüye instant 8000-12000 damage arası vurur - ki bu da bir çok class için one shot ölmek demektir. eğer critleyen player uzaktaysa (mage veya hunter gibi) saurfang o anki target'ına bahsi geçen hasarı verir. bu nedenle özellikle rogue'lar için saurfang'a saldırmak abesle iştigaldir.

  ayrıca belki de world of warcraft'ta en çok geyiği yapılan karakterlerden biridir. http://www.wowwiki.com/saurfang_facts adresinde kendisine dair oldukça eğlenceli bir çok fact bulunabilir. bunlardan seçmece bir kaç tanesi aşağıdaki gibidir:

  --- spoiler ---
  - when saurfang drinks darkmoon special reserve, his perception of your level doesn't decrease; your level actually decreases.
  - officially, high overlord saurfang is exalted with the horde and the alliance at the same time, but that's because thrall and the alliance lords couldn't afford to be at war with him. even so, he hates both sides to keep his rage bar full.
  - when saurfang was level 10, he joined the queue for warsong gulch. when he entered, he was level 72. his first cleave cleaved the battlefield in half, his second killed both spirit guides, his third killed everyone else.
  - saurfang can kill a player in a duel before the 3 second countdown is finished.
  - high overlord saurfang <caps>is<caps> prepared.
  - saurfang can put cleave, sunder armor, thunder clap, and eviscerate into one macro, and use it at will even though the last isn't even a warrior skill. this is because no rogue trainer is stupid enough to refuse to teach him.
  - gms have concluded that if the unstoppable force and the immovable object were to collide, there would be no survivors... except for saurfang.
  - high overlord saurfang considers "two-hand" to just be a suggestion for his weapon, not a requirement.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  wrathgate videosunda arthas tarafindan taşak oğlanı haline getirilen high overlord saurfang'ın kendisi değil, oğludur. hatta daha sonra oğlunun kırık zırhını ona götürme görevi çıkar. wowda yaptığım en üzücü questlerden biridir ayriyetten.

  --- spoiler ---
 • efsanevi horde savaşçısı. asıl adı da varok saurfang'dır.

  silithid ve qiraji lordları'na karşı verilen savaşta might of kalimdor'u yönetmiş efsane komutan. broxigar adında bir kardeşi vardır. broxigar zamanda yolculuk yapıp war of the ancients'a katılmış ve ve savaşta ölmüştür.

  wrath of the lich king expension'ında warsong hold'ta garrosh hellscream'in danışmanıdır. garrosh'un acımasız ama başarılı taktiklerinin orcları eski kana susamış hallerine döndüreceğinden endişe etmektedir.

  wowwiki'den kısa bir özet çeviri.

  ayrıca iddiaların aksine "arthas'ın tek çektiği" karakter saurfang the younger'dır; high overlord saurfang değil, onun oğlu.
 • sırf allylar şu achievementı alabilsin diye orgrimmar'dan northrend'e götürülmüştür çünkü tek başına 40 kişilik raidleri paramparça etmektedir.

  şimdi bana "kanka diğer girişten girip öldürüyoruz biz yeaa" diye mesaj atmayın. wow oynaynaların iq'su tek basamaklı olduğu için genelde ön kapıdan girmekteler.
 • warcraft filminde görmeyi beklediğim, shattrath ve stormwind şehirlerinin yağmalanmasında ordunun başında olan orc general.
 • siege of orgrimmar raidinde paragons of klaxxi odasına giderken yaralanmış bir şekilde görürüz, önünde 4 adet klaxxi savaşçısı parçalanmış bir biçimde can çekişmektedir.
  (bkz: warcraft)
 • ismi varok'tur.
  broxigar'ın kardeşidir.
 • evladı dranosh saurfang, wrathgate baskının da atalarının deli kanlılığını taşıdığını ispat etmiştir. sargeras'a hücum eden bir amca, yaşayan efsane bir baba... haliyle dranosh'ta onları örnek alan bir profil çizmiş lich king'e charge atmıştır.

  saurfang'ler ailece arızadır. ama varok bambaşkadır.
  vanilla zamanı orgrimmar girişinde olan ve diyaloğa girildiğinde ilk cümlesi şu olan büyük komutan.
  (bkz: i'm the fist of retribution)

  (bkz: a warrior's deadliest weapon is his mind)

  edit:imla
 • battle for azeroth başlangıç senaryosunda, undercity(lordaeron) kuşatması sonrası esir düşen efsanevi horde generalidir.sylvanas'ın liderlik ettiği horde'a sırtını dönmüş, stockade'den kaçabilecek olmasına rağmen esir kalmayı tercih etmiştir.

  bfa ile birlikte horde tekrardan seçime gidecek gibi duruyor, merakla bekliyoruz.