şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özellikle atari oyunlarını sevenlerin zevkle izleyeceğini düşündüğüm anime.
    1.bölüm
    bölüm sonunda çalan şarkı da güzel ayriyeten.
    ending
  • rensuke oshikiri tarafından yazılmış ve 2018 aralık ayında netflix platformunda 12 bölümlük anime uyarlaması şeklinde yayınlanmış manga serisi.

çocukluğunu seksenlerin sonundan itibaren yaşamaya başlayan ve oyunlara düşkün birisi iseniz, bu anime tam size göre. özellikle street fighter oyununu seviyorsanız animeden 2 kat zevk alabilirsiniz.

netflix sayfası
    myanimelist sayfası
  • bak böyle animeler netflixcim, yokarılara taşır seni gözümde. flörtöz atari salonu animesi. arukeydoo geymüs.
  • animenin geçtiği dönemi aynı yaşlarda yaşayan biri olarak bayıldım. yeni çıkan konsolların veya oyunların çocuklar tarafından nasıl karşılandığı çok güzel anlatılmış. japonyadaki atari salonlarının ambiyansının buradakiyle aynı olması da ilginç.
    oyunları seviyorsanız (bkz: wreck-it ralph)
  • --- spoiler ---

hiç konuşmayan akira oono bin-jip filmini hatırlattı bana.

henüz 4. bölümdeyim ama sevdim ben, bize bunlarla gel netflix! :)

--- spoiler ---
  • izlenesi bir anime.
    80 ve 90'larda atari oynamış biri olarak ilgimi çekti. izleme listeme ekledim. izledikten sonra değerlendirme editi yaparım.
    momotaroo'nun bilgilendirmesiyle animenin netflix tarafından uydurulan ismi hi score girl, japonca ingilizce tercümesindeki isim: high score girl'müş efenim.

değerlendirme editi:

--- spoiler ---

1 sezonun tüm bölümlerini izledim. akira'nın bir kaç sahne dışında ki onda da başkasıyla dolaylı konuştuğunu (mesala yaguchi'nin annesiyle) görmesek lal olduğunu düşüneceğiz. bir karakter 12 bölüm boyunca hiç mi konuşmaz? nasıl bir ketumluktur bu?
    ya hidaka'ya ne demeli? bir buçuk yılda yaguchi'den daha iyi oynayacak hale gelmesi biraz abartılı olmuş. bu şekilde hidaka aslında yaguchi'ye değil akira'ya hem oyuncu hem de yaguchi'nin kız arkadaşı olabilmek için rakip olmuş oluyor.
    finali güzel olmuş. yeni sezonda bakalım yaguchi hidaka'nın teklifini kabul edecek mi? bana öyle geliyor ki hidaka'nın teklifini kabul edip yenilecek. ondan sonra gelsin animede gençlik dramı.
    anime genel olarak fena değildi. karakter sayısı azdı. ilk bir iki bölümde yaguchi dışındaki konuşan neredeyse yoktu. dizi, 5-6 karakter etrafında dönüyor. görsellik zayıftı. müzik şahane. oyunların çözünürlüğü orijinaline sadık kalınarak aktarılmış ki bu bence güzel bir detaydı.
    --- spoiler ---

edit: düzeltme