şükela:  tümü | bugün
 • high society filminin basinda dinledigimiz ilk sarkinin da adidir, bazi yerlerde sarki high society calypso olarak da gecer. louis armstrong caz festivali icin dexter*'in evine giderken, yolda grup arkadaslarina arkadasinin hikayesini anlatir:

  just dig that scenery floating by
  we're now approaching newport, rhode i.*
  we've been for years in variety
  but, cholly knickerbocker, now we're going to be

  in high, high so-
  high so-ci-
  high so-ci-ety

  i wanna play for my former pal
  he runs the local jazz festival
  his name is dexter and he's good news
  but sumpin' kinda tells me that boy's nursing the blues

  in high, high so-
  high so-ci-
  high so-ci-ety

  he's got the blues 'cause his wife, alas,
  thought writing songs was beneath his class,
  but writing songs he'd not stop, of course,
  and so he flew to vegas for a quicky divorce.

  in high, high so-
  high so-ci-
  high so-ci-ety

  to make him sadder, his former wife
  begins tomorrow a brand new life.
  she started lately a new affair
  and now the silly chick is gonna marry a square.

  in high, high so-
  high so-ci-
  high so-ci-ety

  but, brother dexter, just trust your satch,
  to stop that weddin' and kill that match
  i'll not toot my trumpet to start the fun
  and play in such a way that she'll come back to you, son

  in high, high so-
  high so-ci-
  high so-ci-ety
 • grace kellynin prens rainerile evlenmeden önce rol aldığı son film.
 • the philadelphia story isimli filmin muzikal versiyonu
 • surekli kafa bir milyon dolasan o kokain senin bu burun benim...bir mal aldim cakarsan kulaklarin oynar eglenceleri icerisinde... o kadar yuksege ciktim ki marsa dokunacaktim diyen insanlarin toplumu bir junky utopyasi
 • bir technicolor mucizesi.. renk tonu, doygunluğu bu kadar göz alıcı olan bir klasik holivut yapımına ender rastlanır.. insanı başka dünyalara, şekerli, kremalı, kokulu hayallere sürüklüyor.. frank sinatra iticiliğini bile çekilebilir kılıyor.. peki ya grace kelly?.. (bkz: yaşasaydı aşık olurdum)
 • grace kelly'le bing crosby'i dram filmi the country girl'den kısa bir süre sonra tekrar buluşturmuş film. kelly'le crosby, the country girl'de de bir çifti oynamışlardı ama film uyuşturucu bağımlılığını konu alan bir dramdı, kelly fakir ve mutsuz bir köylüyü oynamıştı. high society'deyse tam zıt bir rolde karşımıza çıkıyor: jet sosyeteden, yani zengin mi zengin bir kadın rolünde. film bu kadının eski kocası ve nişanlısı arasında seçim yapmaya çalışmasını işler. komedi türünde. kelly ve crosby'e frank sinatra eşlik etmiş. velhasıl klasikleşmiş bir film, bilhassa kelly'i biraz itici olan rolüne rağmen izlemek keyifliydi, insan, kelly'nin sinemayı bırakıp prenses oluşuna bir kez daha üzülüyor bu filmden sonra. yıllarca filmlerde oynamak, bambaşka karakterlere hayat vermek varken kelly sinemayı erkenden bırakıp prenses olmuştu. filme dönersem... ne yazık ki orijinali the philadelphia story'nin çok gerisinde kalmış. tps çok daha iyiydi bundan. hsociety'i pek sevemedim.
 • oyuncuları arasında grace kelly, frank sinatra, bing crosby ve louis armstrongu barındıran, 50 li yıılarda çekilmiş müzikal film ve filmin açılış parçası. konu, o dönemin tüm hollywood müzikallerinde olduğu gibi pembe bi aşk hikayesidir. grace kelly nişanlıdır ve evlenmek üzeredir ama 2 aşk arasında kalarak bir kararsızlık süreci yaşar.* mutlu sona ulaşana kadar bu sorun bize süper şarkılar ve kadife sesler olarak geri döner.
 • dönemi için güzel bir magazin basını eleştirisi olup, yanında jet sosyeteyle de süper dalga geçmeyi ihmal etmemiş, sosyete güzeli grace kelly nin bir o yana bir bu yana*** salındığı 56 yapımı komik filmdir. oscar aldığı country girl den sonra grace hanım ın bing crosby ile ikinci buluşmasıdır.
 • anti kahraman, amorph asabi barbar cerebus the aardvark ın ikinci macerasıdır. türk damak tadına uygun olmamakla beraber komiktir. pek güzeldir.
 • the philadelphia story ye göre daha sönük kalan müzikal.
  yinede oldukça ünlüdür.