şükela:  tümü | bugün
 • boston'ın en iyi şarkılarından biri, more than a feeling'den sonra bir numaradadır benim için. boston'ın kendi ismini taşıyan ilk albümünde bulunur. bir de grubun greatest hits albümünde kalodner edit ismi verilmiş bir versiyonu vardır, o da lezizdir.
 • yavaş başlayan, hafiften sıkan akabinde merak uyandırmadan ilerleyen ancak finali ile beyni, nöronları ve sinapsları sorgulatıp ilginç bir son ile karşılayan bilimkurgu-dram filmidir.

  sabırlı bir izleyiciyseniz orta düzeyde bir film izleyebilirsiniz ancak sabırsız bir izleyiciyseniz kapatıp gidersiniz. sanırım ben sabırlı kısmına giriyorum. *

  konu olarak kaotik bir enerjiye dönüşen adamın ( ron eldard ) hikayesi. belki biraz anti-madde belki biraz tanrı parçacığı ama nihayetinde hepimiz aynı zamanda birer elektrik yüküyüz. duygularını açığa çıkardığında enerjisinin farkına varan bir adamın hikayesi.

  çok fazla dram katılmış olması filmi oldukça sıkıcı kılsa da özünde iyi bir film olmuş. farklı bir senaryo ile çok sağlam bir film çıkacakmış ancak böylesine bir konu bilimdram ile heba edilmiş. çok uzatmadan;

  şahsi puanım: 6,7/ 10.

  bu film benim için filmdir.

  not: o da konu ve finalin hatrına...

  edit: ron eldard'ın saçlarına çok takılmayın. * sleepers'dan bu yana çok sular akmış.
 • bu filmi beğenmeyen kişilerin ortak noktaları tahminen şöyle:

  empati eksikliği
  duygusal olursa ibne olacağını düşünmek
  kopuk aile yapısı
  bilime karşı ciddiyetsizlik
  akademik eğitimi gereksiz görmek
  tövbe haşacılık
  konsantrasyon düşüklüğü
  önyargı
  bencillik
  ...

  senaryo, bilim kurgu ve duygusal altyapısıyla bir şaheser olmuş. yayında ve yapımda emeği geçen tüm sinema emekçilerine saygılarımı sunuyorum.