şükela:  tümü | bugün
 • genellikle turuncu, sari, mavi ve ye$il renkte bulunan, kalin duz uclu, i$aretleme amacli kalem.
 • "edding 345" markalı olanları en çok prim yapan cafcaflı kalemlere verilen ad.
 • ders cali$irken haddinden fazla i$e yarayan, koyu ye$il tonlarda olanlari goz yormadan, gerekli metni harf karma$asindan ayiklayan gerectir. universite yillarinda bunlari bol bol kullanmi$ bir kisim ogrenciden olu$tuklarini tahmin ettigim posta*** dizgi editorleri de, man$etlerin altindaki metinleri bunlarla cizilmi$ gibi bir efekt verip, renkli murekkebi israf eder idi.
  ayrica, sozlukteki abuse edilmi$ gorunmez bkz tu$u da buna ornektir.
  (bkz: gizli bkzi highlight araci olarak kullanmak)
 • türkçeye fosforlu kalem olarak geçmiş olan işaretleyici kalemlerdir.
 • (bkz: heil hitler)
 • yüzdeki belli bölgeleri vurgulamanızı sağlayan makyaj malzemelerine de bu ad verilir. bu bölgeler elmacık kemiklerinizin azıcık üstü, üst dudağınızın çıkıntılarının arası (gavurlar buraya cupid's bow diyor), burun kemiğinizin üstü, göz pınarlarınız ve kaşlarınızın hemen altıdır. kaş altları ve göz pınarlarınız için açık renkli bir far da kullanabilirsiniz.

  highlighterlar pudra, likit veya krem formunda olabilir. kuru ciltli olanlar daha kremsi, yağlı ciltli olanlarsa toz ürünleri kullanırlarsa daha iyi olur. benefit'ten high beam, nars'tan albatross'u veya mac cosmetics'ten hoşunuza giden bir ürünü alabilirsiniz. nasılsa mac sürekli highlighter veya beauty powder veya msf çıkarıp duruyor.
 • önemli bir makyaj malzemesi.
 • karşılığı, the balm mary lou minazer'dır.
 • yüzün ışık alan, "yüksek" noktalarını vurgulamaya yarayan makyaj ürünü. cildime çok fazla şey sürersem sivilce olur korkusundan pek fazla ürünle deneyimim olmasa da pastel'in moonlight'ını çok başarılı buluyorum. benefit'e yüzlerce lira bayılacağınıza 10 liraya falan bunu alın. iki yanağa fırçanın ucuyla birer damla bile yetiyor. fırça kullanmayı beceremediğimden elmacıktan şakaklara doğru elle yayıyorum, çok kolay yayılıyor zaten. baya da etkili.
  herkese böyle mi oluyor, bilmiyorum; ama bu highlighter öyle bir şey ki sürdükçe sürüyorsun, gözüne bir türlü yeterli gözükmüyor. hatta bendeniz alta strobing kremi, sonra simli allık, sonra da highlighter sürerek disko topu gibi dolaşıyorum (abartmaxx). ama herhalde artık overdose olduğundan florasan ışığın altında yüzümde mavi mavi gölge oluyor; o fresh, koşup da yanakları kızarmış pembişliği yakalayamıyorum, fazla kaçırmamakta yarar var.
 • en harika makyaj malzemelerinden biri. kıymetini bilmek lazım, yaratanlara şükretmek lazım. (nasıl abarttım ayak üstü hemen disko topu gibi olmayı hahaa.)

  fondöten, kapatıcı, pudra, bb krem cc krem ve dahası allık bile kullanmak istemeyenler için birebir ve cok kullanışlı. cildi problemsiz hanımlar nimetinden doya doya yararlanabilirler. cildi ışıl ışıl yapıyor ama öyle bahsedildiği gibi simli değil, sağlıklı bir görüntü veriyor.

  sanırım ışıltısı cildinizin hem sağlıklı olmasına hem de kullanmış olduğunuz markaya bağlı. buna da nars diyorum ve sözü tecrübeli, herbiri adeta makyaj uzmanı hemcinslerime bırakıyorum.

  ekleyeceğim son şey; yaşasın strobing yaşasın disko topu gibi dolaşmak. seviyoruz kullanın. :)