şükela:  tümü | bugün
 • genellikle turuncu, sari, mavi ve ye$il renkte bulunan, kalin duz uclu, i$aretleme amacli kalem.
 • "edding 345" markalı olanları en çok prim yapan cafcaflı kalemlere verilen ad.
 • ders cali$irken haddinden fazla i$e yarayan, koyu ye$il tonlarda olanlari goz yormadan, gerekli metni harf karma$asindan ayiklayan gerectir. universite yillarinda bunlari bol bol kullanmi$ bir kisim ogrenciden olu$tuklarini tahmin ettigim posta*** dizgi editorleri de, man$etlerin altindaki metinleri bunlarla cizilmi$ gibi bir efekt verip, renkli murekkebi israf eder idi.
  ayrica, sozlukteki abuse edilmi$ gorunmez bkz tu$u da buna ornektir.
  (bkz: gizli bkzi highlight araci olarak kullanmak)
 • türkçeye fosforlu kalem olarak geçmiş olan işaretleyici kalemlerdir.
 • (bkz: heil hitler)
 • yüzdeki belli bölgeleri vurgulamanızı sağlayan makyaj malzemelerine de bu ad verilir. bu bölgeler elmacık kemiklerinizin azıcık üstü, üst dudağınızın çıkıntılarının arası (gavurlar buraya cupid's bow diyor), burun kemiğinizin üstü, göz pınarlarınız ve kaşlarınızın hemen altıdır. kaş altları ve göz pınarlarınız için açık renkli bir far da kullanabilirsiniz.

  highlighterlar pudra, likit veya krem formunda olabilir. kuru ciltli olanlar daha kremsi, yağlı ciltli olanlarsa toz ürünleri kullanırlarsa daha iyi olur. benefit'ten high beam, nars'tan albatross'u veya mac cosmetics'ten hoşunuza giden bir ürünü alabilirsiniz. nasılsa mac sürekli highlighter veya beauty powder veya msf çıkarıp duruyor.
 • önemli bir makyaj malzemesi.
 • alliktan cok farkli bir makyaj malzemesi. alligin tamamlayicisi hatta.

  sadece allikla beraber yüzünüze biraz parlaklik vermesi icin (hayir eskiden dügünlerde oramiza buramiza sürdügümüz sim gibi dü$ünmeyin) kullanabileceginiz gibi, yüz hatlarini inceltmek ve belirginle$tirmek (gölgeleme) icin de kullanabilirsiniz.

  gölgeleme icin önce elmacik kemiklerinin altina (yanaklari ice cektigimizde ortaya cikan cukur kisimlara), burun yanlarina, cene altina vs ten renginizden daha koyu mat bir bronzer ya da pudra (contour powder) vs.kullanip, daha sonra allik ve öne cikarmak istediginiz bölgelere (elmacik kemiginin üstü, burun üstü, göz pinarlari vs.vs) de i$te bu highlighter uygulandiginda cok ho$ sonuclar elde edersiniz. ama özellikle de koyu renk pudrayi iyice dagitmak gerekir, yoksa misal yanaklarinizda cizgi, cizgi sirasiyla bronzer+allik+highlighter belli olur, gölge de böylece yalan olur. dikkatli olunuz.

  highlighteri fazla kacirdiginiz zaman da yukarda sözünü ettigimiz 80lerin bol simli dügün makyajini uygulami$ olursunuz, yapmayin.

  özetle azı karar çoğu zarar bir makyaj malzemesi.
 • karşılığı, the balm mary lou minazer'dır.
 • karşılığı anastasia beverly hills'in glow kitleridir. şahanedir.

  yüze 10 saniye içinde aydınlık, freshlik verir.

  türkiye'de satışta olan ve asla yok sayılmaması gereken ise pastel'in highlight için çıkarttığı ürünlerdir. türkiye'de çok çeşitli ürün olmaması nedeniyle pastel çok iş görür.

  edit: sleek var annem sleek var artık. kesinlikle çok giderli. büyük gratislerde de satılıyor. kahverengi tonlu paleti şahane.