şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş. * *
  • sayesinde rossolimo belirtisini öğrendiğim yazar.
  • güzel fotoğraflar çeken gezgin yazar.
  • binali yıldırım için yaptığı 'sistemik otoimmün patoloji' tespiti harika olan yazar.
    ilgili entry (bkz: #69627286)
  • kalitesiyle bana suskunluğumu bozdurmuş, değerli bir yazar.
  • birçok farklı konuda akıl doyuran girdiyi bu kadar seri şekilde üretebildiği için tek bir kişi diil içerik üreten bir ekip olduğundan şüpheleniyorum**.
  • şu platformda dişe dokunur ve heyecan verici detaylar, bilimin en dimağ tokatlayıcı veçheleri üzerine ciddi kafa yoran değerli yazar. manuel delanda gibi mübarek. * (ki bence manuel'i tokatlar ;) algı, bilinç, genetik, estetik, matematik, fizik, tarih neye elini atıyorsa bunları salt toplayıcı, izlenimci olarak değil birbirine eklenen unsurlarıyla ve hemen her şeyi ilgilendiren bir sorunun peşinde bütünlüklü bir iz sürücülük sezgisiyle yapıyor. it oğlu itlere kafasını takıp sosyal meziyetlerini törpülemez diye umduğum değerli arkadaşım. *
  • mesaj alımı kapalı olduğu için nickaltında teşekkür etmek istediğim yazar.

geçen ay kendisiyle kafa açıcı çok güzel bir yazışmamız olmuştu. o sıra kendisine hazırlık geçme sınavlarına hazırlanmaya başlayacağımı söylemiş, ielts formatında olacak sınavlara nasıl hazırlanmam gerektiği konusunda yardımcı olup olamayacağını sormuştum.

yardımcı oldu ki hem de ne biçim. bana attığı mesajı şöyle bir toparlayıp ielts başlığına yapıştırsa yeridir. sınava tamamen kendisinin yazdıklarını rehber alarak çalıştım. gerçekten nokta atışı çok değerli bilgiler vermiş bana, sayesinde yazma sınavını tam puan alarak geçtim, diğer bölümler de %80 civarı başarı gösterdim. kendi araştırmamı yapacak zamanımın olmadığı, deli danalar gibi koşturmak zorunda olduğum şu dönemde beni doğru yönlendirdiği ve zaman kazandırdığı için kendisine gerçekten müteşekkirim.

ayrıca çok zeki ve iyi yürekli bir genç kadın olduğunu düşünüyorum. hayatı boyunca yolu açık olur umarım.
  • (bkz: #78000487)

yukarıdaki entry'sine küçük bir düzeltme bağlamında;

https://www.dailymotion.com/video/x6u1n3p

üstte verdiğim link cosmos: a spacetime odyssey belgeseline ait. 5.28'den itibaren kuyruklu yıldıza neden "disaster" dendiği anlatılıyor. buradan anlaşılıyor ki "yıldızların istenmeyen hareketleri" anlamına değil "kötü yıldız" anlamına geliyor. (gerçi yazdığının tamamıyla yanlış olduğunu düşünmüyorum, ingilizceden bildiğim kadarıyla "dis" prefix'i olumsuzluk anlamı katıyor)

şahsına mesaj yoluyla ulaşamadığım için bu entry'i girdim.

kendisine diyecek ekstra bir şey diyemiyorum. çok donanımlı olduğunu düşünüyorum -birçok farklı alanda yazması da cabası. bence muhteşem yazıyor. benim beğenmem ne kadar etkilidir bilemem. kendisini az övdüğümü düşünüyorum, yine de sıkmak istemem. eminim sözlükte ve çevresi tarafından çokça beğeniliyordur.

bir de animelere ilgisi varsa eğer rurouni kenshin ve nodame cantabile ile ilgilenebilir. biri shounen, diğeri müzik türlerinde.

kendisine süper iyi günler diliyorum.
  • ad hominemci bir yazar. açıklamak gerekirse, yani ad hominem yapıyor. ben ad hominem gördüm. benim dayımın ad hominemi var. böyle ad hominem yapanlarla konuşmamalı onları toplum içinde yalnız bırakmalıyız ad hominem korkunç bişeydir.