• nükhet durunun çıkış tarihini 14 şubat olarak duyurduğu uzun zamandır beklenen düet albümü. 10 şarkılık albümde nükhet duru klasikleşmiş şarkılarını yeni düzenlemeleriyle düetler şeklinde sunacak. albümde ajda pekkan, teoman, kenan doğulu, sıla, zeynep bastık, ceylan ertem gibi isimler olacakmış. merakla bekliyoruz.

edit: böyle bir albümde melankoli ve ben sana vurgunum nasıl olmaz :(

ek: bu kadar uzun zaman bekledikten sonra beklentilerimin altında kalmış albüm. yukarıdaki 2 şarkının olmaması büyük eksiklik. “kazandım” çok gereksiz olmuş. seninlenin orijinal hali çok daha güzeldi. hem nükhet hem kenan pek bi duygusuz okumuşlar bu versiyonunda. aşık oluyorum eyvaheskiden beri sevemediğim şarkılardan birisi. ortalama bir albüm olmuş sonuç olarak. şarkı seçimlerini genel olarak beğenmedim.
  • nukhet duru’yla ilgili dusuncelerimi (bkz: #79760826) entry’mde uzunca anlatmistim aslinda. benim icin, -benden ote- turkce sozlu muzik icin onemini, yorumculugunu daha da buyuterek anlatmama gerek yok.
    kafasi o kadar yenilikle, ileri calisan bir insan ki; tribute albumu de herkesinkinden baska olacakti elbette, nukhet duru cunku o, kocaman bir kalp birakayim pesinen.
    albumle ilgili ilk izlenimlerim soyle:
    mabel matiz ve sila gencoglu teklileri album oncesi duyurulmustu zaten. mete ozgencil sahaneligi nerde’yi biraz daha cok sevdim ben.
    -seninle- en merak ettigim ve bir gun boyle bir album yapilirsa soylemeyi hayal ettigim sarkiydi aslinda o yuzden pek bir sey soyleyemiyorum.
    beni benimle birak’i actigimda nukhet duru’nun yirmi yil onceki hâli sarkiyi soyluyor sandim, funda arar ve nukhet duru’nun ses rengi ne kadar benzesiyormus bu sarkiyla fark ettim, muazzam soylemisler.
    nukhet duru’nun sesinden hicbir sey kaybetmemis olmasi da cabasi.
    favorim simdilik sena sener’li “gozlerin bulutlu” gibi gorunuyor ama sarkilar icsellestikce degisecektir tabii.
    muzisyen listesi icin de ayrica kutlamak lazim diva’yi, adeta muzikalitesini konusturmus bir defa daha.
    duzenlemeler de cok iyi! x
  • bu kadar populer kültürün içinde olup, populerliği reddeden şarkılara sahip nukhet durunun yine populerlik sınırları dışında yüzen akıp giden albumu. nukhet hanımın sesi, su gibi, deniz gibi, fırtına gibi her zaman.
    murathan munganın 2020 model albumu ile hemen hemen aynı zamanda piyasaya sürüldü album. ikisinde de genel olarak hep yeni isimlerle düet yapılmış. düzenlemeler bile iki album için bana kalırsa aynı gibi; tek düze.
    sevda gibi dinlerken kendimden geçtiğim şarkıyı bile neredeyse ruhsuz buldum.
    galiba en değişik olan şarkı mahmure olmuş.
    nerde şarkısı ilk çıktığı zaman bile haftalık olarak belirlenen top 20 listesinde bile ancak 18. filan olmuştur herhalde. hiç tutmayan bir şarkıyı yeniden sunmak akıl karı değil.
  • şarkı listesi şöyle olan nükhet duru tribute albümü:

1. yaralım ~ sıla
    2. seninle ~ kenan doğulu
    3. nerde ~ mabel matiz
    4. aşık oluyorum ~ evrencan gündüz
    5. beni benimle bırak ~ funda arar
    6. bir nefes gibi ~ kalben
    7. kazandım ~ zeynep bastık
    8. destina ~ ceylan ertem
    9. gözlerin bulutlu ~ sena şener
    10. sevda ~ rubato
    11. mahmure ~ ata demirer
  • sevda gibi muazzam bir şarkının rubato adlı piyasa orkestrasıyla heba edildiği albüm.
  • ilk dinleyiş sonrası tadı damakta kalan albüm. tüm yorumlar, tüm düzenlemeler, tüm şarkılar çok iyi, bir de nükhet duru gerçeği var ki o mükemmel.

gönül isterdi ki daha çok yorumcu, daha çok şarkı olsun, ama sanırım bu devirde bu kadarına da razı olacağız. (mesela bir de geberiyorum olsaydı...)
  • karşısına almış gençleri, adeta onlara ders veriyor. tadı damakta kalan albüm. yahu bu kadın yıllandıkça daha da güzel söylüyor.
  • kariyerinin belki de en iyi şarkısının mevcut olmadığı nükhet duru tribütü. hocam sen bu tarz bir albüm yapıyorsan ben sana vurgunumu nasıl koymazsın yav, akıl alır gibi değil. ayrıca albümün aranjörü kim bilmiyorum ama düzenlemeleri de hiç beğenmedim. baştan savma ve özensiz olmuş sanki. buna karşın nükhet hanım performansından pek bir şey kaybetmemiş maşallah bam bam basıyor notalara. favorim sıla ile söyledikleri yaralım, sevdabiraz fazla arabesk gibi olmuş ama o da güzel. sonuç olarak aranjman olarak zayıf ama dinlenesi, güzel şarkılar olan bir albüm.
  • türk müzik tarihinin en gizli hazinelerinden birisi olan seninle parçasının resmen katledilmesine şahit olduğum nükhet duru'nun düetli remake albümü. bir insan şu şahesere bunu nasıl yapabilir anlam veremiyorum doğrusu.
  • o kadar güzel bir albüm ki, o güzel melodili anlamlı sözlerin ve eskinin orjinalliğini barındıran şarkılar günümüze uyarlanmış gibi. enfes!
hesabın var mı? giriş yap