şükela:  tümü | bugün
 • cumhuriyet gazetesi'ndeki köşe yazarlarından birisi.
 • (bkz: light pazar yazıları) yazan,yazılarında "bir krizantem çiçeğiyle gelen sonbahar hüzünlerinde buluverdim kendimi,n'oluyoruz falan oldum" gibi cümleleriyle beni benden alan,sırf üslubu yüzünden fikir dünyası hakkında hiçbir malumatım olmayan cumhuriyet yazarı...
 • pazar günleri fransız şairlerden yaptığı alıntılarla süslediği yazdığı yazılarla çok hisli bir insan portresi çizmiş, cumhuriyetin demirbaş yazarlarından biri. politik konularda da ilhan selçuk ne kadar iyimserse, kendisi o kadar kötümserdir,bu yüzden güncel bir konu hakkında, iki yazarı da okuduğunuzda feleğiniz şaşar.
 • konu cumhuriyet, laiklik vs. oldu mu gozleri fildir fildir donmeye baslayan cumhuriyet yazari. hayatini bu konuya adamistir sanki. 70'lerden beri fethullah gulen ve ekibi merkezli olmak uzere surekli dini cemaatler, tarikatlar aleyhinde yazar.
  yillar once, fehmi koru ile ciktigi siyaset meydani programindaki hali ve tavri ile epey puan kaybetmisti. seyrettigim en gulunc programlardan biriydi.
 • pablo neruda'nin halaoglu
 • bu isme sahip kisilerden biri de ankarali ressam ve resim galerisi sahibidir.
 • uzun yıllar önce fehmi koru ile bir polemik yürütmüştü ki akıllara zarar. sonlara doğru iş artık toplu moplu, parklarda vurdurmalı bir muhabette dönmüştü. siyasi ve ekonomik analiz yeteneği sıfırdır. milli görüş ve tarikat karşıtı olmakla beslenir.
 • zeynep bebeğin gözyaşları, 17 yaşındaki ayşe gelinin yazgısı gibi konularla iç daraltan, depressif yazar.
 • 28 mart 2004 yerel seçimlerinin sonuçlarını özetle şöyle değerlendirmiştir:

  "kadir topbaş akp lideri recep tayyip erdoğan'a yakınlığıyla biliniyordu. yaklaşık 25 günlük seçim maratonunda kadir topbaş çok rahattı. çünkü istanbul'da akp rüzgarı estiriliyor, anketlerde akp yüzde 50'nin üzerinde çıkıyordu. istanbul'da nakşiler, fethullahçılar ve süleymancılar çok iyi örgütlenmişlerdi. fatih çarşamba'dan sultanbeyli'ye kadar her ilçede yoğun bir kampanya başlatmışlardı. beş yıldır abd'de yaşayan fethullah gülen akp'nin 28 mart seçimlerinde başarılı olması için izmir ve istanbul'daki müritlerine, başimamlar ve imamlar aracılığıyla şu mesajı göndermemiş miydi: izmir ve istanbul'da akp'yi destekleyin.. aynı mesajın gaziantep, eskişehir, samsun ve antalya'ya da gittiği söyleniyor"

  akp oylarındaki artıştan bunu anlamış arkadaş. hiç bu demode analizle uğraşacak değilim, tek bir notum olacak, izmir'de 3 kasım'da genç parti'ye giden oyların bu seçimlerde eriyip (ağırılıkla) akp'ye gittiği ayan beyan ortada. bilmek istediğim şudur, acaba fethullah gülen 3 kasım öncesinde müritlerine başimamlar ve imamlar aracılığıyla "genç parti'ye oy verin" talimatı mı göndermişti? ha, şunu da not düşeyim fethullah gülen'den ve tarikatından zerre kadar hazzetmem, ne alakam olacak, tamamen ayrı dünyaların insanıyız. ama sonuçları da böyle analiz etmek komik. hele hele sondaki antalya ve gaziantep izahatleri, epeyce tuhaf.