şükela:  tümü | bugün
 • bugün işid'in mecliste olan bir partinin genel başkanına suikast düzenleyeceğine dair aldığı bilgiyi tweetlemiş olan muhabir.
  https://twitter.com/…rgun/status/654003461172936704
  barış mitingi katliamı öncesindeki öngörüleri doğrultusunda düşününce demirtaş için çok endişeleniyorum.
  umarım bu defa yanılır.
 • twitter'dan paylaştığı haberler gerçekleşirse türkiye'yi çok karanlık günler bekliyor ne yazık ki. buraya notumuzu düşelim ileride update ederiz.
 • ypg'nin türkiye basın amiri.
 • türkiye'nin ypg'yi bombaladığı görüntüleri türk tankı imha edildi diye yayan muhabir.
  https://twitter.com/…rgun/status/800740538441940992
 • bir gazeteci taraf tutabilir ancak haberleri doğru şekilde vermesi gerekir.

  bu gazeteci(!) açıkca pkk/ypg'yi destekliyor, her servis ettiklerini de doğruymuş gibi yayınlıyor. dün türk tankı haberini 4-5 kez verdi. itirazlar gelince de saçma bir görüntü ile geçiştirdi. gerçek gazetecilik bu değil. o zaman gazeteciyim diye çıkma ortalığa, "pkk/ypg yandaşıyım" de.

  haberi "ypg türk tankı vurdu" yerine "ypg türk tankını vurduğunu iddia ediyor" diye verse yine doğru olurdu. onların iddiası var çünkü, henüz kanıtlanmamış.

  verdiği haberlere karşı dikkatli olunuz, taraflı ve yalan haberleri çok.
 • bu herife göre her gün 10 türk tankı vuruluyor.haber yapacaksan doğru yapacaksın dürüst yapacaksın.eğer yapamadın ve yanlış haber verdin çıkıp adam gibi özür diyeceksin,aptal gibi fotoğraflar paylaşıp milleti keriz yerine koymacaksın.
 • bir doğrulanmış bilgiyi on umduğu öngörüyle süslüyor. bu kadar keçiboynuzu yemeye mesaim olduğunu düşünmediğim için kendisini takibi bıraktım. hem korkma titre usulü habercilik çok 2014'ler* değil mi hikmetciğim? bak samimiyeti de ilerlettik, söylesene niye dezenformasyon yapıyorsun?
 • pkk'nın rus basını muhabiri. şu an sputnik sitesinde resmi olarak pkk propogandasıyla görevli olan kişidir. haberlerinin tamamında pkk göklere çıkarılmakta, önemli bir kısmında türkiye tehdit edilmektedir.

  sputnik sitesinde yorum olarak "hikmet durgun neden sürekli rus haber ajansı tarafından sürekli pkk-ypg propogandası yapıyor?" şeklinde yorum yazmanız durumunda yorumunuzun site yönetimi tarafından süratle silinmesine neden olan kişidir.

  haberlerin önemli bir kısmı için herhangi bir muhabirlik faaliyeti yürütmemektedir. haberler büyük olasılıkla pkk yöneticileri tarafından kendisine bir şekilde ulaştırılmakta, kendisi sadece bu haberi yayına uygun hale gelecek şekilde düzenleyip servis ederek altına kendi adını yazmakla mükelleftir.

  sputnik'teki haberlerini takip edecek olursanız birçok haberinde ağır türkçe bozuklukları da görmeniz olasıdır. e tabi kandil'de yazılan haberler bazen imla açısından denetlenmiyor. hikmet de bunları iyice okumadan servis edince "ışid türk tankın etti ypg" şeklinde bi skime benzemeyen sıçmıklar ortaya çıkıyor.

  ayrıca hikmet'in pkk sorumlusu olarak sputnik'te ne işi olduğunu sorduğunuzda yorumunuzu kısa sürede silen site yönetimi, kullanılan dilin bozuk olduğunu söylediğinizde ise dakikalar içerisinde türkçe bilen birilerine haberin dilini düzelttirip editleme işini de yerine getirmektedir.

  (bkz: #65721724)