şükela:  tümü | bugün
 • 57. tc hükümetinde adalet bakanlığı yapan amca.
  aslında kuaför çıraklığı bile yapmaması gereken insan.
  basiretsizlikten, değil onca adli probleme,ölüm oruçlarına;saçını taramaya bile muktedir olamayan rubik'in küpü!!
  emekli ol amca..git tatil yap artık...

  (bkz: hukuk kuşu)
 • dün haberlerde gördüğüm ve kendisine -sayın bakan bayrampaşa hapishanesinde siyasi mahkumlar varken ,hapishanede ve çevresinde cep telefonları çalışmıyorlardı,onlar f tipi ne nakledildikten sonra cep telefonları çalışmaya başladı ,bu konuda ne diyorsunuz diye soran bir muhabire-eee ..şimdi o konu değişik...biliyorsunuz...evler.. diye cevap vermiş olan bakan.
 • yukarıdaki parlak özgeçmiş insanın gözlerini kamaştırıyor fakat yine de insanları yakarak hayata döndürdüğü gerçeğini maalesef değiştirmiyor.cahil de olsa,parlak geçmişe ve sayılamayacak kadar çeşitli titrlere de sahip de olsa insan öldürenlerin tek bir adı vardır.....
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  hikmet sami türk, trabzon
  of - 1935, süleyman, ayşe sultane - istanbul üniversitesi hukuk fakültesi,
  köln üniversitesi hukuk fakültesi doktora - almanca, ingilizce, fransızca,
  italyanca - prof.dr. - ankara üniversitesi hukuk fakültesi ticaret hukuku
  anabilim dalı öğretim üyesi, ankara üniversitesi senatosu üyesi - xx nci
  dönem trabzon milletvekili - devlet, milli savunma eski bakanı, adalet
  bakanı - evli, 2 çocuk.
 • bilkent hukuk'ta ders veren prof.
 • bilkent hukuk fakültesinde 1.sınıflara bu sene anayasa hukuku dersi vermeye başlamış kişi.
 • ilk olarak mine g kırıkkanat'tan mı okumuştum hatırlamıyorum ama isminden yola çıkarak "hikmeti kendinden menkul sami türk" de derlerdi bu bey için.
 • 1958'de "akis" dergisinin "demokratik rejim içinde yaşamak isteyen milletler ne yapmalıdır?" konulu yazı yarışmasında birincilik ödülünü alarak akademik dunyaya adim atmis, 42 yil sonra, aralik 2000'de "demokratik bir ulke icin cezaevlerinde nasil insan oldurulur, yakilir?" konulu uygulamali tez calismasiyla, ordinaryus olmus kisidir kendisi... insan haklari konusunda son derece degerli ve gecerli bir kaynaktir, evet, hele de konu cezaevlerinde insan oldurmekse!!!
 • göz doldurucu kariyerine ve bilgi birikimine rağmen ömrü hayatımda gördüğüm en kötü ders anlatan insanlardan biridir. öğrenci ile arasına koydu bariyer ile olsun, hukuk eğitimi hakkındaki negatif tüm tasavvurların vücut bulması şeklinde geçen dersleri ile olsun azap sebebi olabilmektedir.
 • ancak türkiye gibi bir ülkede bir üniversite'de ders verebilecek kişi. üniversite öğrencileri anayasa hukuku dersini bu kişiden alıyorlarmış. paradoks.. komedi.. sadece türkiye'de yaşanabilecek olayların en güzel örneği. başka bir ülkede böyle "kariyeri" olan kişi üniversitenin sınırlarının içinden geçebilir miydi?