• fatih altaylı diyor ki:
    kimyasallarla saldırılmış mahkumlara ağır değil mi bu?
    sami cevap veriyor:
    ee onları bilmiyorum, biz yapmayın demiştik.
    fatih altaylı:
    bakın raporlarda da var ama.
    sami:
    bakın ben de size o zamanın gazetelerini getirdim. onlarda böyle yazmıyor.

güler misin
    ağlar mısın...
  • türkiye'nin en çok korkan insanlarından biri.
    ahmet say tarafından teşhir edilen eli kanlı.
  • 57. tc hükümetinde adalet bakanlığı yapan amca.
    aslında kuaför çıraklığı bile yapmaması gereken insan.
    basiretsizlikten, değil onca adli probleme,ölüm oruçlarına;saçını taramaya bile muktedir olamayan rubik'in küpü!!
    emekli ol amca..git tatil yap artık...

(bkz: hukuk kuşu)
  • yukarıdaki parlak özgeçmiş insanın gözlerini kamaştırıyor fakat yine de insanları yakarak hayata döndürdüğü gerçeğini maalesef değiştirmiyor.cahil de olsa,parlak geçmişe ve sayılamayacak kadar çeşitli titrlere de sahip de olsa insan öldürenlerin tek bir adı vardır.....
  • 1958'de "akis" dergisinin "demokratik rejim içinde yaşamak isteyen milletler ne yapmalıdır?" konulu yazı yarışmasında birincilik ödülünü alarak akademik dunyaya adim atmis, 42 yil sonra, aralik 2000'de "demokratik bir ulke icin cezaevlerinde nasil insan oldurulur, yakilir?" konulu uygulamali tez calismasiyla, ordinaryus olmus kisidir kendisi... insan haklari konusunda son derece degerli ve gecerli bir kaynaktir, evet, hele de konu cezaevlerinde insan oldurmekse!!!
  • ancak türkiye gibi bir ülkede bir üniversite'de ders verebilecek kişi. üniversite öğrencileri anayasa hukuku dersini bu kişiden alıyorlarmış. paradoks.. komedi.. sadece türkiye'de yaşanabilecek olayların en güzel örneği. başka bir ülkede böyle "kariyeri" olan kişi üniversitenin sınırlarının içinden geçebilir miydi?
  • özcan alper tarafından, filmi sonbahar ın tarafınca izlenmesini en çok istediği, hayata dönüş zamanlarının adalet bakanıdır...gerçekten de bir gün tesadüfen de olsa bu filmi izlerse, hayata döndürdüğü yüzlerce yusuf un uçuruma fırlattığı o öfkeli çığlığın, kulaklarında zaman zaman yankı yaptığını farkedebilecek midir ? mesele budur...

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…fa/10744198.asp?gid=229)
  • bunca entry boyunca dsp'li bir milletvekili ve bakan oldugunun yazilmamasini garip buldugum.
  • işlediği suç, bir lanet gibi izini sürecek. ahmet say kendisine bunu hatırlattı.
  • hesap vermesi gereken kişidir. o dönem adaletten, hak ve hukuktan sorumlu olan bu şahsiyetin, şu sıra gündemdeki belgelerce de 19 aralık katliamının hazırlayıcılarından, operasyonun planlayıcılarından biri olduğu kabak gibi ortadadır. (bkz:http://www.ntvmsnbc.com/id/25200372/ )
    19 aralık katliamının baş sorumlularındandır.
hesabın var mı? giriş yap