şükela:  tümü | bugün
  • pardon filmini 2 kere izleyip kendisini farkedemememle beni dolaylı yoldan şaşırtan insan.
    ayrıca ben commodore 64'üm ile kendisinin sınavları okurken kullandığı çok karışık algoritmayı tam çözecekken gitmişti okuldan.

10 yıl öncesinden yüzeysel tarih dersi anlatımı sekanslarından birinden şöyle de bir şey hatırlıyorum ki buna ben de çok şaşırıyorum :

h.t : çocuklar bir savaşta belli bir sayıda askerin taraf değiştirmesi, olayın görünen önemini ikiye katlar. 10 bin asker diğer tarafa geçerse, geçtikleri tarafın asker üstünlüğü 20 bin olur. diğer taraftan da 10 bin eksilmiştir çünkü.
    ben : aaa evet, çok mantıklı hocam. (iç ses : bu kadar indirgenebilir, bravo)

sonra ağlayarak koşa koşa eve gittim, aldım bu teoriyi geliştirdim, çeşitli işlere optimize ettim nobelin eşiğinden döndüm falan.

özetle kendisinden tarih dersi almak gerçekten çok absürd bir tecrübe olmuştur benim için.
  • karakter olarak mesih karatoprak'a acayip benzettiğim adam. çok büyük ihtimalle ikisini aynı anda tanıma şerefine erişmiş tek insanım.
  • kadim sinop anadolu lisesi mahlukatının her daim hayret ve şaşkınlıkla hatırladığı nevi şahsına münhasır insan. ilk derse girdiğinde kravat filan dağılmış gördük kendisini. devam eden süreçte ne idüğü belirsiz abdullah ibn-i sebe diye birinin milleti birbirine düşürmesiyle ilgili bir şey anlatıyordu. sınav sonrası kendi hazırladığı cevap kağıdını kırmızı kalemle doldurup 60 vermişti. sonra bi baktık pardon filminde ağır ceza hakimi rolünde. böyle de bir şahsiyet işte.

(bkz: pardon)
  • şu anda sinop kültür ve turizm müdürlüğü yapmaktadır. ve hala babacan bakmaktadır.
  • eski muhasebat genel müdür yardımcısı yeni sayıştay savcısıdır.
  • "kum" adında öyle bir albüme sahip olan sanatçı ki, alevi-bektaşi müziğinin nitelik açısından her türlü ihtiyacına cevap verebilmiştir. takdire şayan emeklerinden ve ortaya çıkan enfes üründen ötürü kendilerini yürekten kutluyorum. böylesi ruhlara ihtiyacımız var.
  • "kum" albümünde teslim abdal'ın türkü, deyiş ve semahlarını müzik sevenlerle buluşturan müzisyen. müzikal açıdan aşmış bir albümdür. "alevilere kalan-2" projesinde de ise bir bengi hayaldir adlı eseri seslendirmiştir.

bir bengi hayaldir

kum
  • türk halk müziğine gönül vermiş, sesi, icrası sağlam kardeşimizdir. sahne aldığı mekanlarda (izmir), dinleyenlerle kurduğu iletişim ve türküsüne özel paylaştığı öyküleri dinlenesidir.