şükela:  tümü | bugün
 • istanbul sözleşmesinin iptal olmasından cesaret alan yeni akit, vitesi birkaç kademe daha yükselterek hilafet çağrısı yapmış.

  haberde görüşleri yazılan gerici 'akademisyen', meclis'in 15 dakikada hilafeti ilan edebileceğini söylüyor.

  siyasal islamcıların demokrasiyi ve cumhuriyeti getirdikleri nokta bu. yurttaş olarak elimizde bulunan tüm haklar, bir kararla 15 dakikada uçup gidebilir.

  tabii konuyu seçime havale etmeden, demokratik yollardan doğru düzgün mücadele etmeyi öğrenirsek işler değişir.
 • adamın götünden kan almak da 15 dakikalık bir karar. senin mallarını boykot eden suudiler mi tanıyacak halifeyi, yoksa israil'e yanlayan arap emirliği mi? mısır, iran ve diğer ülkeleri saymadım bile. osmanlı imparatorluğu çökerken son halifenin "cihad" çağrısına karşı müslüman ülkeler ne yaptı hepimiz biliyoruz. sizin 15 dakikada alacağınız kararın kendi halkınızın yüzde 50 sinde bile hükmü olmaz.

  @nikkalmamisla isimli yazar arkadaş şurada konuyu çok iyi özetlemiş (bkz: #121034455)
 • iç savaş sebebi sözler yumağı. bu ülkenin büyük bir bölümü cumhuriyetçi ve bir sürü polis, asker var cumhuriyetçi olan. 15 dk da ilan edersin de sonraki 15 yıl ağaçlarda sallandırırlar adamı. bence özellikle insanı kin ve nefrete sevk eden sözler.
 • senin tanrı gibi gördüğün zat, değil 15 dakikada, 19 senede alamadı bu kararı.

  t: kula kulluk eden zavallı beyanı.
 • "ama tüm müslüman aleminin halifeliğimizi tanımayacak olması ise paha biçilemez" olarak devam etmesi gereken sözün başlangıcıdır.

  edit: "sen öyle san" diye mesaj atmışlar. bu bir tür cahil özgüveni olsa gerek...

  kendilerine kimin biat etmesini bekliyorlar acaba? şii'lerin mi? analarına küfret daha iyi...

  sünnilerin mi? daha geçen yüzyılın başlarında bile bir anlamı kalmış olsaydı, araplar imparatorluğa ihanet etmezlerdi... sancak-ı şerif çıkardınız da, sopası elinizde kaldı.

  günümüzde hangi otorite neye dayanarak hilafet ilan edeceksiniz? kendiniz çalıp kendiniz mi oynayacaksınız? deli demezler mi?

  pekiii, yarın suudi arabistan kralı kalksa da "makamın en eski sahibi ve gerçek mirasçısı benim" diyerek halifeliğini ilan etse, biat edecek misiniz? hayır etmeyeceksiniz değil mi? neden? çinkü amacınız dini değil ki, tamamen siyasi!

  o yüzden bu hilafet denen mevzu yaş iştir. ya seçmeni konsolide etmek için arada hortlattırılır ya da gündemi değiştirmek için ortaya atılan kıtırlardan biridir.

  kafaları bir kaç yüzyıl geride kalmış dinazora da hayallerle mastürbasyon imkanı taşımaktan öteye de gitmez.
 • gündem değiştirmek için güzel bir konu.

  işinize gelen konularda adalet ve demokrasi ışık hızında ilerlediği için böyle mürekkebinizden lağım akıyor. devran döndüğünde hapislerde çürüdüğünüzü görmek nasip olur umarım.
 • zaten hilafetle yönetilmiyor muyduk?

  gerek olmayan karar.

  hilafet gelse de ülkede hiçbir şey değişmeyecek adam istediği her şeyi yapıyor zaten.
 • "hâlâ yapamazlar kolay mı" diyenleri gördüğümüz söz.

  cumhur ittifakının toplam oyu %30 altına insin bak bakalım yapılıyor mu, yapılmıyor mu?

  he yapsalar ne olacak, hiç tutmaz 5 seneye kaldırılır diyorsanız, yüzde yüz sizinle beraberim.
 • resmi olarak geçmemize gerek olmadığı için olmayacak şeydir. siyasal islam şuan için birilerinin ekmeğine güzel yağ sürmektedir. adam şeyhülislam bile atıyor. altına mercedes, eline kılıç verip camiye yolluyor daha ne istesin?
 • meclisin alacağı karar mı ? ne 15 dakikası
  bir cumhurbaşkanı kararnamesine bakar