şükela:  tümü | bugün
 • ozel bir amac icin uretilmis bir grup yari syborg lise orencisinden tek hayatta kalani...
  $eytanın sevdiceii.. benim asik olduum hatta t-shirt unu giydiim karizmatik hatun...
 • hariga muhtesem cizim fakat senaryoyu kenan yarardan bashkasi yazdigi zaman, mesela üstün denyolarindan herhangi biri o.. kadar guzel olmuyor...
 • tasavvuf edebiyatinda ka$in simgesi olarak kullanilan kelime.
 • izmir'deki tren rotasinda istasyonlardan biri.
 • buna bakıp bakıp kendini cinsel açıdan tatmin eden insanlar da bulunmakta, bu kadar etkili bir çizermis demekki. (bkz: ohannesburg)
 • su aralar lombak dergisinde devam eden kenan yarar a ait süper köşe. çizimlere bakılınca özene bezene emek harcandığı düpedüz ortadadır.
  ve kişilik olarak hilal çok uçuk kaçık, aklına geleni söyleyebilen vede sarışın hoş bir kızdır. ayrıca çılgındır. mesela bir otobanda üstgeçitten aşağıya sarkarak kilodunu indirip gelip geçen arabaların üstüne pisleyebilcek kadarda cesurdur.
 • uzunca bir aradan sonra lombak haziran 2002 sayısında geri dönmüş olan kenan yarar tiplemesi.
 • boslugun (yani karanlik kismin) sag tarafta olmasi, ayin kuculdugunu gosterir; yok, eger sol taraftaysa, dolunaya kosuyor demektir - guney yarimkuredeyseniz de tam tersi, galiba, kestiremiyorum. "crescent moon" diye yapiskan bir sarki sayesinde... (bkz: cowboy junkies)
  cok israr ederseniz, nakarati da soyle:

  "benimle gelmez misin, (dedi kiz,)
  karyolam genis,*
  usumussun, yorgunsun ve bir insanciktan fazlasi var sende.
  tasarladigin hayatta bana yer yok, biliyorum;
  ama oyle geliyor ki, ellerimi hissederse bedenin,
  fikrin degisecek, kalbindeki aci dinecek."

  ister istemez, (bkz: it doesnt matter 2)
  "alla'skina sus zebercet", dedi nubar terziyan, "bizi de aglatacaksin".
 • islamın simgesi. kamer suresinde muhammedin ayı alçalttığı, kollarının arasından geçirdiği ve ikiye böldüğü ve yeniden iki parçayı birleştirip gökyüzüne çıkardığı anlatılır. hilal böylece islam ile ilişkilendirilmiştir.

  ayrıca (bkz: allah/@wrathful lilith)
 • kamer suresinde ayın yarılmasından (şakkül kamer) bahseder ama alçaldığı, kolların arasından geçirildiği gibi detaylar yoktur. zaten ayrıntılar kuranda deği rivayetlerdedir. hatta zayıf bir rivayete göre iki parça mekke'de iki farklı tepeye inmiştir.

  ayrıca hilal islamiyet öncesi sami toplumlarında hep kutsal olagelmiştir. önemli şahısların başında hep iki ucu havaya kalkık hilal resmedilmiştir ya da tasvir edilmiştir. bu görüntü boynuza da benzediği için bazen boynuz olarak algılanmıştır. örneğin kuranda da adı geçen ve bazı islam ulemasınca iskenderle aynı şahıs olduğu iddia edilen zulkarneynin kelime anlamı çift boynuzlu demektir. ama onun kafasında olduğu savlanan boynuzun da aslında hilal olması muhtemeldir.
hesabın var mı? giriş yap