şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hilal cebeci'nin bugünkü çav bella(!) klibinin ardından ekşi sözlük'te ortaya çıkan tepkilerden sonra kendi twitter hesabından bir şeyler söylemiş. yanıtında biz ekşi sözlük yazarlarını klavye başından kalkmayan loserlar :) olarak tanımlamış, bizleri klibinde verdiği mesajı(!) anlayamamakla suçlamış ve kendisinin yarısı kadar entelektüel olmadığımızı, en az onun kadar entelektüel olsaydık ülkenin şu anda daha farklı bir yerde olacağını falan söylemiş. öncelikle bunun ekran görüntüsünü şöyle bir bırakayım

şimdi de benim hilal cebeci'ye yanıtıma ve sorularıma geçeyim:

1- hilal cebeci bizi klipte verilen mesajı anlamamakla suçluyorsunuz. neymiş klibin mesajı? siz acaba şarkının anlamını ve ne için yazıldığını biliyor mu?

2- ilk soruya yanıtınız evet ise bu şarkıyı böyle bir kliple mahvettiğiniz için hiç vicdan azabı çekiyor musunuz? (şarkının anlamını ve tarihini bilen bilir.) yanıtınız hayır ise sırf son dönemlerde popüler diye bir diziyi ve bu şarkıyı böyle abes bir biçimde kullanmak ne kadar etik? yaptığınız işi kendinize yedirebiliyor mu?

3- tamam biz looser olalım, sizin kadar entelektüel olmayalım. peki sayın hilal cebeci sizin düşün dünyasına ne gibi katkılarınız var? biraz açıklasanız da biz de bilgilensek.

sonuç olarak; ortada neredesinden tutulursa tutulsun elde kalan, ne olduğu belirsiz bir iş var. çıkıp hata yaptık, popüler kültürün esiri olmuşuz bu yüzden de böyle şeyler yapıyoruz diyecek yerde sağa sola cevap yetiştiriliyor. insan önce kendine saygı duymalı ki sonra başkasına ya da bir değere saygı duyabilsin.
  • popo mesajini aslinda aldik ama icerikle birlestirme sorunu yasadik.
  • entelektuel olmak devrimci marşı sanki pop müzikmiş gibi söyleyip %90'nı kalça gördüğümüz bir klip çekmekse doğrudur ben entelektuel değilim.
  • entelektüel yazamadan anca entellektüel olabilirdi zaten.
  • yahu 1.55 boyunda bir kasar icin cok kasiyorsunuz arkadaslar
  • ilk entarisinde hakli hatun yanniz. sonrakinde sivamis ama olsun, ilkinde hakli.
  • iyi de kendi de hiç klavye başından kalkmıyor ki.
    ekşi yazarları içinden geleni yazdığı için, taraf tutmadığı için kimse tarafından sevilmiyor.
    eleştiri alan, ekşi yazarını cahillik ve kötülükle sucluyor.
    oh ya ne güzel valla. beğenilmemek te gayet olağandır, asıl buna karşı olmak bir komplekstir.
    ayrıca ekşi değil tatlı sözlükte de yazsam fikrim değişmez.
  • ben de şahsen göt sallama ile bella ciao arasındaki bağlantıyı kuramadım. hilal cebeci gibi entelektüel birisinin bu video klip hakkında makale yazmasını bekliyorum. gerçi biz zır cahiller olarak o makaleden de bir şey anlayamayız.
  • maalesef bu karı için açılmış başlıkta verilen tüm linklere tıklıyorum ve bazen hoş olmayan görüntülerle karşılaşıyorum. üzülüyorum