şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kısa ismi hildeberto pereira olan; vitoria setubal'in 22 yaşındaki portekizli kanat-forveti. üst düzey teknik veya bitiriciliğe sahip olmasa da hız-teknik dengesi benfica altyapısı çıkışlı olduğunu belli ediyor. en önemli özelliği hücum hırsına sahip olması; yani top ayağındayken savaşıyor, rakibin müdahalelerine rağmen yıkılmamaya gayret ediyor, parlak yeteneğe sahip olmayan bir hücumcu için epey pozitif bir özellik. birkaç örnek:

  porto maçında topu kaybetmesine rağmen geri kazanıp çektiği şut: link

  kupa maçında nacional'e attığı slalom gol: link

  moreirense maçında kaçırdığı gol: link

  4-2-3-1 oynayan takımın iki kanadında da oynayabiliyor, daha çok soldan içe kateden görevde oynadı. portekiz liginde bu sezon şu ana kadar çıktığı 5 maçta 3 golü var. ancak 3'ünü de son oynadığı moreirense maçında attı, yani öyle yüksek skor katkısı veriyor diyemeyiz, ama hücum aksiyonlarının önemli payı genellikle kendisine ait oluyor.

  bunların yanı sıra en önemli eksisi maç içi devamsızlığı; zaman zaman kayboluyor, savunmaya yardımı unutuyor. ama kendisini bu konuda motive edecek ve disipline sokacak bir hoca/takımda ciddi katkılar verebilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum, özellikle o bahsettiğim hücum hırsıyla ligimizde dönem dönem çılgın atabilir, takımlarımızın değerlendirmesi gereken bir oyuncu.