aynı isimde "hile" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • filmler ve filmler ekibinin iq web dizinin ardından ortaya koyacağı yeni web dizi projesidir.

  şu yazıyla duyurmuş bulunmaktalar. bakalım neler çıkacak karşımıza.

  ''28 temmuz 2015'den bu yana, bizleri takip eden sevgili aile üyelerimizin göstermiş olduğu ilgi ve destek sayesinde hızla büyüyerek kocaman bir aile olduk. 1 şubat 2016'da kurduğumuz f&f dijital video şirketi ile vizyonumuzu daima geniş tuttuk ve sizlere daha iyi projeler sunmak için premium sistemimizi başlattık. o günden bugüne web sitemizde premium üye olan 12.000 kişiye sonsuz teşekkürler. şimdi ise yapmış olduğunuz bu desteği geri ödeme sırası bize geldi. 2016 haziran ayından bu yana titizlikle ön hazırlıklarını yaptığımız ve 2017 yılının sonlarına doğru ilk sezonu sadece youtube kanalımızdan yayınlanacak olan 'hile' adlı web dizimizin tanıtım afişini sizlere sunuyoruz. ilk sezonun yayınlanmasının ardından geri kalan sezonlar uluslararası bir yayın organından sizlerle buluşacak. bu yayın organını ise anlaşmalar gereği şu an için sizlerle paylaşamıyoruz.
  çekimlerine mart 2017'de başlayacağımız bilim kurgu / aksiyon türündeki web serisi, youtube'da 7 dilde yayınlanacak ve çekimleri 4 ülkede gerçekleştirilecek. toplamda 3 sezon sürecek olan proje bölüm başı 20 dakikadan oluşacak. konusu, oyuncu kadrosu ve ekip ile alakalı bilgileri www.filmlervefilimler.com 'da web dizi bölümünden güncel olarak takip edebilirsiniz.
  bu süreçte çekim ekibine katılmak isteyen f&f üyeleri (teknik ekip, yrd. oyuncu, figürasyon) aşağıda yer alan mail adresine özgeçmişlerini veya kendilerinden bahseden kısa bir yazıyı mail olarak gönderebilirler.
  staj için başvuracak genç arkadaşlarımızında aynı şekilde mail yolu ile başvurmaları gerekmektedir.
  -ff dijital video
  ekibe katılım ve staj başvuru maili (başvuru son tarih 15 şubat 2017); info@filmlervefilimler.com
  hile dizi resmi sayfası: www.facebook.com/hiledizi''
 • fragmanı yayınlanan dizidir.

  https://www.youtube.com/watch?v=zuhffmn95ai

  sıfır bir ve masum gibi işlerin ardından, bizi güzel bir internet dizisi daha bekliyor.
 • severek takip ettiğim filmler ve filimler ailesinin çektiği web dizidir. 1. bölümü biraz önce izledim ve açıkçası bu kadar güzel olmasını beklemiyordum. karakterler, müzik kullanımı, çekimleri ve bil hassa konusu çok iyi seçilmiş. devamını merakla bekliyorum.şuradan ilk bölüme ulaşabilirsiniz.
  not: fox seviliyorsun kanka.
 • ilk bölümünü oha diyerek izlediğim dizi, çok çok iyi olmuş. şimdi kim bekleyecek 22 aralığı?

  edit: ülkedeki yeteneklere fırsat verilse de kanallardaki saçmasapan diziler yerine şöyle şahane şeyler izlesek...
 • filmler ve filimler ekibini kuruldukları ilk aylardan beridir ara ara takip ediyorum.
  her zaman olduğu gibi bu ekibi de başlarda kimse tanımazken, yeterince popülerleşmemişken yere göğe sığdırılamamış belirli bir popülarite kazandıktan ve takipçi kitlesinin popülarite ve youtube kitlesi sebebiyle "doğal olarak" yaş aralığı aşağıya düşünce de yerin dibine sokulmuştur. ekşi sözlük kitlesi tarafından.
  esasında bu ekip ve özelikde talha nam-ı diğer fox'un derdi hep aynıydı. çizgisinde zaman zaman sallantılar olsa da en nihayetinde derdi belliydi; bir şeyler yapmak.

  yaptı mı?
  dibine kadar yaptı. elindeki imkanları bir şekilde kullandı ve hep bir şeyler yaptı.

  adamın ücretli yayın opsiyonu eleştirildi, çizgisi eleştirildi, bizzat kendilerinin de yerdiği filmleri üzerinden bile bir aşağılama ve gömme çalışmaları yapıldı.
  elamanları ergenler de izliyor diye sürekli bok atıldı lan adamlara.

  neyse sonuç olarak kendileri halen çabalıyor, bir şeyler ortaya koymaya ve kısıtlı imkanlarla üretmeye devam ediyorlar. çabalarının son nüvesi de hile web dizisidir.

  dizinin 1. bölümüne gelirsek.
  aslında 1. bölümden ziyade pilot bölüm demek daha doğru olur. henüz dizinin başladığını bile söylemek pek mümkün görülmüyor.
  bölümün başlarında buram buram sezilen mr. robot etkisi ise beni bir miktar rahatsız etti. hatta baya baya rahatsız ettiğini söyleyebilirim.
  konusu sebebiyle mr. robot esintileri zaten beklenebilir ama giriş kısmında esintiden ziyade bir miktar rahatsız edici bir öykünme vardı.
  ancak bölümün ilerleyen dakikalarında bir miktar azaldı ve hikaye daha özgün anlatıma evrildi sanki. ben öyle bir durum sezdim.

  ayrıca salvador dali'nin belleğin azmi tablosundaki "eriyen saat"in gözümüze sokulması dışında çok ama çok hoş bir detay olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. ayrıca sanırım dizinin ruhu ve konseptiyle de doğrudan ilişkili bir dekor sanırım o eriyen saat.

  oyunculuklar maalesef beklenildiği gibi oldukça eğreti ve insanı yoran bir tutukluk var burada. ama amatör ruhlarına veriyorum. yorması dışında o kadar da rahatsız edici değil.

  dizinin senaryosunun ilk bölümden kendini ele vermediğinin bilinciyle senaryonun çok dinamik bir kurgu vaad ettiğini hissedebiliyorum.
  konsept/tema ve konusu itibariyle oldukça ilgi çekici bir hikaye olacağa benziyor.
  yayımlanan bu ilk bölümüyle ben fazlasıyla umutluyum. son sahneyle beraber dizinin konseptinin içerisine beni çekmeyi başardılar ve devamını da kesinlikle izleyeceğim şartlanmasını bende sağladılar.
  bu şartlanmayı sağlayamayan nice büyük bütçeli abd dizileri dolanıyor lan piyasada. bu "seyirciyi kurgunun içine çekebilme" beceresiyle bile saygıyı hak ediyorlar.
  umarım dizi tamamlandığında da yanılmış olmam.

  ayrıca ben yayımlanan fragmanı izlememiştim. siz de izlemeyin. önce bölümü izleyin sonra yayımladıkları fragmanı izleyin. bu sırayla yaptığınız zaman diziye karşı müthiş bir yükselme yaşıyorsunuz.
  fragmanları diziye dair bir şeyler anlatıyor ve oldukça güzel hazırlanmış bir fragman denilebilir. insanda ilk bölümden daha fazla etki bırakıyor.

  youtube standartlarının ve tr televizyon standartlarının oldukça üstünde bir proje olacağına ben ikna oldum. hayırlısı.
  kendilerinin burayı okuyacağını tahmin ediyorum.
  tek bir problem var 2. bölüm 22 aralıkta.
  olum bu nedir lan? abartmışsınız sanki biraz. biraz daha seri bir dizi akışı beklerdim ben.

  yine de tebrik ediyorum ben beğendim şimdilik. beğenmekle kalmadım güzel şeyler vadettiğinizi de hissettim. yanıltmazsanız olmuş bu iş.
  çok uğraş verdiğinizi de biliyorum umarım beklediğiniz ilgiyi fazlasıyla alırsınız. şimdilik bu kadar.
 • biraz önce izlediğim web dizi.
  ikinci bolumu beklemeye başladım.gayet hoş duruyor.ingilizce konuşulan sahne meeh....
  ayrıca son sahneden bir öncekinde yani mutfakta sohbet edilen sahnede kısa saçlı oyuncunun anlattığı şeylere güldüm güzeldi orası.
  bolum boyunca tutukluklar söz konusuydu onu atlatırlarsa çok daha güzel olacak.
  destekliyorum.
 • konuları birbirine benzediği anda -burada çok benzemiyor bile- anında yok çalıntı yok özenti yok bilmem ne diye hemen bok atılan ve tabii ekşi sözlük bir siki beğenmeme timinin de hemen çöreklendiği web dizisidir.
  oyunculuklar amatör tamam, özellikle asya karakterinin oyunculuğunu pek beğenmedim; ama adı üzerinde web dizisidir. milyonlarca dolar bütçesi olan bir dizi değildir.
 • dıdıdıtdıtdııııı dıırım dıdıdıtdıtdııı dırııım diyerekten filmler ve filimler ailesi olarak başlangıcımızı yapalım.

  yapımı heyecanla hevesle bekledik. beklentilerimizi de aldık. ff ailesinini bilmeyenler yapıma “yaa kesin amatör bi dizi denemesidir yeaa” gözüyle bakmıştır. bilenler ise “bu adamlar bu kadar hevesle birşeyler yaptıysa ciddi bişey olacak lan galiba” fikrindedirler.

  nitekim bölüm hakkında benim yorumum, boylarından büyük bir işe kalkışıp bu işi başarmış olduklarıdır. senaryonun verdiği imaj, gösterdikleri ve göstermeye vaad ettikleri hikaye gayet başarılı. umarım bozmazlar. dönemimizin güzide konusu, işlenmesi zor fakat başarılı olursa kült olabilecek bir meseleye parmak basmışlar. sanal hayatın gerçek hayata dokunuşu, sistem eleştirisi, bunalım, siber başkaldırı. güzel bir karışım güzel bir lezzet. tabi bununla beraber who am i mr robot gibi yapımlardan esinlenişmiş mi? sanki esinlenilmiş gibi hissettirdi.

  gelelim oyunculuklara. felix’in ev arkadaşının oyunculuğu biraz abartı gibi geldi. tıpkı eleştirdiğiniz gibi siz de bağıra bağıra “lan bu adam eşcinsel lan duymayan kalmasın” deyip gözümüze sokmuşsunuz. onun dışında felix donuk, hayattan tiksinen bakışlarıyla güzel oturmuş.

  gelelim çekimlere. görüntü açılar vesaire gayet güzel. hiç türk dizisi gibi hatta küçük çaplı bir yapımın ürünüymüş gibi durmuyor. sadece dış çekim seslerde biraz sorun var gibi. ve bazı sahnelerde engellenemeyen titremeler.

  toplama bakacak olursak; hile, seyirciye daha önce görmediği bir şeyi vaad ederek büyük bir iş çıkarmış. ufak tefek eksiklikler dışında gayet güzel bir iş çıkarmış. keyifle hevesle izlenmiş ve sonraki bölümlerini merakla bekletir olmuştur.

  tekrar tebrikler. daha da büyük işler yaptığınızı göreceğimiz günlere kadar merakla bekliyor takip ediyoruz efendim.
 • ne ailesi lan
 • umut vadeden bir türk web dizisi.gizem unsuru şu an had safhada. iddialı bir konusu var takipteyiz.