şükela:  tümü | bugün soru sor
 • küçükyalı metro istasyonunun karşısında, e5 kenarında yer alan avmdir. ekim ayında açılacakmış ve büyük ihtimal bölgedeki trafiği de arttıracaktır.
 • hiltonlar avm işine mi girmiş? dedirten
 • rönesans yaptı...
  optimum ve türevleri; kozzy bunların.
  yıllardır süründürüyorlardı bu projelerini.
  hilltown'ın hilton'la alakası yok.
  aslında semtin adı altıntepe.
  bostancı ile küçükyalı arasında bir tepe.
  avm'de o tepelerden birinin yamacında, maltepe belediyesi 8 katın üzerine (izin vermediği) çıkmadığı sürece önü kapanmayacak deniz manzaralı bir lokasyonda.
  eskiden o havalide ulusoy'un anadolu yakası terminali vardı.
  bu projeyle birlikte e5 tam bulvar oldu. artık ona çevre yolu demek ayıp olur.
  bugün (27 ekim cuma) açılmış(mış.)
 • e5 üzerinde pendik'ten kadıköy istikametine sırasıyla;

  neomarin avm - pendik
  ıkea avm - kartal ( yapım aşamasında )
  maltepe park avm - maltepe
  carrefour avm- maltepe
  carrefour/bauhaus avm - kozyatağı
  optimum avm - göztepe
  akasya avm - acıbadem/üsküdar
  tepe nautilus avm - acıbadem/kadıköy

  alışveriş merkezi bulunmaktadır. evet, gebze'de çalışıp, bostancı'da oturan bir zat-ı muhteremim. ve her gün min. 4 saat trafikte geçmekte. mecburuz, çalışıyoruz.

  bahsetmek istediğim konu elbette ki trafik olacaktır. bu kadar trafiğin yoğun olduğu bir istikamete hem de e5 yolu üzerine bu kadar fazla avm koymak gerçekten zeka gerektiren bir iş. hem belediyelerimize, hem bakanlıklarımıza teşekkür ediyorum.

  her avm giriş kilit. her avm girişine 1 araç frene bassa gebze'ye kadar o trafiği hissettiriyor. ve utanmadan, sıkılmadan ve en önemli uslanmadan hala bu istikamete e5 üzerine avm yapımına müsade ediliyor. yapılmakta olan kartal - ikea ve yapılmış olan hilltown ile sonucu geri çevirilemeyecek hatalara göz yumdunuz.

  teşekkür ederiz. binlerce kere.

  tanım: malûm istanbul trafiğini iyice sıkıştıracak yeni yapılmış, bölgede ki 4. avm. hayırlı olsun efendim...
 • küçükyalı aydınevler'de eski ulusoy terminalinin bulunduğu yerde açılmış avm. kiko ile h&m'in de birer mağazaları bulunmaktaymış. üstü açık bir de sanırım.
 • içerisinde henüz açılmamış imax salonu olan ortaboy siklette diyebileceğim avm.
 • avm izlenimi vermiyor. adı üstünde hilltown. sanki tepede küçük bir kasaba gibi. çok büyük bir yer ve mimarisi başarılı. ben beğendim. aslında küçükyalı bölgesinin trafiğine ettikleri için kızgındım ama akasya'dan daha güzel olmuş bence.
 • zaten sürekli şişen yokuşlu dar e-5 yan yolunu iyice bok edecek avm'dir. artık her mahallede 1 avm olduğu için sadece maltepe küçükyalı eşrafının ilgi göstereceğini umuyoruz.
 • bence sadece yanı başındaki ted, turkcell ve bosch binalarındaki beyaz yakalıların işine yarayacak. çevredeki ev sahiplerinin bir de, kiraları kesin uçurur.
 • mekan güzel de sanki içerisi; camp nou'da oynanan ikinci lig yükselme grubu maçı izlenimi veriyor.

  trust the process