şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son olanlardan sonra akp'nin yerel seçimlerde rekor kırabileceğini söyleyen araştırma şirketi yöneticisi.

  ben de şirket kurcam la, açılın!
 • (bkz: yalayıcı)
 • “abd, türkiye’ye ceza kesmek istiyor ama bu millet 15 temmuz gecesi cevabını verdi” cümlesini kurarak kahkaha atmama sebep olan sakallı.

  tabi ki ntv’de yorumcu diye çıkarmışlar bu tipi.
 • akp'nin hormonlu araştırmacılarından. akp sözcüsü konuşsa ancak bu kadar temennilerini araştırma verisi olarak sunabilir. an itibariyle habertürk'te fatih altaylı'nın programında akp'yi ölesiye yalayıp diğer muhalif partilere çeşitli ithamlarla beraber kaynağı oturduğu yerden sözde tespitlerde bulunmakta. tüm ana akım medya kanallarının yandaşlaşmasının ardından maalesef tüm kanallar böyle tiplerle doldu.
 • habertürk’deki programda yaptığı araştırmanın yönlendirici olduğuna yönelik topa tutulunca ağlayacaktı neredeyse. araştırmada rte mi a.gül mü diye soru sorup oy verilen partilere göre kırılım almış, bu kırılımda da chp’nin oyu %70’lerde görününce bu rakamı “chp seçmeninin %70’i a.gül’ü istiyor” diye yorumladı. halbuki görşmecilere 2’den fazla seçenek sunmamış ve daha birçok yönlendirici sorularla manüplasyon yapmış.
  neyse programdakiler bunu gömdükten bir süre sonra da “bana şimdi akp milletvekillerinden çok önemli biri az evvel mesaj attı, akpden bazı milletvekilleri ayrılıp saadet partisine geçecek” diyerek ortalığı karıştırdı. o dakkaya kadar kendisini canhıraş savunan burhan kuzu “külliyen yalan” dedi. muhtemelen optimar’ın üstü çizildi bu programdan sonra, bu herif de son programına çıkmıştır herhalde. sırf dikkat çekmek, “bakın ben çok önemli kişilerden bilgi alıyorum, elimde çok bomba bilgiler var” mesajı vermek için büyük s.çmıştır.

  geçmiş olsun ve de güle güle koca dilli adam*, gecemize neşe kattın valla.

  not: bir meslektaşınswh

  edit: habertürk yerine cnn türk yazmışım.
 • hükümetin anketörü. en son bir kanalda ; türk , kürt ve alevi gibi iğrenç bir ayrım yaparak seçmenlerin beklentilerini anket grafiklerini sayısal oranlar ile gösterip sinirlerimi bozmuştur. oranlar masabasinda belirlenmiş gibi.. pc de kahve yudumlayarak word' e bir kaç saatte mi çıkarttınız ne yaptınız?

  bir de; "ben cumhurbaskanimizin karşısında rakip görmüyorum" sözüyle de tarafsız bir araştırma/anket yaptığınıda buyurmuş oldu!..

  ahahaha vay halinize sizin..
 • 16 mayıs 2018 itibariyle, kararsızlar dağıtılmadan önce mhp'nin %10.9 oyu var diyen araştırmacı. kabaca 14-15 puandan bahsediyor. 24 hazirana az kaldı. bekleyip göreceğiz.
 • chp veya iyi parti ile ilgili konusan herkesin sozunu keserek, terbiyesislesebilen kisidir. kendisi bir tarafa yamayarak karsisindaki insani baska bir tarafa yamamayarak tartisma programini katletmekte uzerine tanimadigim kisidir.
 • habertürk'te, doların 5 lira olmasını turizm sezonundayız, türkiye'nin avantajına diyebilecek kadar şirazesini yitirmiş ahlak yoksunu anketçi.
 • an itibariyle habertürkte binali yıldırım'ı övmekle meşgul olan anketçi. hayran olduğu çok belli, lafı dönüp dolaşıp kendisinin ne kadar iyi bir siyasetçi olduğuna getirip duruyor.