şükela:  tümü | bugün
  • kendisini cok tanimam, ondan ders de almadim. yalniz ogrencisi olan bir arkadasimla olan muhabbetine bakarak cok kafa adam oldugunu soyleyebilirim. bir de lisansta muhendislikle bir ilgisi olmus da sonra felsefeye gecmis diye biliyorum, bu da benzer bir sey yapan biri olarak sempatimi kazanmasini saglayan sebeplerden.
  • bilkent üniversitesi felsefe bölümü öğretim üyesi.

http://www.bilkent.edu.tr/~phil/demir.htm
  • hitit üniversitesi'nde görev yapan ilahiyatçı profesör. cnn türk'te şirin payzın'ın programında şaşırtan bir ilahiyatçı profili çizdi. bu muhtemelen çalışma alanlarının bugünün gündemiyle yakından alakalı olmasından ileri gelmekte. kendisini takibe almakta fayda var, adını daha sık duyabiliriz. iktisatçılar, siyaset bilimciler ve sosyologlarla, daha çok saha araştırmalarına ihtimam göstererek, işbirliği içine girmeye çalışmalı. yurtdışında araştırma yürüten, dil bilen ve analitik araçlara hakim türk veya yabancı araştırmacılara ulaşmayı denemeli. çok önemli sonuçlar alınabilir.

yayınları

edit: link eklendi.
  • türkiye'deki belki de tek radikal islam ve selefi* akım uzmanı hitit üniversitesi ilahiyat profesörü. ışid hakkında akademik olarak çalışan bildiğim tek insan.*
    ortadoğu'da neler oluyor anlamamız açısından önemli bir isim.
  • hilmi hoca'nın twitter hesabı kesinlikle takip edilmeli. adeta islam ve fıkıh tarihi dersi veriyor. kendi tabiriyle türkiye'nin selefiliğe karşı doğal direncini, gerek fikri erezyon gerekse devlet politikaları sebebiyle, gittikçe yitirdiği günümüzde ilaç gibi bir isim hilmi hoca. twitlerini toplu okuyabileceğiniz adresi de ziyaret edebilirsiniz.
  • an itibariyle cnn türk'te, ezoterik ve mitsel bir yapıda dilin kullanılarak fethullah gülen'in sahibi olduğu herkül.org ve ışık evlerinin adlarının anlamları arasındaki bağlantıyı yansıtan prof. ilginç.
  • kafasi calisan, bilgili ve tecrubeli bir ogretim gorevlisi profili cizen ilahiyatcidir. anadolu' da calisan boyle bilim adamlari da varmis. helal olsun..
  • an itibarı ile cnntürk'de feto'ya fetullah hoca diyor.. dil sürçmesi sanırım.. feto saygı içeren hiç bir sıfatı hitabı haketmiyor çünkü..
  • twitter'da kaliteli floodları olan, son zamanlarda ana akım medyadaki tartışma programlarında sıkça yorumlarına başvurulan teolog.
  • an itibariyle benim icin gerçekten enteresan bir açılım yapmıştır. (bkz: ali kuşçu) nun bir matematik felsefe alimi olarak zamanında medreselerin basina getirildiğini iletir. sonrasinda da sunu sorar; acaba bir matematik profesörü diyanet isleri başkanı olarak atanabilir mi?