şükela:  tümü | bugün
  • türk kısa filmcilerinin hilmi abi'si. kısa filme gönül veren hen nefer, yolun bir aşamasında yanında hilmi etikan'ı bulur. ifsak'ta emeği çoktur. güzel bir insandır http://www.kisafilm.com/ adresi, detaylı bilgi için gayet müsaittir.
  • uluslararasi kisa film gunlerini duzenleyen, kisa film ve belgesel gonullusu, canayakin, didaktik ve sevilesi insan. 7-13 nisan 2005 arasindaki festival, yukaridaki linkten izlenebilir
  • ingiliz konsolosluğunu gören çok şirin bir ofise sahip sinemacı sevimli insan.
    lafını sakınmayan, dobra dobra konuşan, yardımsever bir insanmış biz bunu farkettik.
  • kendisinin ayni zamanda bi film atolyesi vardir, 20 yildir egitim verdigi. teorik bi egitim baslangicindan sonra ogrencilerin ortaklasa yazdigi bi senaryoyu beraber filme cekme imkani sunar. ogrenciler donusumlu olarak cekimde farkli gorevler alirlar. bundan alti yil kadar once kaliteli bi dv cam kamera ile cekiliyordu bu kisa filmler. sinemayla aktif olarak ilgilenen gencler icin oldukca faydali bi kurstur kanimca zira hilmi etikan baglantilari sayesinde cekimlerde saglam bi isik ekipmani, saryo ve bunun gibi ekipmanlari ogrencilerin hizmetine sunar ki bunlar oyle cok kolay ve ucuza bulunan ekipmalar degildir kisa filmciler icin. ayrica gulerken aniden susarak ciddi bi konuya gecmesi bunyede sok etkisi yaratir. sevilesi ve dinlenesi insandir.
  • istanbul uluslararası kısa film festivalinde dile kolay 20 yılı devirmiş gümüş saçlı bir adam.
  • nike dans kapışması birincisi duygu etikan'ın babası.
  • kendisiyle yapılmış ekşi sinema röportajı için: http://eksisinema.com/…esakatli-filmcilik-dersleri/
  • (bkz: #38509553)
  • melek gibi adam dedim içimden tanıştıktan hemen sonra. nasıl alçakgönüllü, nasıl dost canlısı. geçtiğimiz yıl türkiye'nin en köklü kısa film festivalinin 26.sını gerçekleştirmiştir ekibiyle. ayrıca bu aralar yine uygulamalı senaryo ve film atölyesini yine yılda tek sefer olmak üzere hayata geçirecektir. katılmak isteyenleri buraya almalı: www.filmatolyesi.com
  • galatasaray lisesi mezunudur.