şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: küçükken ne olmak istediyse o olan insan)

  geçmişine baktığımızda adeta akp'den belediye başkanı adayı olmak için yaratıldığını gördüğümüz bey.
 • bir sonraki üsküdar belediye başkanı.
 • üsküdar belediye başkanı gibi görünen kişi. yalnız geçen seçimde chp'nin akp'ye bir ara çok yaklaştığı unutulmamalı üsküdar'da. hatta bir an tv'den takip ederken sadece 3 dakikalığına chp geçmişti akp'yi. mustafa kara vardı o zamanlar, üsküdar şu an kesinlikle çantada keklik değil akp için ama büyük şansları var tabii.
 • proje önerileri olarak 2009'da üsküdar belediyesinin uzmanları tarafından hazırlanan projeleri 2014 seçimlerinde kendi yeni projeleriymiş gibi şahsi sitesine koyan aday!
  bunların hepsinin de müteahhitlik projesi olması da yandaşların daha fazla zengin edileceğinin de kanıtı adeta. hiç sosyal, tarihi ve kültürel proje yok!!!!

  (bkz: http://www.uskudar.bel.tr/…yfalar/projelerimiz.aspx)

  (bkz: http://www.hilmiturkmen.com/projeler)

  530 bin kişilik türkiye'nin en tarihi ve kültürel ilçesi üsküdar'ı allah bunlardan korusun.
 • istanbul'un nadir yeşil alanlarından biri olan,aynı zamanda hababam sınıfı'nın çekildiği adile sultan kasrını içinde bulunduran validebağ korusu hakkında "çılgın proje"leri olan aday.

  sitesinde şöyle belirtmiş:

  mevcut 7.000 ağaca 10.000 yeni ağaç ekleyerek yeşilliğin artırılması sağlanacak olan koruda tüm halkımızın kullanımı için botanik bahçe, yürüyüş parkurları, gözlem kuleleri, suni gölet, açık hava anfileri, konser, sinema ve tiyatro alanları, bisiklet yolları, çocuk eğlence alanları, hobi alanları oluşturulacak. bu alanlarda tamamen doğal malzeme kullanılacak, bunun dışında farklı hiçbir malzeme kullanılmayacak. şuan kısıtlı bir kesimin kullandığı validebağ korusu’nu tüm üsküdar ve istanbulluların kullanımına açacağız.

  http://www.hilmiturkmen.com/validebag-korusu.html

  bu proje ile validebağ talana açılacak.her üsküdarlının görevi bu vatandaşı durdurmak olmalı.
 • izinsiz sms ile sürekli taciz eden şahsın adı. kod adı: (bkz: hılmıturkmn) dir
 • haksız yere o koltuğu isgal eden birisi. kusura bakma aslan bir üsküdarlı olarak seni başkan görmüyorum. zira bizim tercihimizle değil, ayak oyunlarıyla oradasın. hak yemek başka bir sey yemeye benzemez.
 • hazımsızlara; sağlıkları daha kötüye gitmesin diye başkanlığının ilk hediyesi olarak talcid dağıtması gereken kişi.

  kapak!
 • ağrı'da 15 kere itiraz edildi kabul edildi. üsküdar'da yaptığımız itirazlar hep reddediliyor. haklılarsa bıraksınlar yeniden sayılsın her şey, yeniden başlasın sayımlar anlayalım gerçeği. ilk günlerde orada sabahlayan birkaç kişiden birisiydim burhan felek'te. sonra büyüdü her şey ve üsküdar bu haksız olarak orada oturduğunu düşündüğümüz koltuk sevdalısı sayesinde mahalleli olmayı öğrendi yeniden. şimdilerde makaleler yazmakla uğraşıyorum. burada olan biteni ve bu ve bunun gibi insanları tüm dünya'nın duymasını sağlayacağım. geçmişinin de tekrar araştırılıp incelenmesi gerektiğini düşünmekteyim.

  tanım: üsküdar'da hiçbir şey kesinleşmeden balkon konuşması yapıp teşekkür pankartları, afişleri astıran zattır.
 • ağaç ve ormandan faydalanma kültürü piknik yapmakla sınırlı olan akp'li başkan. unutmadan, halkın değil ysk'nın oylarıyla seçilmiştir. 2014 yerel seçimlerinde üsküdar'da neler yaşandığını herkes gördü.

  (bkz: 24 nisan 2014 kuzguncuk bostanı ağaç katliamı)