• üsküdar merkezde, halka ait olması gereken kaldırımları ve dükkan önlerindeki park yerlerini işgal eden esnaf bozuntularına yıllarca göz yuman, hiçbir şikayeti değerlendirmeye almayan, üsküdar'ın içinden geçip vatandaşın hakkını ve hukukunu yiyen esnaf takımına tek bir yaptırım uygulamayarak ilçeyi 10 senedir yaşanmaz hale getirip merkezi koca bir çay ocağı ve eskici spotçu kenti haline getiren, girdiği iki seçimi de %2 ve %3 gibi kılpayı sonuçlarla kazanabilen ex belediye başkanı.

nihayet üsküdar kendisinden bu gece itibarıyla kurtulmuştur. bu gece üsküdar'ın bayramıdır. kutlu olsun.
  • eko başkan ismek'i kapatınca yandaşları beslemek için üsmek'i kurduydu.. şimdi o yandaşlar bakalım nereye gidecek :)
  • üsküdar'ın melih gökçeği.
  • eski üsküdarlıyım ve 2 akrabam belediye altında haybeye maaş alarak yaşıyor. küplüce'deki akrabalarım ise mahallelerinin gururu hilmi'ye oy ve akp'ye toplamak için yollara düşmüşlerdi. hepsi fakir.
    hele bir tanesi 45 yaşında emekli oldu ama süleyman demirel yerine rte'ye teşekkür ediyor her fırsatta. emekli maaşı yetmediği için bir haramzade yanında odacı olarak çalışıyor, maaşından sgdp vergisi kesilmesin diye kayıt dışı çalışıyor. 2023'te en büyük 10. ekonomi olacağımızı sanıp bununla gururlanıyor.

neyse, bu abinin döneminde üsküdar belediyesi web sitesi değişmiş. ben de güzel tasarlanmış bu sitede haberlere daldım, videoları seyrettim. kah çalıyor kah oynuyor kah sosyal destekte bulunuyorlar. herkeste yüzler gülüyor, kameralar hep türbanlılar çekmiyor eğlenmeli kısımlarda kısa saçlı teyzelere zoom yapıyor. sanat sepetli videolarda mini etekli kızlar, apaçi saçlı erkekler görüyoruz.

sosyal desteklere bakıyoruz: iş bulmak, ev teyzelerini toplayıp sinemaya götürmek, filistinlilere nikah kıymak, suriyelilere yemek yapmak, bir milyon dua okumak, kağıttan kabe maketi yapmak, cami yapmak, cami yapmak, daha fazla cami yapmak. bu mu lan belediyecilik?

geleceğe bırakacak bir taş bile koyamayan, temel ihtiyaçların, altyapının zerre siklenmediği, meydan ve bağlantı yollarındaki yönetim probleminin hala aşılamadığı tarihi bir ilçede zombilere katibim söyletmek mi lan belediyecilik.
  • ağrı'da 15 kere itiraz edildi kabul edildi. üsküdar'da yaptığımız itirazlar hep reddediliyor. haklılarsa bıraksınlar yeniden sayılsın her şey, yeniden başlasın sayımlar anlayalım gerçeği. ilk günlerde orada sabahlayan birkaç kişiden birisiydim burhan felek'te. sonra büyüdü her şey ve üsküdar bu haksız olarak orada oturduğunu düşündüğümüz koltuk sevdalısı sayesinde mahalleli olmayı öğrendi yeniden. şimdilerde makaleler yazmakla uğraşıyorum. burada olan biteni ve bu ve bunun gibi insanları tüm dünya'nın duymasını sağlayacağım. geçmişinin de tekrar araştırılıp incelenmesi gerektiğini düşünmekteyim.

tanım: üsküdar'da hiçbir şey kesinleşmeden balkon konuşması yapıp teşekkür pankartları, afişleri astıran zattır.
  • validebağ'da direnenler için ''bu arkadaşlar açık açık camiye, ezana karşı olduklarını söyleyemiyorlar.'' diyecek kadar gözü dönmüş biri. insanları hedef gösterdikten sonra onların başlarına bir şey gelirse bunun hesabını vermeyeceğini bilerek rahat rahat konuşuyor.
  • izinsiz sms ile sürekli taciz eden şahsın adı. kod adı: (bkz: hılmıturkmn) dir
  • haksız yere o koltuğu isgal eden birisi. kusura bakma aslan bir üsküdarlı olarak seni başkan görmüyorum. zira bizim tercihimizle değil, ayak oyunlarıyla oradasın. hak yemek başka bir sey yemeye benzemez.
  • ne eksik ne fazla. milyonlarca zübük'ten biri.

http://youtu.be/msymoynxkru
  • tibaş'ı önce semt konağı yapacağını iddia etmiştir: yandex panorama görüntüsü sene 2011 *

sonra 15 temmuz şehidi mete sertbaş'ın adını yaşatacak bir park ve kültür merkezi yapılacağını söylemişti: google map görüntüsü

sonra söz konusu alana bir market ve mescit yapıldı.

şimdi de adı kondu ve resmen aziz mahmud hüdayi vakfına peşkeş çekilmiş oldu. görsel

detaylar için

icraatlerine bakarak akp içerisinde geleceğini parlak görüyorum, bu sadakati, liyakati (!) ile muhtemelen bir sonraki dönem mevcut düzen devam ediyorsa kendisi daha iyi yerlerde göreceğiz.

peşkeş
hesabın var mı? giriş yap