şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte çaylak olan yakın bir arkadaşımın başına gelen olaydır. yaşananları yazılan şekilde aynen aktarıyorum.

  13 nisan 2019 ‘da hiltown happy moons cafe de başıma geldi olay. sipariş verdikten kısa bir süre sonra servisi yapılan sufflemi yerken ağzımda son anda farkettim plastik parçayı.( resim1 -resim2 ) suflenin içinden böyle bir parça çıktı arkadaşlar kısa süreli şoktan sonra bu parçanın bana neler yapabileceğini farkettim. boğazıma, yemek boruma saplanabilirdi, mideme, bağırsaklarıma ciddi zararlar verebilirdi ve ya vucudum ciddi bir alerjik reaksiyon gösterebilirdi. parçayı sorumluya gösterdiğim an ortadan kayboldu ve sonrasında çeşitli özürler dilendi. ben olayı o an çok büyütmedim. fakat gıda sektöründe hizmet veren bu denli büyük bir firma nasıl böyle bir hata yapabilir? bu durumdan herkesin haberi olaması için sözlüğe taşımak istedim. buradan herkese naçizane tavsiyem bu firmada ve bu gibi diğer firmalarda yediğinize içtiğinize dikkat edin. her an ölebilir veya kendinizi bıçak altında bulabilirsiniz.konuyla ilgili hukuki süreçte başlatacağım. görüş ve desteklerinizi bekliyorum.
 • derhal nato, cento,bm güvenlik konseyi ve interpolün el koyması gereken durum. adama resmen suikast düzenlemeye kalkışılmış. bana bir gizli servis operasyonu gibi geldi mossad taktiklerine benziyor biraz.üzerine gidilmeli bu olayın diye düşünüyorum.
 • ayır kenara devam et yemeğe.

  bizim yatılıda:

  ayaklı bezelye
  alüminyum makarna
  salyangoz salatası
  izmarit patlıcan
  benekli nohut

  vardı.

  plastiğe can kurban
 • sözlükte bir türlü anlaşılamayan anlama güçlüğü. empati yeteneği gelişmemiş insanlar ancak başına gelince yaygarayı koparıyorlar. öngörü sıfır. bu yüzden türkiye'nin bi halt olamayacağı aşikar. geçmiş olsun.
 • fakirlerin zoruna gidip kıskançlıktan ciddiye almayacakları rezalet gibi rezalettir.

  rezalet puanım 10/10.
 • lisede pansiynda yemekhanede müdürün tabağından 10 cm uzunluğunda 2 cm çapında bir tırtıl çıkmıştı. müdür bunu kaşıkla kenara ayırdıktan sonra yemeğini yiyip bitirmişti. 4 sene boyunca o şartlarda önümüze gelen yemekler yedik. diyeceğim şu ki plastik falan takılmayın böyle şeylere. dışarda yediğiniz salata bir önceki müşterinin bir çatal alıp bıraktığı salata, istediğiniz ilave lavaş bir önceki müşteriden kalan lavaş. salçalı biberli sosla ısıtıp önünüze koyuyorlar ki bunlar en iyimser şeyler. afiyet olsun.