şükela:  tümü | bugün
  • hindistan menşeili bir kozmetik markası.

mottosu tamamen doğal bir içeriğe sahip olmak.

esasen çok hassas bir cilde sahibim. alerjileri eksik olmayan, yüz derisi ince ve seboreik dermatitten muzdarip kuru ciltli biriyim.

ancak kuru ciltli biri olmam, yüzümdeki gözeneklerin yağ ile dolmasına engel olamıyor. hal böyle olunca, bu yüze bile peeling görevi görebilecek bir ürün şart oluyor.

garnier ve türevlerinin "hassas ciltler için" üretmiş peelingleri ile bile yüzüm kıpkırmızı, deli gibi gergin ve acır duruma gelirken, himalaya'nın şu ürünü ile hem gözeneklerimi temizliyorum, hem de dupduru bir cilt elde edebiliyorum.

şu

ayrıca nemlendirici olarak normalde cildime su bazlı olan byphasse nemlendiricilerinden kullanırdım. kendisi normalde 50 küsur lira olup, indirimli fiyatı bile 25-30liraya denk geliyor. ancak himalaya'nın şu yoğun nemlendirici kremi ile de aynı, hatta harika sonuçlar alabildim. fiyatı ise ben aldığımda 8 lira idi.

ürünleri paraben içermemekte, bunu da belirtmeden geçmemek lazım.

bu firma hakkında internet üzerinde çok fazla değerlendirme yok ancak hassas cilde sahip ve hatta dermokozmetik ürünlere ısrarla dermatologunuz tarafından yöneltiliyorsanız, himalaya size iyi gelebilecek bir marka diye düşünmekteyim.
  • diş macunu parodontax muadili midir diye düşünüp kullanmaya başladığım, ve gerçekten iyi sonuç aldığım marka. zira bu da "gum expert" ve önceliği diş etleri. üstelik tadı da daha güzel.
  • bu aralar yüz temizleme köpüğünü sıklıkla kullandığım marka. gratislerde satılıyor ve hassas olan, yüzüme herşeyi süremediğim cildime çok iyi geldiğini söyleyebilirim. ürünün görseli için
  • marketing vp'si olan çocuk sen misin?
  • biraz overrated.
  • yüz maskesini ve kepeğe karşı şampuanını (mavi olan) çok beğendim. özellikle şampuan, başka sözde çok harika, organik şampuanın içine ettiği kafa derimi iyileştirdi, kaşıntıyı, dökülmeyi geçirdi. yeşilini de almıştım, yumuşatıcı galiba o da ama onun pek bir numarasını görmedim.
  • naneli diş macununu kullanıp aşık olduğum marka. benim gibi sigara+kahve tüketen birinin bile dişleri bembeyaz oldu (1 aylık düzenli bir kullanımdan sonra). üstelik diş etimdeki kanamaların da geçmesi cabası. adeta bir misyoner gibi her önüme gelene tavsiye ettiğim bir marka olmayı başardı efem kendisi.
  • himalaya markasınin cruelty free olduğu saniliyor. fakat sitesinde hayvanlar üzerinde deney yaptığını açıkça belirtmektedir.
  • paraben free değildir. ürünlerin birçoğunun içeriğinde ayan beyan paraben var.
  • flor içermeyen diş macunları üreten über marka.